reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serpnióweczki- Kuchareczki :D

reklama
Bananowe ciasto bez pieczenia

20150128_223404_LLS.jpg20150128_223213.jpg

Moje proporcje:
6-7 średnich dojrzałych bananów
serek mascarpone light
cukier wanilinowy ( ja dałam duży bo taki miałam)
galaretka agrestowa do środka
galaretka brzoskwiniowa na wierzch
spód z biszkopta
banan do ozdoby

Pierwszy raz robiłam. Pyszne i zdrowe.

Ugniotłam banany dodałam serek mascarpone, zblendowałam na jednolita masę, dodałam cukier wanilinowy, wymieszałam.
Glaretkę agrestową rozpuścić w około 350ml wody ( ma być gęściejsza żeby związała masę) jak się ostudzi wlać do masy i wymieszać.

Spód biszkopta umieścić w formie zalać całą masą i do lodówki aż stężeje. Kilka godzin. Później na wierzch banan w plasterki i zalać galaretka.

SMACZNEGO!!

PS. migiem się robi, super smakuje i kalorie zdrowsze :))
W zależności od ilości bananów czasem trzeba więcej galaretki dać. Mnie wyszło lekkie ale nie rozpływało się po talerzu.
 

Załączniki

  • 20150128_223404_LLS.jpg
    20150128_223404_LLS.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 302
  • 20150128_223213.jpg
    20150128_223213.jpg
    14 KB · Wyświetleń: 303
pupi wyglada pysznie mniam! Wypróbuje na weekend !
Ja ostatnio robiłam sernik z brzoskwiniami, nic wyszukanego, ale Mż uwielbia. Znane ciasto, ale jeśli któraś chce przepis dajcie znać, wpiszę :)
 
pupui... banan + mascarpone brzmi zachwycająco... :)

lilija - ja chcę przepis na sernik - poszukuję idealnego przepisu - przy czym chyba tu pieczenie jest jakieś mega istotne...

a za mną chodza ciasteczka owsiane... czuję, ze w piątek im się nie oprę ;)
urodzinyBiP+019.jpg
(Taka babska próba: Ciasteczka owsiane - upgrade)
 

Załączniki

  • urodzinyBiP+019.jpg
    urodzinyBiP+019.jpg
    44,3 KB · Wyświetleń: 210
Dziewczyny ja polecam strone MojeWypieki.com albo .pl ;)
Tam jest mnustwo przepisow suuper na ciasta ;)
Wszystko co robie mi wychodzi i smakuje.. chyba raz mi sernik nie smakowal tylko dla tego ze nie lubie tyh co sa z serkow typu philadelfia.
Moj m uwielbia sernik wykwintny z jej stronki ja tez go lubie. Lubie tez orzechowy ale nie robie bo Alex uczulony..
 
Ja robiłam placek teściowej na mleku bez laktozy i kurcze za gęstą masę grysikową zrobiłam i troche twarda wyszła, smak ok.
Ale ja nowicjuszką w ciastach jestem. Uczę się na błędach.

Dzieki Akuku. Na pewno skorzystam.
 
reklama
A więc pierwszy przepis : KURCZAK Z ANTYLI dla Borysiatka i nie tylko :). Kiedys nie lubiałam mieszać smaków "poważnych" ze słodkimi, ale niektóre połączenia sa naprawdę świetne.

Składniki:

45g wiórków kokosowych
4 pojedyńcze piersi z kurczaka (ok.680g)
400ml mleka kokosowego
1 duża szczypta kurkumy
2 średnie pomidory obrane ze skórki, pokrojone w kosteczkę - bez pestek (ja nie dodaję pomidorów, bo nie przepadam za taka formą)
2 średnie cebulki pokrojone w piórka
3 gałązki tymianku (ja dodaje z paczki)
75ml wody
Sól, pieprz
1/2 ananasa pokrojonego w kostkę (ja daję z puszki, około 3/4 bo lubię bardzo)
3 łyżki kolendry
2 łyżki oleju rzepakowego
200g ryżu basmati (idealny do tej potrawy)

Przygotowanie:

Piersi z kurczaka myjemy,osuszamy,kroimy każdą na około 4 kawałki (jeśli lubicie mniejsze można śmiało, bo tak naprawdę od was zależy jakie chcecie kawałki kurczaczka w potrawie- ale nie za małe). Doprawiamy solą, pieprzem z obu stron wg uznania.
Na patelni głebokiej najlepiej wok rozgrzewamy 2 łyzki oleju rzep. wrzucamy kurczaka na rozgrzany olej. Przewracamy i czekamy aż bedzie rumiany.
Dodajemy cebulę - smażymy 3 minuty.
Dodajemy wiórki kokosowe i smażymy ok 1 minuty cały czas mieszając.
Dodajemy mleko kokosowe i 75ml wodę. Dodajemy dużą szczyptę kurkumy, pomidory, ananasy, i tymianek. Przykrywamy.
Kiedy zacznie się mocno gotować zmniejszamy ogień. Gotujemy 20 minut pod przykryciem, ale jeśli sos jest zbyt rzadki to gotujemy dłużej aby zgęstniał.
Na koniec doprawiamy solą i pieprzem i dodajemy kolendre. Podajemy z ryżem :)
 
Do góry