reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszczep podniebienia i wargi

reklama
Weronika dzieki ze sie odezwalas:)
kangur daj znać jak poród i jak synuś:)
Majuska jak sobie radzisz?

Drogie rozszczepowe mamy dzisiaj jest 8.11, czyli dokladnie 2 mce do naszej operacji w IMiD. Bardzo się boję o moją Majeczkę....
 
Witamy juz w dwójke:-)Wiktorek urodził się 3 listopada waga 3800 dł 58.
z całkowitym prawostronnym rozszczepem wargi i podniebienia.Dwa dni późniwj byliśmy juz w domu. :-)Je z butelki medela. Termin pierwszej wizyty mamu na 5 grudnia.
Zastanawiam sie od czego zacząc załatwiać orzeczenie o niepełnosprawności, jakiś jest podobno dodatek, jakieś wsparcie finansowe.Narazie jestem na macierzyńskim, później urlop wychowawczy.
Będe wdzięczna za wszelkie informacje.
 
Kangur SERDECZNE GRATULACJE!!! Moja Majeczka ma to samo tylko z drugiej strony.

orzeczenie o niepelnosprawnosci gwarantuje Wam zasilek pielegnacyjny 153zl, plus jezeli otrzymujesz zasilek rodzinny, to do niego dodatkowo 60zl, jest t jakis tam dodatek rehabilitacyjny, ale nie wiem dokladnie jak to sie nazywa.
 
kangur GRATULACJE SYNKA:tak:ja rodziłam w Nowym Targu też zastanawiałam się nad Krakowem ale pózniej odrzuciłam tą opcje ze względu dojazdu.
Maya własnie też myślałam ile wam do operacjii dostałao już trzymam mocno &&&&&&&&& za udany zabieg.
Wczoraj byliśmy w Warszawie u prof.Dutkiewicz w Formmed na konsultacji i mamy wyznaczony termin operacji na 11.04.2012. Natalka przespała praktycznie całą podróz;-)
Natalke karmie juz sztucznie:-(pokarm niestety mi zanikł mimo odciągania:-( karmie specyjalnym smoczkiem z NUKA do rozszczepu wargi.
Czasu mi brak dzieci wypełniają każda wolną chwilke:tak:. postaram zaglądać częściej
 
Ostatnia edycja:
Majuska ja tez rzadko zagladam na forum. Duzo siedze na forum kafeterii nt. rozszczepow, polecam:) Gratuluje wyznaczenia terminu operacji, zobaczysz ze przeleci... My na razie odliczamy, zostalo 1 miesiac i 4 tyg. i tak sie boje jak Majeczka to zniesie :-((( Tez karmilam smokiem z NUKA do rozszczepow, ale juz karmimy sie normalna butla z aventu, a kaszki i przeciery podaje albo lyzeczka, albo inna butla z duza dziura. Z tym ze wszystko rozrzedzone, bo jak dalam normalny deserek ze sloiczka to Maja sie prawe zadlawila, za geste i poszlo do noska podniebieniem.

DSC04461.jpg a tu mój pączuś najdroższy :-)
 
Maya słodziutki ten twój pączuś!
Ja tu trafiłam w poszukiwaniu wieści od majuski, jak tam po wizycie w Warszawie i widzę, że już termin ustalony. Jestem z wami wszystkimi całym sercem, bo moja córcia też byłą operowana co prawda z innego powodu, ale jak bylismy na oddziale, to była koleżanka z córką, której usuwali torbiel z okolic nosowych i widziałam, jakie medycyna czyni cuda. Wasze dzieciaczki też kiedyś zapomną, że tyle przeszły w dzieciństwie. Miałam koleżankę z rozszczepem, operację plastyczną zrobiła sobie dopiero jak była pełnoletnia, bo wcześniej nie było takich możliwości. Wy też za jakiś czas pokażecie zdjęcia swoich pociech nie do poznania!
Kciukasy dla wszystkich!
 
Ewitka wielkie dzieki :-) Chociaz ja przyznam, ze nie przeszkadza mi rozszczep Mai, wrecz bede troszke tesknic za tą jej dziurką ;-) Ale wiem, ze operacja jest konieczna dla zdrowia i normalnego zycia. Ludzie sie za nami ogladaja, szepcza, juz slyszalam najrozniejsze komentarze, wlacznie z takim "co ja w tej ciąży robiłam" :/ Ale to nic, ja ciesze sie, ze mam zdrowe dziecko, razem przez wszystko przejdziemy :-)
Pozdrawiam wszystkie mamusie :)
kangur odezwij sie :-)
Majuska buziaki dla Twoich pociech :-)
 
Jestem choć nie odzywałam sie długo, czesto tu zaglądam, ale brakuje mi czasu żeby cos napisać.Czasem mam wrażenie że tylko odciągam pokarm, karmie, myje parze butelki i tak w koło a jeszcze córke zawieś i przywies za szkoły.:baffled:Dziś jest troche luzniej.
Maya12,majuska ciesze sie że juz macie wyznaczone terminy operacji:tak:. Ciekawe kiedy my będziemy mieć.
Całuski od nas dla WAS :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry