reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchowe zabawy w domu

Ja lubię zabawy angażujące dzieci, a mnie niekoniecznie 😅
1. Bawimy się z trzylatkiem w przedszkole. Ja jestem dzieckiem, on panią. I ja go ganiam, bo ciągle coś mi trzeba. Albo się "zsikam" (on to lubi, bo musi sprzątać i się śmieje, że mnie przebiera), albo głodna, albo jest leżakowanie i musi mi co chwilę przynosić picie/misi/kocyk i tak dalej.
2. Skakanie na piłce fitness. Przytrzymuję piłkę nogami, trzymam dziecko za ręce i ono skacze. Ostatnio 20 minut dał radę bez przerwy 😳
3. Zabawa w pieska. To akurat sam wymyślił. Bierze zabawkę w zęby i mi ucieka. Później mi oddaje, mam mu rzucić, łapie i znów ucieka.
4. Pomaganie w domu. U nas rządzi mycie okien. A mamy ich dużo, luster też. Dzieci dostają pryskacze z wodą i myją okna.
5. Ja akurat lubię ćwiczyć, więc rozkładam matę sobie i dziecku. I ćwiczymy razem pilates albo jogę 😅
6. Zabawy w chowanego, ciepło zimno, ściganie się samochodami i tak dalej.
 
reklama
ta mata brzmi jak naprawdę fajna zabawa, ale chyba zajmuje sporo miejsca?
jak się ją rozłoży to jest sporo miejsca do skakania, ma chyba ok 1,5m, ale łatwo się ją zwija w rulon jak tradycyjną matę do ćwiczeń więc my sobie ją chowamy bez problemu pod kanapę 🙂
 

Załączniki

  • 60ddb2a7-01b9-4a0d-b770-6f07e3426fde.jpeg
    60ddb2a7-01b9-4a0d-b770-6f07e3426fde.jpeg
    47,7 KB · Wyświetleń: 64
  • ec59be16-bf10-44f3-b8cb-50629377c810.jpeg
    ec59be16-bf10-44f3-b8cb-50629377c810.jpeg
    66,7 KB · Wyświetleń: 50
Dziewczyny baaardzo Wam dziękuję za inspirujące pomysły na zabawy, już w deszczowe dni część wykorzystałam. ta mata to też super opcja :) Dzięki wielkie!
 
Do góry