reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Nie wiem jak u innych ale ja przed ciążą nie mogłam przegapić śluzu płodnego i dokładnie wiedziałam kiedy mam owulację, prowadziłam też wykresy bo miałam bardzo nieregularne cykle. Po ciąży miałam do tej pory 3 cykle i żadnych zmian w śluzie nie zauważyłam.
 
reklama
Cześć dziewczyny. U mnie również brak śluzu płodnego. Każdego dnia dokonuje samoobserwacji, mierzę tempkę itd. Dwa ostatnie cykle były owulacyjne bo potwierdzone usg. Dodam że usg robię dwa razy w miesiącu. Jeden tylko z cykli był idealny pod względem tempki, był skok itd, w polrzednich nie odnotowałam. Mój śluz jest albo wodnisty albo biały. Czasami przed miesiączką bywał lepki ale to nie zawsze. Wiem że nie mam śluzu płodnego bo pamiętam jak taki śluz wygląda i jak się zachowuje bo jak byłam nastolatką to było go tyle że aż był dla mnie udręką. A teraz nie mam go wcale. Wiesiołek stosowałam chyba przez rok i nic nie pomógł
 
Ile powinna wynosić temperatura w pochwie ? Chce zacząć mierzyć temperaturkę, lecz nie wiem ile ona powinna wynosić . :no::no:
 
Temperatura ciała to indywidualna rzecz i w pochwie jest wyższa niż pod językiem. U mnie pod językiem wynosiła na początku cyklu 35,3 a w drugim cyklu zaczęłam mierzyc w pochwie i wynosiła 36,2. Musisz zacząć od początku cyklu i zobaczysz różnice przed owulacja i po jak temperatura wzrasta. Powodzenia
 
Załóż sobie kalendarzyk i mierz temperaturę codziennie rano o tej samej porze ( najlepiej niby w godzinach 5-7) , w tym samym miejscu, tym samym termometrem, zaraz po otworzeniu oczu przed wstaniem z łóżka i zrobieniem czegokolwiek:-)

Tu masz przykładowy link Obserwacja cyklu - enpr.pl

Pozdrawiam
 
Angela - sprawa temperatury jest kwestią indywidualną. Jedna ma niższą druga wyższą, bo każda z nas jest inna. Jeżeli chcesz mierzyć temperaturę musisz ją mierzyć codziennie o tej samej godzinie, w tym samym miejscu, tym samym termometrem (polecam Ci termometr z dwoma miejscami po przecinku, bo jest dokładniejszy, ale od biedy z jednym też będzie ;) ) przez cały cykl. Mozna mierzyć w ustach, pochwie lub odbycie. No i oczywiście jak koleżanka wyżej wspomniała najlepiej mierzyć pomiędzy 5 a 7 rano (po minimum 3 godzinach snu - ale u mnie 3 godz to za mało i zawsze wtedy mam zaburzoną), później temp mogą skakac jak im pasuje no i zanim się wstanie - otwieramy oczy i sięgamy po termometr ;).


Tak jak pisze Emalia załóż sobie wykres na tamtej stronce, jest prosta w obsłudze :).
 
Ostatnia edycja:
Ja tez mam konto na ovufriend i też polecam - ale jak ktoś chce cały czas za free mieć to tylko enpr. Ovufriend jest o tyle dobry, że sam zaznacza granicę i podpowiada kiedy mamy dni płodne i ma wiele innych ciekawych opcji. Dodatkowo też polecić mogę Ovulation Calendar and Ovulation Chart - Fertility Charting . Tylko tam też jest tylko miesiąc za free. Także do wyboru do koloru jest też Wykres płodności, wykres dni płodnych, karta ciąży, NPR, wykres wagi. - 28dni.pl i inne...

Ja bynajmniej nie wykupuję tego abonamentu na ovufriend tylko czekam aż mi się uskłada z punktów.. Jakby mieli opłatę przez sms to może bym się skusiła. Ale i tak uważam, że trochę za dużo sobie śpiewają te wszystkie serwisy "pomagające" nam kobietom usiłującym zajść w ciążę bądź odkładającym poczęcie dziecka...
 
Prosze o pomoc w interpretacji temperatur.
Jestem poczatkujaca i to dopiero byl moj pierwszy cykl w ktorym mierzyłam temperature.
Mierze w pochwie codziennie o godzinie 8.
1dc - 6dc Okres
7dc - 36,8
8dc - 36,8
9dc - 36,9
10dc - 36,8
11dc - 36,7
12dc - 36,8
13dc - 36,8
14dc - 36,9
15dc - 36,8
16dc - 36,9
17dc - 36,8
18dc - 36,9
19dc - 36,8
20dc - 36,9
21dc - 36,7
22dc - 36,8
23dc - 36,8
24dc - 37
25dc - 37
26dc - 37
27dc - 37,05
28dc - 37,2
29dc - 37
30dc - 37
31dc - 37,3
32dc - 37,2
33dc - 37,2
34dc - 37,2
35dc - 37,3
36dc - 37,2
37dc - 36,9 Okres

Moje cykle sa nieregularne od zawsze. Prosze niech mi ktos pomoze
okreslic kiedy mogla miec miejsce owulacja .??
I gdzie dokladnie jest widoczny skok temeratury??
Czy ta temperatura nie jest za wysoka? Moze to dlatego ze mierze pozno czyli o godzinie 8??

Prosze niech mi ktos odpowie na moje pytania bo jak juz wspomialam jestem osoba poczatkujaca
i prosze o wyrozumialosc :)
 
reklama
ja bym stawiała na 23 dc, był skok o 0,2 stopnia no i zakładając, że faza lutealna trwa ok 14 dni to zgadzałoby się z to z terminem @.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry