reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

Nasza Emilka ma 6 ząbków:)

- nie chodzi jeszcze
- mówi : mama, baba ( to już od 8 miesiąca),tata, dziadzia, "daj dzidzia", lala, kaka ( na kaczkę), kość - pokazuje w książeczce i mówi, daj to, nie , tak ,
- odpowiada na pytanie kto cie kocha najbardziej na świecie - odpowiada "mama", kto jest najładniejszy w domu - mówi "ja":) to tez juz od 3 miesięcy
- jak chce oglądac tv to mówi "mini mini":)
- pokazuje gdzie jest : oko, nos, buzia, włosy, pępuszek ( czyli pipi - tak nazywa), paluszki, nogi
- w ksiązeczce pokazuje sloneczko, pieska, kotka, dzidzie, miseczke, kośc, krowe itd
- umie "zaszczekać", "zamiauczeć"
- daje buzi
- jak się pytam "kochasz mamę_ mówi - tak:) zakładam ze te wszystkie odpowiedzi na pytania nie są świadome:) ale kto to wie;) jest mi miło w każdym bądź razie:)
- jak zobaczy ze ktoś spi to mówi "aaaaaa" i jak wozi lalę w wózku to tez jest "aaaaa"

- jak chce pić mówi "piciu piciu":)



-
 
reklama
Wiesienka i tak ma być bo ogólnie czwórki idą przed trójkami.

U nas prawie 12 ( jedna dwójka tak przebiła się pół) ma jedynki, dwójki i czwórki a co ciekawe długo miała cztery jedynki i niedawno hurtem jej osiem wyrosło.

Kasiulec masz bardzo zdolną córeczke.
Moja ostatnio mówi tylko "cześć " i to bardzo wyraźnie.
 
Dentico wow, to Julci się sypnęły :)u nas tylko 6 ząbków. Górne jedynki i dwójki, oraz dolne jedynki ( tak jak u Olgi - Kms i Emilki - Kasiulca - także nie jesteśmy sami). Adam szoruje sobie te dziąsła ciągle, ale nic nowego nie wychodzi. Mamy ostatnio problem nawet z myciem, bo nie za bardzo daje mi cokolwiek w buzi " robić". Daje mu więc szczoteczkę do zabawy i sam sobie "doszorowuje" zębole.
Kasiulec - Emilka naprawdę już dużo potrafi, no i tak jak u nas " mini mini" to hit.. Adam uwielbia piosenki z bajek.. zastanawiam się czy jakieś płyty są z nimi, bo chętnie bym mu kupiła..
 
Adam rośnie nam na bardzo muzykalnego chłopca, zdecydowanie czuje bluesa ;-) Ostatnio opiekunki ze żłobka zwróciły nam na to uwagę i postanowiliśmy uwiecznić próby tańca, ostatnio udało nam się nauczyć obrotów i ,,stepowania'' w rytm :-)

Za bałagan panujący na filmiku jak zwykle przepraszam :-)

[video=vimeo;18343503]http://vimeo.com/18343503[/video]
 
abwgdzl hahaha usmialam sie, bo myslalam, ze z nasza Zuzia cos jest nie tak jak sie tak kreci :), zartuje oczywiscie i super filmik, nasza ostatnio swietnie reaguje do Wamdue Project- 'King of my castle' wersja z Ghost in the shell :). Gratuluje zdolnego chlopca!
 
U nas ostatnio króluje Viva i inne muzyczne stacje-Młoda tańczy i słucha muzyki całymi dniami, już wszyscy mają dość :-) Muzykalonść ma chyba po tatusiu i babci-baletnicy :-) Uwielbia Shakirę i piosenkę z czołówki "Majki".. :p

I mamy kolejny ząbek. W sumie-11 :)
 
reklama
U nas króluje Body&Soul Igor jak ją słyszy to leci na złamanie karku, żeby tylko posłuchać i potańczyć.
Ale ja jestem muzykalna i u mnie leci non stop jakaś muzyczna stacja, Igi ma to po mnie :) zaraził się.

A co do zębów to już 16 mamy.
 
Do góry