reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

reklama
moje dziecko dziś wieczorem okupowało youtuba i wyłączył jej sie filmik ja szykowałam kapiel dla Polci i nagle słyszę, że leci ta sama piosenka i wchodzę do pokoju i słyszę Zuzia sama i tak wkoło dziś 5 razy z rzędu tą sama piosenkę słyszałam. Ale się cieszyła, że hoho :-)
 
a moja ambitnie liczy i np ja po francusku powiem 1 a ona2, to ja 3, ona 4, ja 5 ona 6 i tak do 12:))) potem alfabet niektore litery juz rozpoznaje tak na maksa od jakiegos czasu a alfabet juz coraz lepiej mowi i tez litery na zmiane ja A ona B, ja C ona D itp. kiedys mnei zszokowala bo napisalam na kartce kredkami LEANE, a ona patrzy i pokazuje palcem i mowi LEANE jakby czytala hihih:)) fakt ze neiraz pisalam jej imie i mowilam wielokrotnie co pisze i moze rozpoznala ale w swoim imieniu mi przeczyta wszystkie literki:))wie ze L to L a to A , E to E.
 
a moja ambitnie liczy i np ja po francusku powiem 1 a ona2, to ja 3, ona 4, ja 5 ona 6 i tak do 12:))) potem alfabet niektore litery juz rozpoznaje tak na maksa od jakiegos czasu a alfabet juz coraz lepiej mowi i tez litery na zmiane ja A ona B, ja C ona D itp. kiedys mnei zszokowala bo napisalam na kartce kredkami LEANE, a ona patrzy i pokazuje palcem i mowi LEANE jakby czytala hihih:)) fakt ze neiraz pisalam jej imie i mowilam wielokrotnie co pisze i moze rozpoznala ale w swoim imieniu mi przeczyta wszystkie literki:))wie ze L to L a to A , E to E.
Geniusz.
 
Nie wiem czy to dobry wątek ale my dziś już jesteśmy po bilansie.Lenka ma 88 cm(75 centyl) i 12,400 waży(50-75 centyl).Wszystko w jak najlepszym porządku rozwija się prawidłowo.Pani ją chwaliła że grzeczna dziewczynka tylko trochę malo rozmowna była na początku ale później się co nieco rozkręciła.W nagrodę dostała balona spinki i naklejki.A i z tego małego mówienia lekarka i tak ją pochwaliła że ładnie mówi ale ja i tak słyszałam że jej rówieśnicy wyraźniej mówią ale się tym wcale nie przejmuje.
 
Ika skoro wszystko jest dobrze, to nie szukaj dziury w całym bo każde dziecko jest inne, i jedne mówią szybciej, drugie później, jedne wyraźniej drugie mniej wyraźnie ale przychodzi taki okres że wszystko się wyrównuje :-)
 
Ostatnia edycja:
ikuś, no to a propos wyraźnego mówienia: moja dzisiaj zaczęła mówić słowo "banany" ale hmmm wychodzi jej to tak: " banini", więc się śmieję że Paganini:cool2::-p:-D i gdzie tu do normalnego mówienia?!?!?!?! ale ja poczekam spokojnie bo ten etap jest tak rewelacyjny że szkoda byłoby nie zaliczyć go:-D:-D:-Dps. a ja w wieku trzech lat PŁYNNIE czytałam:-pcały tatuś, ta moja córcia:cool2:
 
reklama
Ika mój też nie gada wyraźnie ale coś tam próbuje i się cieszy, Olka tak samo miała, a teraz nawija, chociaż jeszcze zdarza jej się nie wyraźnie mówić.

Dziulka- poliglotka mała, niech się uczy jak lubi. Mój młody liczy, ale co on tam liczy to tylko rozumiem, 1,2,3 a reszta to jakaś chińszczyzna, literki zgaduje, Olka miała tak samo jak miała 2 latka, teraz już czyta krótkie wyrazy, w przedszkolu już im pokazują przez zabawę, a ona Arkowi w domu.

Ida- to moje poszły chyba po tacie nie po mnie bo ja nie umiałam czytać w pierwszej klasie i dzieci się śmiały, że ja dukam. A teraz połykam książki.
 
Do góry