reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

agnieszka, czy jesteś pewna ze sudokremem mozna smarowac dziecku buzkę ze skazą białkową? bo ja się wystaraszyłam, ze on za bardzo wysusza i sciąga skórę, a przecież taka wysypka potrzebuje raczej nawilżenia. tutaj raczej polecono mi maść lipo-baza.
 
reklama
dyda mi pediatra poleciła sudokrem ale do skazy łojotokowej !!!! nie wiem jak to jest przy białkowej :p więc niestety nic więcej nie podpowiem.Pozdrawiamy Aga i Ola :)
 
agnieszka no to sie zgadza, bo skóra pewnie nie jest wysuszona. a ja zatem zostanę przy lipo-bazie. Pozdrawiam również :)
 
Mam podobny problem córka ma krosty na twarzy i uszach nie wiem już co mam jeść bo prawie wszystkiego sobie odmawiam teraz jeszcze doszlo że mala ma po nocy zatkany nos ponoć nie jest to katar tylko sapka . Jeszcze nie wiem co to jest ???
 
Hehe my też mamy sapke:) To są pozostałości wód płodowych u maluszka - słowa pediatry ;D , poleciła nam wode morską do noska - disnemar bo ma delikatny wytrysk hihi a potem walka z gruszką i jest lepiej :) Pozdrowionka
 
moja Liwcia tez miała sapke!! Ja stosowałam wodę morską (ale to tylko nawilża) pomogło nam Euphorbium tj homeopatyczny lek w sprayu na katar alergiczny i normalny !! Polecam
 
Justyna a ta sapka u twojej niuni ile się utrzymywała, bo ja chyba znowu powędruje do pediatry hehe, mam tylko nadzieje że mnie nie pogoni ;) Pozdrawiam
 
witam! moh syn tez mial ponos sapke i powiedzieli mi najpierw ze do pol roku wszystko zejdzie potem ze do roku ma juz rok i 2 miesiace a tu nadal katarzysko zatkany nos chrapanie w nocy i kichanie-wiec z tego co wyczytalam i dowiedzialam sie od pediatry moze to byc alergia na kurz! poza tym rowniez podejrzewalam skaze bo mial policzki suche i cale czerwone wlasciwie to rozognione i jak by naczynka popekane i jak sie teraz okazuje to niekonieczne musi bys skaza bialkowa tylko wlasnie moze to byc alergia na kurz! ale nie dowiem sie tego az do skonczenie przez niego 3 lat bo dopiero wtedy robia dziecia testy alergiczne. no moze w jakichs specjalistycznych lub prywatnych klinikach roba maluszkom ale ciezko jest sie tam dostac albo bardzo duzo to kosztuje-ja osobiscie nie slyszlam ale moze wy? moze ktos zna taka klinike jesli tak to prosze o odpowiedz!
pozdrawiam!!!!
 
moja córeczka na początku miała "niby" skazę białkowa, a ostatnio dostała jakiejś wysypki na całej buzi, uszach i głowie - czerwone krostki typu pokrzywka... zastanawiam się, czy nie jest uczulona również na inne pokarmy, nie tylko na białko. moja pediatra zasugerowała mi wczoraj, żebym przeszła na sztuczne karmienie i zapisała mi nutramigen - podobno bardzo niedobry w smaku, ale tylko dla dorosłych, zapewniała mnie że dzieci inaczej odczuwają i im to smakuje, akurat ;) nie jestem przekonana, będzie mi bardzo przykro jak przestanę karmić naturalnie... na razie zastanawiam się, co mogło jej tak zaszkodzić, chyba dżem truskawkowy. swoją drogą to moja maja ma dopiero 3 miesiace - to jej pierwsza większa wysypka, a lekarka już mnie namawia do zrezygnowania karmienia piersią, to chyba przesada.
 
reklama
mordziulka testy skorne robia dopiero od okolo 3 roku zycia a badania krwi na IgE swoiste i nieswoiste robia juz u malych dzieci kilkumiesiecznych. Nie wiem skad jestes ale w kazdym wiekszym miesice robia. Pewnie trzeba miec skierowanie ??? albo prywatnie :(
 

Podobne tematy

Do góry