reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Niedawno urodziłam synka i tak naprawdę do samego końca nie wiedziałam, jakie imię mu nadać, bo dla chłopca chyba trudniej coś wybrać, przynajmniej mi sprawiało to kłopot. Zatem, zdałam się na męża i rzekłam mu, żeby to on wybrał imię synowi. Jego mama proponowała nam imię Iwo (ale to nie przeszłoby nigdy, nie podoba mi się). Myśleliśmy o Hubercie i Nikodemie, a skończyło się na Tymonie :) Niech będzie, chociaż do końca zadowolona nie jestem. Gdyby była córcia, byłoby łatwiej.
 
reklama
Tymon ?? A nie lepsze jest Tymoteusz- zdrobniale Tymek :happy2: znajomi mają synka o takim imieniu na początku wszystkim wydawało się dziwne ale teraz jest ok.
 
Mąż stwierdził, że Tymon jest krótsze, a Tymoteusz mu się nie podobało. Mi odpowiada zdrobniałe: Tymonek :)
Dobrze, że zawsze imię można zmienić - siostra koleżanki tak zrobiła w swoje 16. urodziny (z Jadwigi "przemianowała się" na Jagodę). Jeśli mojemu synkowi będzie bardzo źle z tym imieniem, niech zmienia - nie będę na niego zła ;-)
 
flamma Tymon ,Tymoteusz a w skrócie Tymek to ostatnio bardzo popularne imię :happy: wiec zapewne Twój synek nie bedzie miał z nim problemu:-)!ma swój urok!
moja siostra ma na imię Jadwiga..ale dla wszystkich od zawsze jest Jagodą!!
a zmienianie imion jest dla mnie raczej wymysłem,zwłaszcza takich które w niczym nie ujmuja ani nie " obrażają " ( w sumie to chyba nie ma obraźliwych imion). dziwne to co piszesz..pierwsze słysze!
 
atfk, Ty jesteś zdziwiona, a ja znam kilka tego typu przypadków, a skoro temat o imionach, przytoczę je tutaj.
Poznałam zimą kolegę mojego męża, który zrezygnował z imienia Michał na rzecz Dawida (jego rodzice do tej pory tego nie zaakceptowali). Ojciec koleżanki miał na imię Alojzy, a zmienił urzędowo na Ryszarda (do tego jeszcze przejął nazwisko żony, bo jego było, wg niego, beznadziejne). To jeszcze nic: mama tej samej koleżanki miała na imię Bronisława, a ponieważ w szkole się z niej śmiali, zmieniła na Annę :tak:
 
U nas tez zdarzaly sie zmiany imienia do pol roku a nazwizko wuj zmienil przed 2 dzieckiem . Co do Tymona bardzo fajne imie tez myslalam nad nim ale akurat 16 lat temu kazali dac Tymoteusz a ja chcialam bez zdrobnien imie. Nad Vivianka tez sie zastanawialam ,ma w sobie to cos to imie, niestety mojemu sie nie podobalo. No i chcielismy krotkie ime max do 5 liter.
 
atfk, Ty jesteś zdziwiona, a ja znam kilka tego typu przypadków, a skoro temat o imionach, przytoczę je tutaj.
Poznałam zimą kolegę mojego męża, który zrezygnował z imienia Michał na rzecz Dawida (jego rodzice do tej pory tego nie zaakceptowali). Ojciec koleżanki miał na imię Alojzy, a zmienił urzędowo na Ryszarda (do tego jeszcze przejął nazwisko żony, bo jego było, wg niego, beznadziejne). To jeszcze nic: mama tej samej koleżanki miała na imię Bronisława, a ponieważ w szkole się z niej śmiali, zmieniła na Annę :tak:

no powiem szczerze,ze o takich przypadkach nie słyszałam- o zmianie nazwisk owszem;-)
wola każdego!uważam jednak że imie nadane przez naszych rodziców jest czymś wyjątkowym, tak jak my nadając imie swoim pociechom dajemy coś od siebie- każdy ma inne przesłania, jedni tradycje, inni upodobania, inni idoli ...
 
no wlasnie,tez mi sie wydaje ze imie to jest jedna z rzeczy ktore dostajemy , niektorzy maja to szczescie ze maja 2 imiona i zawsze moga jak nie jedno to drugie uzywac, ale jak sie zmienia to musi byc naprawde znielubiane to imie :szok:
 
flamma Tymon ,Tymoteusz a w skrócie Tymek to ostatnio bardzo popularne imię :happy: wiec zapewne Twój synek nie bedzie miał z nim problemu:-)!ma swój urok!
moja siostra ma na imię Jadwiga..ale dla wszystkich od zawsze jest Jagodą!!
a zmienianie imion jest dla mnie raczej wymysłem,zwłaszcza takich które w niczym nie ujmuja ani nie " obrażają " ( w sumie to chyba nie ma obraźliwych imion). dziwne to co piszesz..pierwsze słysze!

Mój kolega ma na imie Tymon i odkąd pamiętam wszyscy mówili na niego Timon :D jak ten od Pumby :D
 
reklama
Moja córka nazywa się Blanka Natalia.Nie znamy żadnej Blanki w okolicy więc chyba to nie częste imię.Ostatnio baaardzo podoba mi się Emma:)
 
Do góry