reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

A ja mam Dorotę i Marcina.
Jeszcze za moich czasów były to dość popularne imiona (zwłaszcza Marcin). Ale do tej pory nie udało mi się poznać ani jednej małej Dorotki (i Marcinka chyba też). Także chyba wyszły z mody i obecnie są rzadkie ;)
 
reklama
W mojej szkole najbardziej popularne żeńskie imiona to: Oliwka, Olimpia, Emilka, Julia, Amelka, Inez, Weronika
Męskie: Alan,Tymoteusz, Hubert, Kacper, Maks, Amadeusz, Kosma i Krystian.

Wczoraj w kalendarzu widziałam jeszcze wpis na imieniny Ofelii .... chyba tej Szekspirowskiej.:p
A w klasie zerowej jest jeden Staś ... Staś to rodzynek.
Odnoszę wrażenie, że moda na egzotyczne imiona w końcu minie z ich popularyzacją i wrócą w łaski znowu stare dobre Nasze ZAMIENNIKI, stosowane z dziada-pradziada ;)


P.S. U mnie jest syn Michał.
P.P.S. Pojawia się coraz więcej nazwisk dwuczłonowych u dzieci - o ile u chłopców to nie stanowi problemu, o tyle u dziewczynek to totalna głupota. Ponieważ jak wiadomo w Polskim prawie nie mogą występować nazwiska w trzech członach, a co za tym idzie- odbiera się dziewczynkom (córkom) szanse na pozostanie przy nazwisku rodowym ojca. Więc to dwuczłonowe odejdzie w niebyt odbierając córkom możliwość zachowania go po ślubie.
 
Ostatnia edycja:
Staropolskie imiona wracają i bardzo dobrze :) Mój mąż nosi Wojciech. Córka to Adela.
Poza tym w rodzinie… Cyprian, Krystyna, Janina, Janusz, Andrzej, Józef, Elżbieta, Bronisława, Urszula, Rozalia, Mikołaj.
 
reklama
Do góry