reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dzidzisiów

Moja mala podobnie jak Twoja Silunia ma juz swoje pory :) Rano ok. 9-10 (ale tak delikatnie), potem jak zjem obiad i wieczorem ok. 21-22. W nocy raczej jest spokojna - a moze ja nie czuje jej ruchow, bo spie...
 
reklama
Jak narazie udalo mu sie 1 raz :laugh:
Nasza mala jest strasznie uparta - i pozwala poczuc sie tylko mamusi :) - babci, ciotce (czyli mojej siostrze), z ktorymi przebywam na codzien tez sie jak narazie nie udalo - mojej siostrze tylko na samym poczatku - jak ruchy byly jeszcze takie nieskoordynowane :)
 
dziewczynki jesteście kochane....tyle dajecie z siebie.Tak ładnie potraficie pisać...jestem wdzięcznaOliweczka zaczeła się ruszać..ale te ruchy takie jak mialam w 18,19 tygodniu.Delikatuśne....Tak jakby się zapadła we mnie!Brzuch mi się już nie stawia,ona nie wypina...jestem trochę w szoku...Może się obkręciła pępowinką i dlatego te ruchy takie marne...no cóż USG dopiero za 7 czerwca...ale jak bardzo się zestresuje to pójdę prywatnie!Szkoda tylko każdej złotówki....ale cóż zrobić.Ile może mnie kosztowac takie USG położnicze..?takie normalne... ???
 
Frutisku jak wytrzymasz to za tydzien w Krakowie w Plazie za darmo beda robic zwykłe usg i 4d (27 i 28 maja) pozdrawiam
 
Frutisku, jak możesz miec temin usg jak jesteś w ciąży.
Kochana,jeżeli się bardzo niepokoisz to idź do swojego prwadzącego, powiedz mu że małe się nie rusza a jak już to delikatnie(zawsze możesz troche wyolbrzymić)i on musi ci zrobić zaraz usg. Co to wogóle za wymysł żeby ciężarnej jakieś terminy dawać.
Ja chodze na kase i wystaczy że coś czyuje ze jest nie tak albo mu mówie ze sie czegoś obawiam to mój lekarz od razu działa.
Po upadku, dzidzia się ruszała, nie było plamienia ani żadnych innych wskazówek na to zeby było coś nie tak a mimo to dla mojego spokoju zrobił echo serduszka i usg (tego samego dnia) przy czym echo w szpitalu (bo w gabinecie nie ma aparatury)
do tego postawił pół szpitala na nogi swoim telefonem i jak przyjechałam to ordynator na położnictwie,już wiedzał kim jestem co sie stało(przypominam ,nie dałam jeszcze ani zotówki,cały czas chodzena kase chorych i to nie jest moj znajomy).
Fritusku, jesteś w ciąży i masz prawo się bać i prawo do godziwej opieki !!!
Więc marsz do lekarza (napewno jest wszystko dobrze-pewnie mała dostała leniuszka) ale lepiej dmuchać na zimne :)
Głowa do góry :)
 
::) Dziękuję za wskazówki..ale u nas w przychodni w gabinecie nie ma USG...dlatego dał mi skierowanie(jeszcze musiałam sama poprosić).. a jak się rejestrowałam tam gdzie mam wybór to powiedzieli że ten 7 czerwiec to i tak najwczęsniejszy bo ktoś został skreślony i wcześniej nie ma..dopiero koniec czerwca!!.. ale dziękuję za wskazówki od Was.Pójdę do Plazy jak wytrzymam.... :p
 
Nie denerwuj mnie Frutisek!!!
Nie czekaj na plaze, gdzie tam 4 czerwca a tym bardziej 7!!!
idź do lekarza,i powiedz ze ma napisać na skierowaniu "pilne" wtedy przyjmą cię w ten sam dzień (ja miałam tak rok temu z nerkami, pani chciała mn\i dać termin za dwa miesiące a ja zwijałam się z bólu i dr napisał pilne i zrobili w ten sam dzień)
Ja ci zazdroszcze cierplwości ::)
 
reklama
Frutisku wiesz co... a może mała ułożyła się miednicowo (czyli pupką na dole)? wtedy czasami mniej się odczuwa ruchy dziecka.

ale mada ma rację - jak coś Cię niepokoi to śmiało do lekarza. bądź asertywna, nie daj się, w końcu tak samo jak inni opłacasz składki zdrowotne to opieka Ci się należy. a jak będzie miał jakieś wąty to po prostu jedź do szpitala na ostry dyżur, powiedz że masz skurcze, że nie czujesz ruchów dziecka. wtedy na pewno zrobią Ci wszystkie badania.
 
Do góry