reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

A my ostatnio zauważyliśmy że Zosia to Frytkowy potwór. Jak dorawła się do tatowego tależa to niedała się przegonić, nawt miś Mouk-i nie pomógł (a zawsze działa). Z tej okazji wyprubowałam przepis na frytki dla maluchów. Może to nie jest super idealny posiłek dla malucha, ale raz na miesiąc na pewno nie zaszkodzi. Sami odkryliśmy, że takie frytki są super i troszkę też się częstowaliśmy od Zosiaczka. Przepis wyślę na odpowiedni wątek. a u was jak jest z frytkami? dajecie, nie a jak tak to jakie?
 
reklama
kasiu nasz Bartek też czasem skubnie od nas jakąś frytkę;-) nie mam przez to wyrzutów sumienia, raz na jakiś czas w małej ilości nie zaszkodzi. Je takie jakie akurat mamy na talerzach, najczęściej z piekarnika. Również za frytkami przepada:-D:baffled: ale które dziecko nie?

Kakao kupuję tylko Nesquik, żadne inne poza nim mi od dzieciństwa nie smakuje:-p Jest bardzo aromatyczne, mocno czekoladowe, wystarczy płaska łyżeczka żeby mleczko smakowało;-)
 
Witam dziewczyny>wiem,ze sie nie udzielam w watku juz od dawna,ale mam do Was pytanie.
Jak jedza wasze dzieci?Co dostaja z "waszego talerza"??
Moja corka ma refluks i u nas wszystko idzie wolniej i w malych ilosciach.Zastanawiam sie nad wizyta u dietetyka.Ktoras z was korzystala z jego pomocy?Czy to kiepski pomysl?
 
ikusia895 Po wiem tak mój synek je wszystko to co my ale go tuje teraz inaczej niż kiedyś więcej duszonego i gotowanego mniej soli i mniej ostro (chociaż mały lubi ostro i kwaśno :) ),bez kostek rosołowych itp..Ale my nie mamy żadnych alergii i problemów pokarmowych więc dietetyk nie jest potrzebny.Myślę jednak że to bardzo dobry pomysł zwłaszcza jak Twoja córcia ma problemy z refluksem i musicie przykładać większą uwagę do posiłków , dietetyk na pewno pomoże odpowiednio skomponować dietę żeby była zdrowa i minimalizowała objawy refluksu :).
 
Ostatnia edycja:
ikusia895 Olaf zjada wszystko i w ogromnych ilosciach i nic mu nie jest, ale moja Julka miala refluks w wieku 7 miesiecy i na spotkaniu z dietetykiem dowiedzielismy sie tylko ze moze jesc wszystko tylko mniejszych ilosciach o polowe niz zdrowe dzieci...przeszlo jej po jakims pol roku...i do tej pory nic sie z nia nie dzieje:)


A co do frytek to maly dostal juz dwa razy w swoim zyciu swoj zestaw z mc donalda i zjadl co do okruszka:) i tez nie sadze zeby to komus szkodzilo jak sie je co jakis czas:)


pozdrawiam wszystkie mamuski i dzieciaki!
 
Zosia też jadła orzechy - włoskie, podebrała Haneczce, ale to były nieznaczne ilości, żadnych objawów niepokojących po zjedzeniu nie było;-)
 
reklama
Do góry