reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka 23tc i nic

MagiM

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2022
Postów
76
Czesc dziewczyny,

moze mialyscie lub macie podoba sytuacje. Jestem w 23 tc (22+5) i nadal nie czuje ruchow dziecka. Nie mowie o kopniakach, ale o zadnych przejawach ruchu/poczuciu ze nosze dziecko. Raz czy dwa dni mialam poczucie jakby "plum", cos jak jelita, ale bardziej na srodku. Myslala, ze cos sie zacznie, ale potem dalej nic. Bylam wczoraj na kontroli usg i dziecko rozwija sie ok, serce bije, ale prawie sie nie rusza. Mysle, ze od jakis 3 tygodni jest w tej samej pozycji (tak samo bylo ulozone 3 tygodnie temu na usg 2 trymestru). Lekarka sprobowala "pobudzic" dziecko do ruchu "recznie", to machnelo raczkami i znowu lezalo (jakby na samym dole macicy). Do 15 tygodnia bylo moje Male bardziej ruchliwe (podczas kazdego usg widzialam, ze sie rusza, bo ruchow nie czulam).
Mam tez w domu doplera do monitorowania akcji serca plodu, jest zawsze ok. Lekarka stwierdzila, ze "leniwe/nieruchawe" dziecko i ze sie to czasem zdarza. Tymniemniej troche mnie martwi ta sytuacja. Dodam, ze mam lozysko na przedniej scianie, ale mimo wszystko: 1. to juz 23 tydzien 2. na usg Mloda malo co sie rusza. Macie jakies doswiadczenia w temacie moze?
Wielkie dzieki!
 
reklama
Ja czułam ruchy dość szybko, ale powiem ci, że do końca ciąży bardzo rzadko. Mój syn był leniwy, a łożysko było na tylnej ścianie. Nie wiem do teraz, co to kopniaki w żebra. Może twoje dziecko jest tak leniwe jak mój syn.
 
Ja zaczęłam czuć ruchy chyba jeszcze później. Też miałam łożysko na przedniej ścianie a ono działa wtedy jak gąbka. Możesz nie czuć nic. Pytanie czy masz np nadwagę czy otyłość bo to też ma znaczenie.
 
Ja zaczęłam czuć ruchy chyba jeszcze później. Też miałam łożysko na przedniej ścianie a ono działa wtedy jak gąbka. Możesz nie czuć nic. Pytanie czy masz np nadwagę czy otyłość bo to też ma znaczenie.
Nie mam nadwagi, wczoraj lekarka mowila, ze "jest pani szczuplutka". Bardziej mnie martwi, ze na usg dziecko prawie sie nie ruszalo.
 
A lekarkę zmartwiło? Dziecko moze sie ruszac, ale nie kopać w Twoim kierunku. Pozycja na USG bym sie nie przejmowala, w tym momencie pozycja moze sie zmieniac i 20x na dobę.
 
A lekarkę zmartwiło? Dziecko moze sie ruszac, ale nie kopać w Twoim kierunku. Pozycja na USG bym sie nie przejmowala, w tym momencie pozycja moze sie zmieniac i 20x na dobę.
Lekarki nic nie zmartwilo, stwierdzila, ze wszystko ok (chociaz bylam 22+4, ale dziecko mniejsze na 21+3, 430 g). Stwierdzila, ze wg niej wszytko ok, a dziecko jest po prostu leniwe. Bym sobie polewala brzuch b. ciepla woda, by pobudzic do ruchu albo wrecz poruszala intensywnie brzuchem. Poniewaz mam maly brzuch, i praktycznie cala "mase"/plod nadal pod pepkiem/ w okolicy pepka, to mam doslownie taka pilke. Lekarka wziala ta "pilke" w rece z dwoch stron, pouciskala 3 razy, raz dziecko opowiedzialo (ona poczula slaby ruch na rece), a 2 razy nie. Powiedziala, ze moge tak sobie "aktywowac" ruchy.
 
reklama
Do góry