reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Hej dziewczyny
My z Kornelką żeśmy rano nadrobiły nieprzespaną noc :-) w ogóle to zauważyłam, że ona lepiej śpi w salonie w kołysce niż w sypialni w swoim łóżeczku, a najlepiej to śpi z nami w łóżku (ale też w salonie :-D)

Faisca ja Ci polecam laktator lovi prolacits. On świetnie stymuluje piersi, a później "ciągnie" tak jakby to dziecko ssało :-) no i po cc mleko możesz mieć nawet i dopiero w 5 dobie
Natomiast co do dochodzenia do siebie. Mi to zajęło dłużej niż po pierwszym cc. po pierwszym to już w drugiej dobie potrafiłam funkcjonować bez przeciwbólowych, a teraz to i nadal się zdarza, że coś wezmę :-( nadal boli mnie gdzieś tam w środku w brzuchu :-(

Madison to Ty zajęta kobieta jesteś :-D fajnie, że dziewczyny tak zdrowo rosną :-D i synuś grzeczny :tak:

Ewaewelinka oglądałaś "na wspólnej"? ponoć mają zakończyć jego emisję, to ostatni sezon. ja lubię ten serial, chyba to jeden z nielicznych jaki oglądam, lubię jeszcze "pierwsza miłość" choć on trochę jak "moda na sukces" , kiedyś go długo nie oglądałam a jak zaczęłam to wiedziałam o co kaman :-D

Monya też zazdroszczę tego spania

monia456 ja mam czas na forum po południu jak mała śpi, a Martynka jeszcze w przedszkolu (choć dziś się spóźniłam i Martynka już w domu, ale swoją ulubioną bajkę ogląda)
Szkoda, że Maciusiowi wyniki spadły :-( a co wad wzroku to ja z Martysią chodzę raz w roku na kontrolę do okulsty bo maż ma wadę wzroku. do tej pory u małej było ok, ale po ostatniej wizycie coś w prawym oczku się zaczęło dziać i mamy kontrolę znów w październiku

Ania super Tomcio rośnie!no i że zdrowy to najważniejsze

Wkasia moja Martynka jak coś ode mnie chce to podchodzi i pyta czy mam dla niej troszkę czasu a mi się wtedy serce kraje, że dziecko musi mi takie pytania zadawać :-( i ciągle każdy (ja, moja mama, mój mąż, ciocia) mówią do Martynki "uważaj na Kornelkę" :-( i żal mi jej strasznie, bo ona też jest jeszcze mała więc wieczory mamy tylko dla siebie. po kąpaniu mąż przejmuje Kornlekę a ja zamykam się z Martysią w jej pokoju i czytamy bajeczki, bawimy się, zasypia ze mną i dopiero wtedy wychodzę :-)

Asiołek moja Martynka przez 8 m-cy miała pomagane przy kupce termometrem , inaczej kupy nie było. na szczęście nie zaburzyło to niczego i właśnie gdzieś tak od momentu jak zaczęła być bardziej mobilna to zaczęła sama robić kupki :-)

wyczekany oj jak ładnie mała na cycku rośnie :-)

Co do butelek - ja mam avent i dr brown. przy Martynie avent był super, ale teraz wymyślili jakieś nowe i są beznadziejne dla nas :-( więc kupiłam w rossmanie zwykłe, najzwyklejsze ich butelki i z tych małą pije najlepiej

Fiufiu ja też polecam sab simplex i bobotic! u nas najlepiej działały

Ok, więcej nie pamiętam i mała się dopomina o jedzenie więc lecę

Buziaki
 
reklama
U nas pani pediatra stwierdzila "duzo gazow"
:-\ mimo espumisanu mala nadal steka I prezy sie, oczywiscie u pani doktor byla jak aniol I ani nie steknela O:-) kazala brac espumisan, biogaie I wode koperkowa ktorej nigdzie w hurtowniach farmaceutycznych nie ma :-\ no i kazala mi na bardzo restrykcyjna diete przejsc. Juz sama nie wiem, w szpitalu pediatra I polozna mowila wyraznie ze mleko bierze sie z krwi z gruczolow mlecznych a nie z zoladka mojego wiec jesli to nie kofeina, alkohol czy inne substancje ktore utrzymuja sie we krwi to nie maja wplywu na mleko. Juz zglupialam powiem wam.
 
