reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

Kasia , Pola na samym początku jadła kaszkę ryżową którą dodawałam do mleka modyfikowanego , np. na 150 ml mleka , 2 miarki kaszki...
było wszystko w porządku następnym wieczorem dałam 3 miarki i tak do 5 na 150 ml mleka.

Obecnie daje już kaszkę manną która jest na mleku modyfikowanym , ilość taka sama , zaczęłam od mieszania 4 miarki mleka i 1 miarka kaszki i powoli zwiększałam ilość kaszki a zmniejszałam mleka , aż w końcu pozostałam tylko na kaszce.
No i pamiętaj że konsystencja jest gęsta więc trzeba specjalny smoczek do kaszki , bo dzidzia będzie się wkurzała .
 
reklama
W ostatniej Pani jest ciekawy artykuł o rozszerzaniu diety. W skrócie - przy piersi najlepiej wprowadzać jedzonko 5-6 mies. , łącznie z glutenem, karmiąc jeszcze piersią. Miąsko wprowadzać na piersi w 7 miesiącu. Jakis prof. się wypowiadał, opierając na najnowszych badaniach.
 
ja karmię sztucznie i mięsko w 6 miesiącu
wczoraj dostała pierwszy raz
a to co piszesz Misia to rzeczywiście racja bo na piersi mięsko i żółtko wprowadza się o miesiac później niż na butelce wyjątek to gluten
 
Może był juz poruszany ten temat, ale mam pytanie czy zamiast kaszek znanych firm można podać dziecku zwykła błyskawiczną kasze mannę ?
 
Może był juz poruszany ten temat, ale mam pytanie czy zamiast kaszek znanych firm można podać dziecku zwykła błyskawiczną kasze mannę ?

Można dudy..ja gotuję zwykłą, nawet nie błyskawiczną tak jak pisałam wcześniej: odmierzam sobie 100- 120 ml wody, do niewielkiej ilości wody dodaję 2 łyżeczki kaszki mannej, a resztę wody wlewam do gara do zagotowania. Jak się zagotuje dodaję kaszke i mieszam przez kilka minut. jak zgęstnieje i ostygnie wkładam do lodówki. Dziele sobie tą porcję na 4 razy ( dni), przed podaniem dolewam moje mleko ściągnięte laktatorem ( też raz na 2-3 dni- przechowuję w lodówce) i podgrzewam minimalnie w mikrofali, podaje łyżeczką. Mała się zajada.....:tak:
 
ja jeszczew nie próbowałam, ale po wykorzystaniu zapasów napewno się przerzucę...
ale jeżeli mnie pamięć nie zawodzi kaszę manną czy to zwykła czy błyskawiczna trzeba gotować, a mleka modyfikowanego nie bo traci witaminy, więć jak ją dodajecie gotujecie osobno?
 
reklama
dziś Domiś dostał szpinak z ziemniakami ze słoiczka hipp ale skłąd mnie powalił...29% mleko(krowie raczaj nie mm) i jeszcze śmietana...i to wszystko w słoiku po 4 mcu ?? ciekawe czy nie dostanie uczulenia...
 
Do góry