reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Chyba padne, jak tempka po tamtym spadku poszła do góry tak dziś kolejny spadek, choć nie tak drastyczny :D
Może to dwie implantację ?? ;>
Oczywiście sobie żartuję, bo jak mówiłam na @ jestem 100% nastawiona :D

Ten spadek u ciebie jeszcze nic nie oznacza, trzeba czekać dalej, oczywiście trzymam kciuki za wysoką tempkę:)
 
reklama
Witajcie! Ja mam takie szybkie pytanie, czy to normalne ze temperatury przy okresie i po nim bardzo skaczą? Gdzieś czytałam że tak może być, ale trochę mnie to martwi u siebie, później przed samą owu, temperatury zazwyczaj się stabilizują i już tak nie skaczą, ale na początku jak zwariowane :(

Lilith a tak na serio (trzeba wierzyć że sie uda!) jakieś inne objawy implementacji miałaś może? ból brzucha? plamienie? cosik??
 
Witajcie! Ja mam takie szybkie pytanie, czy to normalne ze temperatury przy okresie i po nim bardzo skaczą? Gdzieś czytałam że tak może być, ale trochę mnie to martwi u siebie, później przed samą owu, temperatury zazwyczaj się stabilizują i już tak nie skaczą, ale na początku jak zwariowane :(

Lilith a tak na serio (trzeba wierzyć że sie uda!) jakieś inne objawy implementacji miałaś może? ból brzucha? plamienie? cosik??

Z tego co ja się orientuję, to tempka owszem może skakać, przed owluką powinna spaść, potem wzrosną i już na wysokim poziomie się utrzymać. Przed @ tempka z nowu spada no i czasami zdarza się spadek implantacyjny:)
A jakim termometrem mierzysz tempkę??? z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku???? elektronicznym??
 
Josi, hmm w zasadzie nic dodatkowe, wczoraj miałam jakieś poranne mega wzdęcie i ból z prawej strony ale tak, to czuję się na prawdę wyśmienicie patrząc na ten okres w ostatnich cyklach. I przyznam, bardzo mi się to podoba.
Co do wiary.. to ja wierzę, że kiedyś się uda, ale nie bardzo w tym cyklu bo byłam na antybiotykach znowu z powodu infekcji, nawet śluzu za dobrego nie było, więc szkoda się nakręcać. Przeczekam i ten spokojnie, jak i pozostałe, które też były zakłócone i liczę już na następny, z żelem dodatkowo co by zabawniej było :D
Co do skoczków, to u mnie znowu na odwrót w tym cyklu, piękna od linijki od @ do owulki a po owulce skacze jak szalona :D
Nie martw się swoimi skokami, może jestes wrażliwa na drobne czynniki wpływające na skoki i spadki. Zresztą, jakby tak pooglądać inne wykresy zaciążonych, to tam też można zaobserwować, że temp. wcale nie utrzymuje się ciagle na prostej linii.
 
witam,

a ja mam pytanie co jesli temperatura jest stała?? mi sie utrzymuje 36,4 ... dodam ze mierze zwyklym termometrem elektryczyn(jedno miejsce po przecinku), mierze tempke w ustach ... no teraz mialam 3 dni przerwy w mierzeniu bo o tej godzinie co mierze to sobie zapomnialam o niej... ale dzis tez zapomnialam i zmierzylam pozniej i bylo 36,8 wiec nie wiem czy moge ja brac pod uwage (jakies 3h po godzinie mierzenia i juz troszke mialam ruchu)

i czy sluz i temperatura maja ze soba cos wspolnego tzn. jak jest np sluz wodnisty przejrzysty to czy temperatura ma wzrastac czy spadac??

przepraszam z gory za tyle pytan moze blachych ale ja dopiero zaczynam mierzyc temperature i bardziej obserwowac swoj cykl
 
