reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniówki gotują

cd...


Kurczak świąteczny
Kurczaka, starannie umytego, układamy na dnie naczynia, najlepiej szklanego.
Dodajemy goździki, cynamon, a następnie skrapiamy cytryną.
Tak przygotowanego kurczaka zalewamy jedna szklanką wina białego i jedną szklanką wina czerwonego. Dodajemy 100 ml ginu, 100 ml koniaku, 200 ml Smirnoffa i 50 ml białego rumu.
Potrawy nie musimy poddawać obróbce cieplnej, a kurczaka możliwie szybko wyrzucamy - bo jest do d....
Natomiast sos .......... sos ? Sooooossssss !!! Paluszki lizać !!!

Ach zapomniałabym: kurczaka najpierw należy zabić, bo bydlak wychleje, co tylko się da...
 
reklama
no to ciacha, jedno super pyszne, ale jeść na drugi dzień bo jest zdecydowanie lepsze
ciacho
3 szklanki mąki
3/4 szklanki cukru
3 żółtka
1 jajco
kostka masła (250g)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
skłądniki zagnieść i na godzinkę siup do lodówy
po godzinie dzielimy ciacho na pół, i pieczemy dwa takie same placuchy (około 20min, 180 stopni - na kolor złoty) Blaszka około 24x30cm
masa bananowa
10 bananów
5 łyżek soku pomarańczowego
sok z połowy cytryny
6 łyżek wody
4 łyżki cukru (można dać mniej)
2 galaretki pomarańczowe
do dekoracja co tam chcecie
banance obieramy i kroimy i siup do gara, dodajemy sok z cytryny, pomarańczowy i wodę, wszystko dusimy na małym ogniu (trzeba pilnować bo może się przypalić - w razie czego można dodać soku pomarańczowego), jak już jest jednolita masa (albo jak nas wcześniej trafił szlag z tym duszeniem, to można zblenderować) dodajemy galaretkę i cukier, nie gotujemy juz tylko dobrze mieszamy
czekamy aż przestygnie i troszkę zgęstnieje,
na pierwszy placek rozkłądamy masę (trochę zostawiamy), przykrywamy drugim i resztę masy rozsmarowujemy
ja dekorowałam orzechami, migdałami, żurainą morelami, suszonemy śliwkami, rodzynkami,
uffff tyle :-)
 
no a teraz cud miód serniczek
ciacho
3/4 kostki margaryny
2 żółtka
1 jajco
3/4 szklanki cukru
1,5 łyzeczki proszku do pieczenia
cukier waniliowy
2,5 szklanki mąki
zagniatami ciacho i wykładami spód brytwanki (25x40cm)
masa serowa
1kg sera kilkakrotnie zmielonego
3 żółtka
1 szklanka cukru
2 szklanki mleka
1/2 szklanki oleju
cukier waniliowy
1/2 aromatu waniliowego
budyń śmietankowy
szczypta sody oczyszczonej
szczypta soli

najpier piekarnik na 200 stopni
mieszamy żółtka, cukier, budyń, ser, potem dodajemy mleko i olej oraz szczyptę sody i soli. Masa jest żadka, ale tam ma być. Ja jeszcze dodałam puszke pokrojonych brzoskwiń (dobrze odsączonych) i paczkę rodzynek
masę wylewamy na ciasto i do piekarnika na około 1h w temperaturze 200 stopni, mi się nic nie przypalało, więc wam też nie powinno, a jak będzie za szybko się rumienić to 180 stopni i można dać folie aluminiową na górę

z pozostałych białek i 1/2 szklanki cukru ubijamy sztywną pianę

po tej godzince, jak masa serowa jest juz gęsta (można troszkę potrząsnąc brytwanka i zobaczyć czy się rusza jak galaretka - troszkę może)

dajemy ubita pianę na wierzch i pieczemy jeszcze 15 minut w temperaturze 170 stopni
na drugi dzień, albo po kilku godzinach pojawia się "rosa złota"
no i sernik dla tych co lubia "mokre" serniki, jest pyszny, rozpływa się w ustach
 
Gaga, zrobiłam wczoraj twój serniczek i rzeczywiście CUD-MIóD !!! Pychotka :-)nie za słodki i wilgotny...niestety troszkę mi sie przypiekł za bardzo od spodu, a nawet nie dałam tych przepisowych 200 stopni :zawstydzona/y:. Nie znam jeszcze dobrze mojego piekarnika :no:...Następnym razem sernik będzie idealny :tak:!!!
 
Telegrzanki:
30 g masła (2 duże łyżki)
225 g mąki
2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżka cukru
szczypta soli
300 ml pełnotłustego mleka
2 jajka

To oryginalny przepi na pancakes na słono, ja modyfikuję ten przepis następująco
30 g masła (2 duże łyżki)
225 g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia - płaskie
1 torebka cukru waniliowego i jeszcze troszkę zwykłego cukru albo ze 3-4 łyżki cukru i troszkę esencji waniliowej
szczypta soli
300 ml pełnotłustego mleka
2 jajka

Masło roztopić, suche składniki wsypać do miski, dodać wszystkie mokre składniki i wymieszać. To wszystko, smażę na teflonowej patelni praktycznie bez dodatku tłuszczu (tylko na początek smaruję patelnię pędzlem zamoczonym w oleju), smażyć po jednej stronie aż pojawiają się bąbelki i wtedy na drugą stronę, ciasta nie leję za dużo bo one jednak sporo rosną.
 
Ostatnia edycja:
A tortila jest równie banalnie prosta:
placki tortili
żółty ser - najlepiej jakiś ostry, żeby dobrze było go czuć,
wędlinka - może być salami, szynka, nawet z tych surowych typu włoska/hiszpańska,
szczypiorek (ale nie koniecznie)
zresztą zawinąć można wszystko- ale na śniadanie to ja daję tylko te dwa/trzy składniki.

Na połowie placka sypię starty ser, na to wędlinka, szczypiorek i znowu ser i składam na pół. Obie strony smaruję pędzlem zamoczonym w oleju i na patelnię aż się przyrumieni z obu stron. Później kroję na 4 części i mam trójkąciki :cool2:
 
no to zarzucam
jogurt naturalny (bakoma bez cukru) do tego ze dwie łyżki fety i pożądnie rozbełtac żeby nie było grudek fety, świerzy koperek, wyciśnięty czosnek i przyprawa koperek kamis, tyle a jest rewelacja do ciepłych ziemniaczków prosto z grilla:-)
 
Agata zrobiłam własnie telegrzanki, sa super, posmarowałam miodem i Majka wcinała, biorę na wyjazd mikser :-) i patelenkę, bo mam własnie taka mała patelnię do telegrzanek :-D
 
zuzaczku smakowite, ale muszę pamiętać o tym że Majka będzie po diecie, więc masa na masle odpada
przepis na biszkopt mam niezawodny, wychodzi zawsze jak od linijki :-)
tak myslałam masa owocowa, taki budyń tylko na soku z owocami, i druga może bita smietana z czekoladą, jak do tego białęgo ciasta :dry:, na górę bita smietana i galaretka bo przeciez rybkę muszę zrobić z kolorowymi płetwami i łuskami :sorry2:
no ale myśl o masach, takich lekkich
 
reklama
Do góry