reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

patent na czosnek z grilla najlepszy do smarowania :)

do metalowego kubka lub rynienki zrobionej z folii aluminiowej wlewamy 100 ml oliwy i wkadamy obrane ząbki czosnku . Stawiamy na grillu i czekamy na zagotowanie oliwy. Po chwili czosnek robi sie miekki i super smaruje sie nim kanapki lub mieso :) pyyycha
 
reklama
Dziewczyny, na weekend zapowiada się słąba pogoda, wiec moze zrobimy z Alusią ciasteczka, te ktore kiedyś Ula polecała.

Śmietankowe serca
Tylko mam problem z mąką - 28g, to wg tego przelicznika:

MĄKA PSZENNA
1 szklanka = 170 g
1 łyżka = 10 g
1 łyżeczka = 3 g


2 łyżki i ok. 3 łyżeczek powiedzmy. Ale to mają byc łyżki płaskie czy czubate ? Bo na "czubie" w zależności od łyżki, może zmieścić się jeszcze ze 2 razy tyle co na samej płaskiej łyżce :D
 
aagrafka ja mialam z tym problem tez i niestty nie pamietam ile to bylo.
Ale weszlam zeby napsiac ze jak chcesz to polecam dodac cukier do przepisu bo wg tego są mało słodkie
 
aagrafka ja mialam z tym problem tez i niestty nie pamietam ile to bylo.
Ale weszlam zeby napsiac ze jak chcesz to polecam dodac cukier do przepisu bo wg tego są mało słodkie
o - znalazłam gdzieś taki opis :)
Mąka pszenna:
łyżeczka płaska = 4 g
łyżeczka czubata = 1,5 dag
łyżka płaska = 1 dag
łyżka czubata = 2 dag
szklanka = 17 dag
 
Dziewczyny, na weekend zapowiada się słąba pogoda, wiec moze zrobimy z Alusią ciasteczka, te ktore kiedyś Ula polecała.

Śmietankowe serca
Tylko mam problem z mąką - 28g, to wg tego przelicznika:

MĄKA PSZENNA
1 szklanka = 170 g
1 łyżka = 10 g
1 łyżeczka = 3 g


2 łyżki i ok. 3 łyżeczek powiedzmy. Ale to mają byc łyżki płaskie czy czubate ? Bo na "czubie" w zależności od łyżki, może zmieścić się jeszcze ze 2 razy tyle co na samej płaskiej łyżce :D


O Agrafka wlasnie robię ciasteczka i zastanawiam się jak Tobie wyszły. zauwazylam tez błąd w tym akurat poscie bo w przepisie jest 28 dag a w podanym przez Ciebie przeliczniku jest ze 1 szklanka to 170g czyli 17 dag, wiec to bedzie wiecej niż 2 łyzki :)
ja raz wysłałam zapytanie z jakiejs stronki ile to jest 28 dag to odpisali ze 2 szklanki z czubkiem, ale z przelicznika ze strony z przepisem wychodzi ze 2 szklanki to 340g czyli 34 dag czyli za duzo :) pozyczylam wagę siostrze a teraz mam dylematy.
 
Przepis popularny, ale chyba jeszcze go tu nie ma, a my uwielbiamy :)
Można skorzystać z "Pomysł na" Knorr, ale zdrowiej będzie samemu.

Sałatka Cezar

Składniki:pierś kurczaka (zależy jak dużo lubicie, ja przeważnie używam sporo ok 400 dkg)
paczka mieszanych sałat (może być też sama lodowa, ale ta mieszanka znacznie lepsza)
ser żółty (10-15 dkg)
mały jogurt naturalny
2-3 łyżki majonezu
ząbek czosnku
sól, pieprz do smaku
łyżka sok z cytryny

Grzanki:
1 bułka (najlepioej trochę czerstwa)
odrobina czosnku (można odkroić plasterek z tego ząbka powyżej :) )
trochę papryki ostrej
trochę masła


Kurczaka kroimy w małe paski, albo kostkę, solimy, pieprzymy, ewentualnie dodajemy jakaś przyprawę do kurczaka i obsmażamy, albo grillujemy.
Ser trzemy na grubej tarce.

Bułkę kroimy w drobną kostkę, na patelni rozrzewamy odrobinę masła, na to wrzucamy kawałeczek czosnku i trochę papryki ostrej. Wrzucamy bułkę i podpiekamy grzanki. Masło jest właściwie tylko po to, żeby grzanki złapały smak przypraw.

Sos
Do małego jogurtu naturalnego dodajemy 2-3 łyżki majonezu, wyciskamy ząbek czasnku, solimy i pieprzymy, dodajemy sok z cytryny, dokładnie mieszamy.

W sporej salaterce układamy:
sałatę
kurczaka
ser
sałatę kurczaka
ser
Polewamy sosem, posypujemy grzankami, mieszamy.

PYCHA :)
 
ja tez kocham ta salatkę ale jeszcze od siebie dodaję pomidorka. a grzanki robię z masełka, ziół prowansalskich i czosnku (tylko ja najpierw kroję w kostkę, wrzucam do michy, wlewam olej, zioła, mieszam i czosnek wycisnięty :)
Agrafka dzięki ze wrzucilas ten przepis :)
 
O Agrafka wlasnie robię ciasteczka i zastanawiam się jak Tobie wyszły. zauwazylam tez błąd w tym akurat poscie bo w przepisie jest 28 dag a w podanym przez Ciebie przeliczniku jest ze 1 szklanka to 170g czyli 17 dag, wiec to bedzie wiecej niż 2 łyzki :)
ja raz wysłałam zapytanie z jakiejs stronki ile to jest 28 dag to odpisali ze 2 szklanki z czubkiem, ale z przelicznika ze strony z przepisem wychodzi ze 2 szklanki to 340g czyli 34 dag czyli za duzo :) pozyczylam wagę siostrze a teraz mam dylematy.

Ula zrobiłyśmy z Alutką ciasteczka :)
Trochę zmieniłam przepis bo ciasto mi się lepiło strasznie wiec mąki dałam sporo więcej, myślę że ponad dwie szklanki finalnie.
Do tego łyżkę cukru pudru do ciasta, i 3 łyżki śmietanki 30% i 2 łyżki jogurtu naturalnego. Posypałam takim bardzo grubym cukrem.

No i tak - s smaku są pycha, bardzo maślane - ale strasznie cieżkostrawne. Zjadłam kilka i boli mnie żołądek. Ja robiłą kółka wycinane szklanką, także myślę że jeśli się będzie robić z jakiejś małej foremki to będzie akurat - bo są smakowite tylko nie można dużo zjeść.

Ja posypałam bardzo dużo tego cukru i finalnie licząc z tym że ciasto posłodziłam trochę wyszły za słodkie.

No i w przepisie jest napisane żeby były niezbyt cienkie, a moim zdaniem właśnie te najcieńsze smaczniej wychodzą.

Ula a robiłaś może z tego bloga ciasteczka owsiane ?
 
reklama
Pycha ciasto

Składniki:

- herbatniki Herbatniki Petit Beurre 100g Jutrzenka - Kaczuszka, polski sklep w UK 6 paczek
- kostka Kasi
- 1 szkl. cukru
- 1 l mleka
- szklanka kaszy mannej (może być mniej, tak na oko;-))
- 2 łyżki kakao
- rodzynki


W garnku rozpuszczamy Kasię, dodajemy mleko, cukier, kaszę manną, kakao i rodzynki, gotujemy aż do uzyskania jednolitej masy.
Na blachę wykładamy połowę herbatników, na to masę i na górę resztę herbatników.

PYCHA:tak:
 
Do góry