reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Hej
Wczoraj dzien nam niezle minak ale za to wieczorem Hugo marudny i placzliwy.
Dla mnie najbardziej meczacy i stresujacy jest wieczor kiedy Maji trzeba zrobi kolacje, wykapac ja i uspic bo mlody wtedy marudny paktycznie codziennie.
Mam nadzieje ze z czasem wypracuje jakis system.

Zreszta od listopada chcemy wziasc kogos do pomocy w domu na ok 4 godziny dziennie popoludniami-wieczoram.
Na poczatku mowilam enkowi (to byl jego pomysl) ze nie chce nikogo ale teraz widze ze bede potrzebowala. Enek duzo podrozuje, czesto go nie ma a ja jestem tutaj calkiem sama. Dlatego sie zdecydowalam.
Babka ktora teraz u nas sprzata raz w tyg ma sie zorientowac i mi kogos poszukac, bo ona niestety codziennie nie bedzie mogla a szkoda bo ja polubilam.

Dzisiejsza nocka nie najgorsza ale nad ranem Hugo juz niespokojnie spi, poplakuje, czasem brzuszk go boli wiec ja od ok 5-6 spie juz bardzo malo [emoji20] ale mam nadzieje ze to z czasem sie wyreguluje.
Maja tez ladnie spala ale w razie w o 7 wyslalam enka do niej[emoji3] musialam ja budzic po 8[emoji3]
 
Tadaaaaam dziś mój termin , ten ostatni z ostatnich, bo było ich kilka hehe :-D a ja nadal czekam... Dziś ktg zobaczymy czy coś się dzieje.

Niki gdzie będziesz rodziła, bo Ty z Gdańska jesteś tak?
 
Magdus,
probowalas zawijać maleństwo ciasno otulaczem i dawać smoczek? Mojemu Bobikowi to pomaga bardzo szybko zasnąć i sie wyciszyć. Najgorzej jak dziecko strasznie płacze a my nie wiemy co robić... Tez trochę sie stresuje jak mały zaczyna płakać... Ale wiem, ze moj stres mu w niczym nie pomoże. Postaraj sie może mowić spokojnie do malucha. Mi tez pomaga przykładanie ręki Bobikowi do buźki. To mi daje poczucie bezpieczeństwa.
Moze Twój maluszek chce sie potulic? Kangurujesz? Dzieci raczej nie płaczą bez powodu...
 
Zuza Gratulacje - szybko Ci poszlo :-)
My wczoraj bylismy u pediatry- mamy skierowanie na bioderka I do kardiologa bo maly ma szmery na serduszku- myslalam ze mina bo tak bylo w przypadku starsZego ale niestety nie wiec jedziemy na konsultacje.
Nadal nie mamy aktu urodzenia (1,5 miesiaca czekamy) wiec nie mamy ubezpieczenia ani paszportu nie mozemy wyrobic wiec jestesmy tu uwiezieni....
Jak cZesto Wasze maluchy robia kupki- moj ostatnio robil w piatek- zaczynam sie martwic.....

Dziewczyny ktorym maluchy nie spia- bedzie lepiej - moj tez na poczatku gora 2 h spal w nocy a teraz od 2 tyg nawet 5 godz przesypia w nocy- w dzien nie spi za to za duzo
 
Amor o to moze i dobrze ;)

Ja nauczona po pierwszym porodzie staralam sie dwujeczke zrobic szybko tzn jak tylko czulam ze cos sie rusza ;) bo pozniej zatwardzenie i masakra byla.

Zuzzi brawo ! Super eeakcja-taka jaka powinna byc ;)


Cina a m nie moze w tym czasie ponosic Hugo zebys Ty mogla zajac sie Maja ?

Magdus wlasnie moze mala chce miec ciasno ? Duzo dzieci jqk nie ma ciasno to ma odruch moro i raczkami samo sie wybudza. Ala w otulaczu spi pieknie a bez zaraz sie budzi..
 
Heja wróciliśmy do domciu - wreszcie mam internet :) - tylko po co jak i tak nie mam czasu z niego korzystać ... obecnie jest ciężko i to bardzo mam nadzieję że będzie troszkę łatwiej za parę dni
 
reklama
Evelinkua,
Kciuki zebyscie szybko zlapali rytm! Mam nadzieje, ze ty lepiej sie juz czujesz i ze masz teraz duzo wsparcia ze strony najblizszych!!!
&&&&&&&&

Akuku,
Oby szybko przeszlo i jak najmniej cie wymwczylo. Pamietam moja jedyna jelitowke, po jednej nocy czulam sie jak po porodzie. Na szczescie mama byla bo nie moglam sie podniesc caly dzien, a mlody mial wtedy ze 3-4 mce. I jako jedyny w calej rodzinie jej nie mial. Albo szczepienue zadzialalo albo moje przeciwciala.

Magdus,
A smoczka dajecie? Otulam ile tez dobry pomysl. Poprobuj jeszcze, na pewno jest jakis sposob, zeby ja uspokoic, tylko jeszcze nie potrafi wam powiedziec, o co jej chodzi. U nas tez tak bylo ze starszym, nie mialam pojecia a on wrzeszczal i wrzeszczal wieczorami. I te dobre rady wszystkich wokol... Finalnie konczylo sie tym, ze po kapieli zasypial do wlaczonej suszarki obok lozka... Cieplo czy dzwiek, niewazne, ale dzialalo. Na szczescie spal wtedy ze 3-4h jedyny raz w ciagu dnia, wiec mozna bylo odetchnac.
 
Do góry