reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

A ja Kubie dałam powąchać pomarańczę i mandarynkę i myślałam że spróbuje ale zapach mu nie odpowiada i nie chce nawet spróbować gdzie z jedzeniem innych rzeczy nie ma problemu, myślę że to przez tak silny zapach którego nie zna.
 
reklama
Kozica u nas z owoców przechodza tylko banany :-( Probowalam gruszke, jablko, kiwi, morele, brzoskiwinie, nektarynke... nic tylko banany. A ze sloiczka zje kazdy owoc.
 
Tomola-to identycznie jak Adas:baffled:jabłkiem pluje na odleglosc-tylko banan ma szanse:dry:
a ze słoiczka wcina wszystko:dry:
Chociaz ostatnio dalam mu mandarynke to zje ale musi byc bez tej błonki-wybredziuch:baffled:ale to 2-3 czasteczki i koniec
 
U nas z owocami nie ma problemu Ala wcina wszystko jabłka,banany,pomarańcze,mandarynki,kiwi,brzoskwinie,gruszki.
 
Wiki jak Alunia, wcina wszystkie owoce: jabłka, gruszki, morele, winogrona, maliny, jeżyny, poziomki, jagody, brzoskwinie, banany, kiwi, śliwki, pomarańcze, mandarynki, spróbowała też melona i ananasa, ale te rzadziej kupuję.
 
Dziewczyny nie czytalam za wiele do tylu i nie wiem, czy wasze maluchy pija juz krowie mleko?moj byl taki wrazliwy na rozne produkty ,ale juz od jakichs 2-3 mieisecy pije normalne mleko, jogurty,no i w sumie to wszytskiego po trochu, nawet placki ziemniaczane na oliwie z oliwek, bo normalnego oleju smazonego w dodatku wole nie dawac,nalesniki, mielone,pomarancze, groch,
nie lubi gryzc, jedynie miekkie rzeczy,mieso tylko kurczaka, a inne mu miele,
gotowych obiadkow mu nie kupuje, czasem tylko kiedy musimy gdzies szybko jechac,

ogolnie wszystko wcina jak leci , nie wybrzydza:tak:
 
Luxik- Wiki normalnego mleka nie pije, ale inne przetwory mleczne je od dłuższego czasu, soik np. koperkowy robie ze śmietanką, ogórkową z mlekiem normalnym itp.
 
Moja Dominika je wszystko,
rano jeśli nie jemy omleta, to pije bebilon od 2 lat z kanapeczką. Wieczorami kasza manna lub zupa mleczna/owsianka na krowim.
Je wszystko prawie i to uwielbia jeść. Nie trawi budyniu, kakao i bułki zamoczonej w ciepłym mleku :)
Daję jej też słodycze, domowe perniczki, krówki z orzechami które też sama robię.
Nie pije herbatek ani soków, tylko wodę.
 
Adaś też już je właściwie wszystko_Ostatnio nawet(dzieki Bogu)przeprosil sie z jabluszkiem,ogórkiem surowym i serem bialym.I dawałam mu ostatnio papryke i rzodkiewke-tym razem poszło bez problemów:-D
A ja mam do Was pytanie-czy jak dajecie dzieciom jajecznice to z jedengo jaja?Ja Adasiowi robie z jednego,do tego kawałek bułki lub chlebka i herbata bądź 150 mleka-ale mam wrazenie ze tego jaja jest strasznie mało,i zastanawiam sie czy jemu to wystarcza:confused:
 
reklama
Do góry