Temperatura może być stała jak i w I fazie cyklu tak i w drugiej. Temperature mierzysz po minimum 3 godzinnym spaniu, nie wstając uprzednio z łóżka.
Co do zależności temperatury do śluzu czy szyjki.. każda z nas jest inna. U mnie w tym cyklu nie było spadku na owulację, a utrzymywała się ciagle na tym samym poziomie, za to śluz był przejrzysty i jako tako rozciągliwy. W poprzednim spadła i śluz wtedy również był najlepszy. Więc to chyba nie ma znaczenia.
Ze wzrostem temperatury to śluz zmienia się na niepłodny [ mówię tu o skoku 0,2 ].
 
witam,

a ja mam pytanie co jesli temperatura jest stała?? mi sie utrzymuje 36,4 ... dodam ze mierze zwyklym termometrem elektryczyn(jedno miejsce po przecinku), mierze tempke w ustach ... no teraz mialam 3 dni przerwy w mierzeniu bo o tej godzinie co mierze to sobie zapomnialam o niej... ale dzis tez zapomnialam i zmierzylam pozniej i bylo 36,8 wiec nie wiem czy moge ja brac pod uwage (jakies 3h po godzinie mierzenia i juz troszke mialam ruchu)

i czy sluz i temperatura maja ze soba cos wspolnego tzn. jak jest np sluz wodnisty przejrzysty to czy temperatura ma wzrastac czy spadac??

przepraszam z gory za tyle pytan moze blachych ale ja dopiero zaczynam mierzyc temperature i bardziej obserwowac swoj cykl

Najważniejsze jest, żeby tempkę mierzyć o w miarę stałej porze przed wstaniem z łóżka i pamiętaj pomiar w ustach jest bardzo niedokładny, gdyż zależy jak włożysz termometr, temperatura może być różna, dlatego proponowałabym zmianę miejsca pomiaru temperatury, najlepszy chyba jest pomiar waginalny, tylko pamiętaj min. 3h snu i tempkę mierzymy zanim się ruszymy, czyli termometr trzeba mieć w zasięgu ręki:)
Na śluzie to ja sie nie znam, bo nie nie zawsze go obserwuję i u mnie nie ma reguły co do jego występowania...
A gdzie jest Twój wykresik??? Bo chętnie rzucilabym okiem:)
 
LILITH i wikulaa bardzo dziekuje za rady... naparwde ja sama nie wiem jak to wszystko zinterpretowac tyle sie o tym naczytalam ze wszystko mi sie w glowie kiełbasi

co do wykresu to oto moj wykres: SkarbMamy - chori
Powiem Ci, że z tego wykresu to niewiele widać, bo przez kilka dni nie ma tempki i niewiadomo czy był skok czy nie... a próbowałaś robić testy owulacyjne???
 
reklama
Widzę, że masz cykle 26 dniowe, czyli podobnie jak u mnie. Możesz dla porównania zerknąć. Piszesz, że nie wiesz jak odróżnić cykle owulacyjne od tych bez. Właśnie na podstawie skoku. Dlatego musisz mieć 6 niższych temperatur i 3-4 wyższe. Jak pisała Wikula, zmień sposób pomiaru temperatury.
No i.. musisz ją mierzyć w miarę systematycznie..

Co do interpretacji wykresu.. ja bym się za niego nie brała, ze względu na tą temperaturę.. nie ma jej tyle ile potrzeba i to mierzenie może być mało wiarygodne.. Jeśli ten nie zakończy się II kreseczkami, czego Ci oczywiście tu życzymy, to przy kolejnym na pewno pomożemy.
Poczytaj na 28dni ABS eksperta :)

A i tak na moje oko, to między 8 - 10 byłaby owulacja. Lub 11 i ten dzięn uznałabym za skok.. z tego co oczywiście widać u Ciebie :D Szczyt śluzu to 12dc.

Ale jak się mylę, niech mnie tu ktoś zaraz poprawi :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry