reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Masuj piers i wejdz pod prysznic i ciepla woda polewaj i masuj. A goraczka minie ja jeszcze mialam dreszcze wtedy upaly byly a mi zimno i oslabiona bardzo bylam ale niedlugo przejdzie.;)tylko masuj zeby ropien sie nie zrobil jak masz teraz duzo pokarmu
 
reklama
Dzięki dziewczyny.
To bo chyba jednorazowy incydent. Pierś już spoko, a gorączka spadła. Lekarz mnie pomacal ale nic tam sie nie dzieje. Przeziębiona tez nie jestem, wiec ewidentnie ta gorączka z tej piersi była. Pewnie dlatego, ze poprzedniej nocy co godzinę pił a dziś już normalnie. Jakiś skok wzrostu może. W każdym bądź razie teraz spi na brzuszku i oby jak najdłużej :-)

My mamy już rytm. O 19 kąpiel, karmienie i spanie. Chłopcy w tym czasie jedzą kolacje i oglądają bajkę. W nocy budzi sie na jedzenie ok 12, potem 2/3 i 5/6. W ciagu dnia jemy co ok 3h, jeśli pogoda ok to wypada nam spacer jakoś środku dnia. I tak schodzi dzien do następnej kąpieli.
 
A my ciagle jakoś tak bez rytmu. Tzn nocka ok kapanie 19.30 -20.00 i sen 20 - 21 przy cycaniu. Ok 3-4 karmienia w nocy do 6.30. Potem pobudka. I tu nam się dzien zupełnie roznie układa. Obecnie spacer + drzemka ok 8.15 w drodze do szkoly - ok 1h a potem to rozniscie. Nic nie idzie zaplanować. Raz je co pol godz raz co ok max 2. I tak do wieczora. W sumie to spi kiedy jest senny i je kiedy mu sie chce - no chyba ze kiedy ja go do tego zmuszam oferujac pierś ;) Tzn od 2 dni to nie spi nawet jak mu sie chce. Ciaglr czytam o tym wprowadzaniu rytuałów ale chyba jeszcze za wcześnie u nas.
Lunera zdrowka!
 
Ostatnia edycja:
U nas zaczynamy kapać dzieci o 7:45 a śpią przed 9:00... Trudno jest mi sie wyrobić. Po kąpieli zawsze karmie małego i czasami zasypia odrazu a czasami zajmuje mu to chwilkę. Dzisiaj jak zasnął o 9 to pobudka o 2 i o 5:30. Teraz akurat karmie :-) największy problem by odbił.

Macie często bóle głowy? Mnie boli dzisiaj cały dzień i noc ;-(
 
Ja musze sie wziasc za wieczory. W ciagu dnia nie jest zle. Ale wieczory to caly czas chaos jesli chodzi o Hugo. Maja je kolacje ok 19.30 czasem wczesniej czasem pozniej. Pozniej kapiel, miedzy 20-20.30 zazwyczaj i pozniej jeszcze oglada chwile bajki na ipadzie i po 21 ide z nia do pokoju. Tam siku, wypija mleko i ja sie z nia zegnam i wychodze. I ona zasypia sama, czasem marudzi i mnie wola ale od ok 2 tyg zasypia sama. Wiec ona ma dobrze wieczor zorganizowany. Ale Hugo niestety nie. Jakos nie moge go wyczuc kiedy najlepiej go kapac, bo albo jest za wczesnie albo za pozno. No i dla mnie najlepeij jakby do ok 21.30 juz spal ale to zazwyczaj nie wychodzi bo on zadnac nie chce...
Ech wiecznie cos...
 
U nas jest bardzo różnie jednego dnia Lenka śpi grzecznie drugiego ciągle płacze... Ale ogólnie nie jest źle.
Najgorzej jest dla mnie od 6 rano wtedy jestem tak padnięty że już nawet proszę ją żeby nie płakała tylko pospała jeszcze trochę...
Teraz u nas pojawiły się oparzenia na pupie smaruje bepanthenem zobaczymy czy zejdzie może dlatego że zmieniłam pampersy na dady hmm..
 
A może Sann od tych pleśniawek. Chyba Anney pisała gdzieś, że często pleśniawkom towarzyszą odparzenia na pupie. Ja też obserwuję bo Szymek też dostał pleśniawek. Póki co przy każdym przewijaniu smaruję bepanthenem i jest spokój, zobaczymy dalej.
 
reklama
Do góry