reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój marcowych smyków czyli "moje Maleństwo już potrafi"

Gratki dla Maluszków ! ;D

Madzia, nasze dzieci w wieku 2 lat będą tak samo sprawne ... po operacji Bartusia nie będzie ani śladu ;))) Teraz jest różnica, ale na pewno szybko mnie :)

Super, że zaczyna zwiedzać świat :)
 
reklama
Pediatra kazała się chwalić takim dzieckiem wieć się chwalimy ale pewnie większość dzieci to potrafi:) ale co tam ;-)

oprócz umiejętności jak papa, akuku, ojojoj, nono, ciiii itp umiemy:
- rozróżniać kolory czerwony, zielony i niebieski
- i w swojej ulubionej książeczce pokazujemy pomidora, ziemnika, kukurydze, bakłażana, ogórka , papryke i buraka:)
- w ksiązeczce z kolorami pokazujemy świnke, raka, balonik, słoneczko, kotka , pieska , konia :)

no i na zapas nauczylam ja ile ma latek - to pokazuje 1:):) palec wskazujący:rofl2:
 
Madzia nie przejmuj sie Bartus nadgoni:)
Milenka nie chce sama trzymac picia i nic nie poradze na to:)
Monia Pawełek wymiata:)
Dronka nie wpadłam zeby nauczyc mała ile ma latek:):)super!Obrazki w książeczkach też znamy na pamięć:)
 
Mały wlaśnie nauczyl sie odkręcać blyszczyk do ust a że mam taki ze światełkiem to większa frajda pocelować spowrotem i zakręcić też mu się udaje:)
 
ja jestem dumna z naszego korzystania z nocniczka co go posadze to jest albo siusiu albo kupka albo to i to.W dzien juz praktycznie bez pampersów tylko majteczki i pielucha tetrowa:)Przewaznie jest sucho.Mam nadzieje,ze juz w wakacje calkowicie zejdziemy z pieluch w dzien ,bo w nocy to pewnie jeszcze chwile potrwa:)
 
Zdolne dzieci macie moje drogie marcoweczki, Franio to jednak jeszcze mala *******a w porownaniu z Waszymi szkrabami, ale jakos sie nie martwie;)
bo...
-coraz lepiej chodzi za jedna raczke,
-chodzi po lozeczku i lozku oczywisie podpierajac sie
- potrafi slamazarnie zrobic kilka kroczkow
- przybija piatke
- pokazuje w kierunku rzeczy, ktora chce
- pokazuje niektore obrazki w ksiazeczkach np misia czy owieczke

edit: ODWAZYL SIE I PRZESZEDL CALY POKOJ I KUCHNIE :) Sam pobiegl za pileczka:) a potem przydreptal do mamy:)
 
Ostatnia edycja:
naprawdę mysza ? wow !!! brawo dla Franciszka ! ale wystartował ;D z zaskoczenia :) super :))) to teraz musisz Go gonić :p

pozostałym dzieciaczkom również gratuluję serdecznie :)))
 
reklama
A moje dziecko uwielbia zabawę w berka i tak imponująco szybko biega :)
Na daj buziaka - całuje, a na prześlij calusa - przesyła cmokajac na cały głos. Odp świadomie Tak i nie kiwając głową odpowiednio. Wydaje odgłosy auta, kaczki, krowy, owcy, pieska, kotka. Na okrzyki hurra pod nosi rece do góry i mówi urra ... :)
To chyba coś nowego bo on tyle tego potrafi.
No i jak zrobi kupkę to zatyka nos dwoma palcami :)
No a teraz bawi się ze starszymi w chowanego tylko trudno mu ustac w jednym miejscu długo :)
 
Do góry