reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Kasiula możesz podać sprawdzony przepis na krem serowy do biszkopta ?
Bo znalazłam kilka na necie i nie wiem który dobry - taki najprostszy z samego sera, czy z jajkami?
właśnie o to chodzi ze sprawdzonego nie mam :/ chce zrobic ciasto jakies z tym kremem ale zabrać sie nie moge :| moze jak wychowawcze wpłynie to zrobię i ci dam napewno a co do przepisów tez znalazłam sporo ale tylko ten mi sie spodobał
  • masa:
  • 1/2 kg zmielonego twarogu
  • 2 żółtka
  • 15 łyżek cukru
  • sok z cytryny
  • szklanka kremówki (36 proc.)
  • 1 dag żelatyny
Twaróg utrzeć z żółtkami, cukrem i sokiem z cytryny, wymieszać z ubitą kremówką oraz namoczoną i odciśniętą żelatyną.
Tylko ilość cukru mnie z szokowała :szok:
a co do biszkoptu mam sprawdzony przepis bo piekłam ostatnio na chrzciny z siostra wiec tamten wezme bo wiem ocb ;-)
 
reklama
Miałam wstawic na 1 urodzinkach ale to dopiero nieśmiałe próby rzeźbienia w lukrze plastycznym :D Wczoraj upieklam ciacho, nie jest to typowy tort bo nie mialam czasu kręcić kremu, wiec na szybko poszlo, jako ze motywem przewodnim byly figurki. Lukier robi się dosyć prosto ale tworzenie zwierzakow juz nie tak łatwo :/ A oto moje "świnki w błocie":
Zobacz załącznik 285090 Zobacz załącznik 285091 Zobacz załącznik 285094 Zobacz załącznik 285095
moj K podjaral sie i ukleil "konika" :D
Zobacz załącznik 285093

Przepis na lukier z opakowania glukozy Delecty:)

2 łyżeczki galaretki wiśniowej
1 łyżka glukozy
3 łyżki wody
cukier puder - dużo

Galaretkę trzeba zamoczyć w wodzie, żeby żelatyna spęczniała. Nastęnie podgrzewać, aż się rozpuści, pilnując, żeby się nie zagotowało. Dodać glukozę i wsypywać cukier puder, aż masa przestanie się lepić. Potem można lepić prosiaki.
 

Załączniki

  • 3.jpg
    3.jpg
    69,9 KB · Wyświetleń: 52
  • 5.jpg
    5.jpg
    76,4 KB · Wyświetleń: 59
  • qnik.jpg
    qnik.jpg
    56,6 KB · Wyświetleń: 54
  • 4.jpg
    4.jpg
    68,3 KB · Wyświetleń: 50
  • 1.jpg
    1.jpg
    45,9 KB · Wyświetleń: 67
Ja odbiegne od tematu - wczoraj robilam kotlety mielone po wlosku, pychotka - moze ktos skorzysta:

Mieso mielone wieprzowe ok. 0.5 kg
3 lyzki ziaren mieszanych (ja mialam ziarenka dyni, slonecznika, siemienia lnianego i jeszcze jakies tam, taki mix gotowy w paczce)
2 srednie pomidory (sparzone, bez skorki, pokrojone w kosteczke)
3 zabki czosnku (wycisnac przez praske)
Pol duzej marchewki (utrzec na duzych oczkach)
Pelna lyzeczka curry
Tymianek (najlepiej swierzy)
Sol, pieprz
Natka pietruszki
1 jajko
Czerstwa bulka namoczona w wodzie

Skladniki wymieszac, formowac kotlety, obtoczyc w bulce tartej, smazyc z obu stron.

Smacznego!
 
Dziewczyny a macie prosty i sprawdzony przepis na tiramisu ?
Bo ja tu czytam i jeden przepis z likierem, inny z winem,jeden z podgrzewaniem masy inny bez.
A ja niekuchenna jestem :)

Proszę ładnie o przepis, najlepiej w proporcjach na 2 osoby.
 
Dziewczyny a macie prosty i sprawdzony przepis na tiramisu ?
Bo ja tu czytam i jeden przepis z likierem, inny z winem,jeden z podgrzewaniem masy inny bez.
A ja niekuchenna jestem :)

Proszę ładnie o przepis, najlepiej w proporcjach na 2 osoby.

mmmmmmmmmmmmmm tiramisu tez chce !! :))


a ja bym chciala jakis SUPER przepis na cos pieczonego na URODZINY !! :)
 
Dziewczyny a macie prosty i sprawdzony przepis na tiramisu ?
Bo ja tu czytam i jeden przepis z likierem, inny z winem,jeden z podgrzewaniem masy inny bez.
A ja niekuchenna jestem :)

Proszę ładnie o przepis, najlepiej w proporcjach na 2 osoby.



3 filizanki mocnej kawy,najlepiej esspreso, ostudzone
  • 3 lyzki stolowe cukru
  • 6 lyzek stolowych amaretto
  • 2 jajka, oddzielone na zoltka i bialka
  • 250g serka mascarpone
  • 250ml ubitej smietany
  • kakao do oproszenia
  • 1 opakowanie biszkoptow podluznych
Przygotowanie

  • umiescic kawe w misce i dodac 3 lyzki amaretto
  • w oddzielnej misce ubic zoltka z cukrem do bialosci
  • dodac mascarpone i ubijac az masa bedzie jednolita. dodac delikatnie ubita smietane
  • w oddzielnej misce ubic bialka na sztywno.delikatnie,lecz szybko dodac do mascarpone i smietany. dodac pozostale amaretto.
  • zamaczac kazdy biszkopt w mieszance kawy z likierem na okolo 2 sekundy na kazda strone i strzepac nadmiar plynu
  • przygotowac 8 pucharkow, na spod kazdego nalozyc biszkopt na tyle,aby go pokryc. nalozyc mase , nastepnie kolejna warstwa biszkoptow i masy .
  • wygladzic powierzchnie i oproszyc kakao
  • umiescic w lodowce na przynajmniej 2h. im dluzej tym smaczniejsze
smacznego!
 
Ostatnia edycja:
KREWETKI (ze strony Pascala, która teraz kurczę chyba zniknęła ;/)

0,5 kg dużych krewetek
Puszka smietanki kokosowej
2 cebule
Papryczka chilli
2 pomidory
6 ząbków czosnku
1/2 pęvzka natki pietruszki
olej do smażenia
sól pieprz do smaku

Na zimną patelnie czosnek posiekany i całość podgrzej. Posyp krewetki solą i pieprzem i przełóż na rozgrzany czosnkowy olej. Wsyp celubę pokrojoną w kostkę i chilli. Pod koniec smażenia wrzuć kosteczkę pomidorową (pomidory spazone, i usunięte z nic pestki, pokrojone wdrobną kosteczkę) i wlej kokosową śmietankę.
Zamieszać dokładnie i wrzucić natkę pietruszki. Podawaj natychmiast.
Ja to troszkę pyrkam na patelni zeby śmietanka trochę zgęstniała.
Podaję z grzankami czosnkowymi.

SMACZNEGO!!!
 
reklama
Do góry