reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety a nocne karmienia

K

Kasia2301

Gość
Witam! Zaczynam rozszerzac diete 6mies.corce. Karmie piersia i narazie bede to kontynuowac. Mam jednak pytanie. Corka ewidentnie jest glodna w nocy. Bardzo czesto zaczela sie budzic i podjada na potege. Jak moge zaspokoic jej glod na dluzej, by troszke dluzej pospala? Butelki do tej pory nie dostawala. Na ta chwile probuje warzywa.
 
reklama
Witam! Zaczynam rozszerzac diete 6mies.corce. Karmie piersia i narazie bede to kontynuowac. Mam jednak pytanie. Corka ewidentnie jest glodna w nocy. Bardzo czesto zaczela sie budzic i podjada na potege. Jak moge zaspokoic jej glod na dluzej, by troszke dluzej pospala? Butelki do tej pory nie dostawala. Na ta chwile probuje warzywa.
Kaszki na kolację
 
To dopiero poczatki. Kaszki zje moze ze dwie lyzeczki. To chyba troche malo. Czy moze powinnam dawac na noc mleko modyfikowane?
 
Witam! Zaczynam rozszerzac diete 6mies.corce. Karmie piersia i narazie bede to kontynuowac. Mam jednak pytanie. Corka ewidentnie jest glodna w nocy. Bardzo czesto zaczela sie budzic i podjada na potege. Jak moge zaspokoic jej glod na dluzej, by troszke dluzej pospala? Butelki do tej pory nie dostawala. Na ta chwile probuje warzywa.
A w dzień ile je? Może jest tak że w dzień "nie ma czasu na jedzenie"? Może wszystko Ją ciekawi i co chwilę odrywa się od piersi? 6cio miesięczne dziecko jest bardzo wszystkiego ciekawe, każdy dźwięk, kształt. Może Ona poprostu w nocy nadrabia?- ma spokój, minimum bodźców no i mleko w nocy jest treściwsze.
Ja bym nie podawała ani kaszki ani mm z obawy sensacji brzuszkowych.
Doskonale Cię rozumiem - chciałabyś dłużej pospać ciągiem w nocy, zregenerować się, nabrać sił - mam podobnie - moja córcia niedawno skończyła 5 miesięcy i też karmię piersią. Wiem co to nocne pobudki i to ciumkanie😵😵😵
Moja propozycja jest taka żebyś te ciężkie noce jednak przeczekała i nie kombinowała, tak nie będzie zawsze - to minie. Oczywiście zrobisz jak chcesz.
 
To dopiero poczatki. Kaszki zje moze ze dwie lyzeczki. To chyba troche malo. Czy moze powinnam dawac na noc mleko modyfikowane?
Nie rób tego. Sposób karmienia dziecka nie wpływa na jego sen, takie rady to największa glupota! To są niesamowite bzdury. Mój syn ma 8 miesięcy i odkad skończył pół roku regularnie budzi się w nocy, doszło do tego, że wstawał co 20 minut. Dziewczyny na naszej grupie, które mają dzieci na butli też to przechodzą, to chyba jakiś kryzys jeżeli chodzi o sen. Mm nie jest rozwiązaniem...

Ja wprowadziłam dziecku rytm dnia, je o stałych porach, mleko +konkretne jedzenia, ale nic to nie dało. Nie daje małemu za każdym razem jak wstanie cycka, tylko bujam go, aż zaśnie, to trochę pomogło.
 
Karmie na zadanie. Faktycznie w ciagu dnia interesuje ja otoczenie i moze sie nie najadac. Pokarm mam, choc zanim poleci, mala sie denerwuje, ze musi troche sie pomeczyc.
Synka karmilam do drugiego roku i nie mialam tego typu problemow. Mozecie polecic jakas dobra lekture o rozszerzaniu diety? Konkretne porady, plan, przepisy. Z synkiem probowalam blw i skonczylo sie niedoborem zelaza.
 
reklama
Nocne pobudki nie muszą do końca być spowodowane głodem. Może to być potrzeba poczucia mamy a mleko przy okazji. Skoro już mama blisko ma coś dobrego 😉 Nie jest powiedziane, że MM załatwi sprawę, bo dzieci na MM też budzą się w nocy. To nie złoty środek który "zapcha dziecko" i zagwarantuje twój sen. Kaszka tak samo nie jest panaceum na sen. Moja dwójka na piersi. Starszy po 3 mies przesypiał nocki i jak zjada o 22 to spał jak suseł do 6 rano. Pięknie przybierał i po konsultacji z pediatrą miałam go nie budzić tylko spać skoro i on śpi. Córka zaczęła przesypiać dłużej nocki po 16 mies. Teraz ma 19 mies i "znów" wróciła do 1 pobudki na mleko w nocy. Nie żałuję jej. Gorzej było gdy do 16 mies budziła się po prare razy a rano trzeba było wstać wypoczętym do pracy 😋
Skoro dziecko się wybudza to tego potrzebuje. Do 12 mies mleko jest podstawowym produktem w diecie dziecka, reszta to dodatek. Zrobisz jak zechcesz, ale osobiście nie ograniczałaby karmienia. Nawet rezygnując z kp z nocnych karmień schodzi się na końcu.
 
Do góry