Ewa a ile dajesz tego espumisanu? Tzn.ile w jednej dawce Symetyconu jest? My dajemy 100 mg w dawce 10 do nawet 15 kropli. Przy nizszej dawce dziala marniej.
 
Gawit co Ty piszesz ???ostatni sezon????aaaaaaa co ja poczne o 20 godzinie hehehe to jedyne co ogladam heheh
Ja juz w lozku zaraz dolaczy do mnie m. Hihihihi chyba nie wytrzymam i go z.....ce ;-)

Moja Mia i probuje pelzac ibpodnosi glowke ,ale dzis artystka dala nam popaluc ,skubana chce sie nosic i ani mysli lezec ,,,,chyba ze z glym tylkiem i jak jej caluje nozki :-)

Zycze Wam spokojnej nocy ,a naszym dzieciaczkom kolorowych snow :-)

:-*

Czy wszystkie jestesmy rozpakowane?????
 
Ostatnia edycja:
Lilith może chodzi o nośnik leku w bobotiku ... my dajemy nadal do każdego mleka Bobotik forte 3 krople.

Co do szczepień to teraz się zastanawiamy... i nic nie wiemy :)))))))))

Dużutka rozpoczęła 4 klasę...wychowawczyni zasuszona, zadbana, usta ściągnięte i wąskie, piękne korale, włosy krótkie loczki, super odlotowe modne szpilki, super nogi ;) zimny sposób bycia, kompletnie niezaangażowana... nauczycielka plastyki - będzie ich widziała 2 razy w tygodniu... kompletna porażka :))))))) to moje pierwsze wrażenie... oby było błędne :))))))))
Duzutka ma juz pierwsze dyktando z j. polskiego i zakuwa ;)

Malutka znów jest naszym królikiem doświadczalnym... dostaje 2 mleka i chyba już tak zostanie :))))))))))

Gawit u nas Maja miała zaparcia jak cholera ;) ale nie odważyliśmy się mechanicznie pobudzać wypróżnień... owszem rumianek, debridat, laktuloza a potem szybkie wprowadzenie nowych pokarmów...
 
Cześć mamusie ;)
Ja chyba nie ogarnę tego forum szybko. Co próbuje coś napisać i poczytać, to mały zaczyna płakać. Normalnie jakby czuł, że matka chce się od niego na chwilę oderwać. Dzisiaj Wojtek miał podcinane wędzidełko. Chwila wrzasku i tyle. Potem dziecko długo się żaliło w domu. Do cyca przystawiłam i prawie godzinę sobie spaliśmy. Ale znów nie dojadł i musiałam dopoić butelką. Ciekawe jak jutro nam pójdzie. Jestem wykończona, bo noc miałam ciężko, w dzień mały też niespokojny. Teraz na wieczór też długo go uspokajaliśmy z mężem na zmianę. Masakra :baffled: Ciekawe jak dzisiejsza nocka nam minie. Mam nadzieję, że do północy maluch pośpi. Dlatego też żegnam się, życzę dobrych nocy i uciekam do łóżeczka. Paa
 
reklama
U mnie 2/3 hodowli spi. Synek odpływa. I wyrobilam sie przed 22 :) Mama mi pomogła ogarnąć towarzystwo.

Cała noc sama bede. Nie lubię byc sama w domu. A tu do tego trzeba jeszcze pracowac w nocy. Oby dzieciaki były wyrozumiale.

CALTHA - mnie dobilo to, ze pneumokoki sa za darmo ale tylko w NFZ. A ja mam dobra neonatolog-pediatre, z doświadczeniem w prowadzeniu wczesniakow w Medicover i nie chce tego zmieniać. Tu mam dostęp do specjalistów, badań, szpitala (odpukac). Cholera jasna! A chodzic i tu i tu to porażka, bo nikt nie bedzie czuł sie do końca odpowiedzialny za dzieciaki. Wkurzylam sie, bo pneumokoki drogie, mogliśmy zaoszczędzić 2 tys, a niestety bedziemy musieli wywalić ta kasę, choć sie moim dziewczynom należy przecież.
 
Do góry