reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Anney gratuluje dobrych wyników Jozia!!:) faktycznie tak jak piszesz kamień z serca i przynajmniej wiadomo co sie dzieje a nie taka ciągła niepewność..
 
reklama
Beatka, dobrze ze z babcia ok!!!
Aż płakać sie chce jak
Czytam o twoim braciszku, to straszne :(((( dla mnie najkoszmarniejszy z koszmarów. Obyśmy wszystkie i nasze rodziny były z daleka od
Tego.


Olka, wlasnie zauważyłam zdjęcie Dominiki, ależ cudowny uśmiech [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7][emoji7][emoji16][emoji16][emoji16] zakochałam sie w niej!
 
U nas w rodzinie na szczęście raczej stosują się do tego, żeby przez pierwszy miesiąc dać odsapnąć. Dziadkowie owszem odwiedzają, ale dalsza rodzina cierpliwie czeka. Nie wyobrażam sobie, żebym po cesarce przyjmowała tabuny gości tym bardziej, że ja raczej pedantyczna jestem więc musiałabym dom ogarnąć na błysk a na to pewnie nie będzie za wiele czasu.
 
Anney prawda, ze piekna? Ja sie zako****e codziennie na nowo. A wiecie, ze ona sie tak usmiecha jak zaczynam spiewac? Normalnie cudo.

To cudownie, ze z Joziem wszystko ok. Najgorsze co moze nas spotkac to choroby dzieci.

Beata to strasznie przykre, ze choroba zabrala twojego brata.

I ciesze sie, ze z twoja babcia juz dobrze. Wiem co czujesz bo sama mam taka babcie jak druga mama. Nawet mieszka ze mna juz dwa lata bo nie moglam pozwolic zeby w wieku 83 lat byla sama.
 
Beata, zdrowia dla babci.
Jeżeli chodzi o krew pępowinową, to wg. mojej wiedzy pobieranie jej do banku prywatnego nie jest uzasadnione medycznie. Usłyszałam to pierwszy raz od lekarza, kiedy byłam na jakiejś konferencji dla biologów i medyków. Chodzi o to, że a) tej krwi jest tak mało, że wystarczy tylko dla małego dziecka b) jeżeli małe dziecko zachoruje na białaczkę, to jest spore ryzyko, że jego krew pępowinowa już była obciążona ryzykiem białaczki, więc się nie nadaje c) są wątpliwości, czy jak za wcześnie odetniemy pępowinę, to tą krew odbieramy dziecku i jest większe ryzyko anemii. Jest za to uzasadnione tworzenie banków publicznych. Ta krew ma takie właściwości, że nie musi być aż taka zgodność, jak w przypadku przeszczepu szpiku kostnego od dorosłych. To znaczy, że można użyć np. 3-4 próbek od różnych dzieci, żeby uratować jedną osobę. Sens ma też pobieranie tej krwi dla rodzeństwa. Niestety u nas w Polsce państwo nie dotuje banku publicznego, więc nie ma na to za bardzo szansy, żeby oddać krew swojego dziecka do banku publicznego.
 
2015-06-16 matylda.jpg
To dla odmiany panna Matylda :-D

Zaspamuje was tymi zdjeciami :-) ale nie mam juz brzucha wiec czyms musze sie chwalic :-D
 

Załączniki

  • 2015-06-16 matylda.jpg
    2015-06-16 matylda.jpg
    17,6 KB · Wyświetleń: 72
reklama
Olka nic się nie krępuj tylko wrzucaj ile się da! Toż to cudny widok. Ewentualnie jeśli nie ma to możesz założyć wątek z fotkami naszych sierpniowych skarbów [emoji6] Teoretycznie sierpniowych [emoji12]
 
Do góry