reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa

reklama
Witam!

Moje maleństwo ma już miesiąc. Jest zdrowa jak rydz. Ale cały czas zastanawiam się skąd się bierze skaza białkowa i jak się jej ustrzec. Bardzo jestem ciekawa czy jest to wogóle mozliwe. Jem prawie wszystko oprócz mleka i różnych pochodnych.
Jest to moje pierwsze dziecko i chciałabym się ustrzec przed tą alergią. Tylko tak naprawdę nie dokońca wiem co to jest i skąd się bierze.
Może, któraś z Was mogłaby mi coś na ten temat powiedzieć?
Będe bardzo wdzięczna!

 
Kochana Fredko,
przede wszystkim, ogromne gratulacje, zdrowej i radosnej, śpiącej grzecznie kruszynki.

Co do skazy białkowej, z zasady bierze się ona z uwarunkowań genetycznych. jeśli więc ktoś z rodziny miał / ma alergię dziecko może być obciążone i zareagować na produkty mleczne skazą.
Ale to z zasady,

Z reguły skaza białkowa bierze się z niewiedzy learza, do którego wysypane dziecko trafi.
Bo oto skazą wg jednego może być nietypowo umiejscowiona ciemieniucha, dla innego może to być skórka pokryta potówkami, dla jeszcze innego tzw, trądzik noworodka. Nobla temu lekarzowi, który nie zapobiegawczo, a z wiedzy i przekonania przepisuje dziecku Nutramigen.

Fredko, jednym słowem, skaza to wytwór cywilizacji 21 wieku. Jeśłi się przytrafi, są szanse wielkie, że minie, jeśli nie to ogromne gratulacje i powodzenia w roli Mamy ( nie martw się Kochana na zapas i nie czytaj za dużo " mądrych artykułów").
Buziaki dla Maleństwa,
 
No wlasnie ja na przyklad do dzis nie wiem czy Maja miala i czy ma skaze. Jak zaczelo ja sypac w pierwszym tygodniu to polozna twierdzila ze to potowki, a jak poszlam w koncu po 2 tygodniach do lekarza to madralinski orzekl , ze to skaza. Spytalam co mam robic, bo chce karmic mala piersia? stwierdzil, ze ograniczyc caly nabial i zamknal gabinet. Ile ja sie nameczylam, balam sie jesc czegokolwiek, zastanawialam sie nawet czy nie zaszkodzi jej woda... Po 2 miesiacach kiedy wygladalam juz jak polowa czlowieka do akcji wkroczyli moi rodzice. Ojciec, ktory jest lekarzem kazal mi jesc wszystko na swoja odpowiedzialnosc, mama tez sie pod tym podpisala. I tak zlamalam sie w Wigilie i jadlam naprawde wszystko. Malej nie sypalo ani wiecej ani mniej, a po 6 miesiacach nasze problemy mam nadzieje sie skonczyly. Wiem na pewno ze ma uczulenie na jajko, ale skoro jem gofry i ciasta z bita smietana to na mleko chyba nie, ser zolty tez jem codziennie. Staram sie oczywiscie nie atakowac jej wszystkim w nadmiarze. Wczoraj pralam jej ciuszki w naszym proszku i odpukac na razie nic, a jak skonczy sie oilatum to sprobuje nowych kosmetykow (nivea odpada). Teraz smaruje ja caly czas ziajka z filtrem 30 i nie reaguje.
Nic sie nie przejmuj Fredka dbaj o Maluszka i wszystko bedzie dobrze :D :D :D
P.S Tego super lekarza zmienilam po tym jak darl sie na chlopczyka na szczepieniu "Ty g...ju"
 
Właśnie odebrałam wyniki krwi Wronisi i pani doktór powiedziała że podwyższona liczba granulocytów kwasochłonnych swiadczy o alergii.Kazała odstawić wszystkie produkty mleczne i dawać Nutramigen.Niestety Weronika się rozchorowała i musiałysmy zrezygnować z wprowadzania tego świństwa(bo nawet zwykłego mleka teraz nie chce).Ma temperature katar i niestety dostała antybiotyk.Czy któraś z was miała problemy z brakiem przyrostu wgi u dziecka?
 
czesc Milena
na szczescie nie mamy problemu z waga, ale Milenka przez upaly troche mniej je i musimy uwazac

a wczesniej jakie Weronika miala objawy alergii?

u Milenki bylo ulewanie, azs na raczce, wypryski i liszajki na buzi
kiedys jeszcze miala wysypane cale cialko, ale zmiany ustapily, najdluzej utrzymywaly sie na nozkach
 
Weronika ma często problemy ze skórą szczególnie na pupie,pomimo częstego przewijania i wietrzenia-wygląda to tak jak gdyby coe ja pogryzło.
 
reklama
Do góry