reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie

Katarina u mnie było podobnie. Moja mała ma teraz 4 miesiące i 7 dni. Już w drugim miesiacu budziła się w nocy tylko raz na karmienie, za to w dzień ni espała prawie wcale. Potem to się zmieniło. Zaczęła się ciagle budzić w nocy, nad ranem nawet co pół godziny się przebudzała, a w dzień potrafiła spać 3 godziny jednym ciągiem.Strasznie mni eto męczyło, chodziłam niewyspana, wyglądałam jak potwór, aż w koncu stwierdziłam, ze cos z tym musze zrobic, no i zaczęłam od budzenia małej. Wyczytałam w mądrych książkach, że aby dziecko w tym wieku przesypiało dobrze noc nie może w ciągu dnia spac dłużej niz 3 godziny łącznie. I z ciężkim sercem, ale budziłam. Kładłam małą wtedy, gdy była senna i zwykle po godzinie budziłam. I wszystko wróciło do stanu poprzedniego! Teraz śpi 3 razy w ciągu dnia o stałych porach, zasypia o 21ej, a budzi sięok. 7 rano.
Powodzenia!
 
reklama
Raz jeszcze do rodziców alergików, wiecie może gdzie mogę kupić taką pościel z tym wkładem kukurydzianym? Acha i nie pamiętam czy pytałam o to wcześniej... czy ta pościel ma jakiś atest?
 
Kupić można na allegro. Wchodzisz na stronę,wpisujesz 'pościel feretti' i pokażą Ci się oferty tej firmy. I tak,pościel ma atest instytutu matki i dziecka, więc produkt raczej sprawdzony.
 
Hej!

A ja chciałabym się zapytać doświadczonych mam, jak układać mojego maluszka do snu (szczególne na noc). On spi tylko na wznak, jak staram się położyć go na boczek (mimo, ze obłoże go zwiniętymi w rolki kocykami) to i tak po kilku minutkach ląduje na pleckach. Nie chce, żeby miał płaska z tyłu główkę.
Chociaż gdzieś czytałam, że nawet dzieciom, co mają płaskie główki od leżenia na jednej stronie, jak zaczynają siadać to główka się ładnie formuje. Jednak nie chce czekać aż tak długo, bo nie mam gwarancji, że to prawda.

Pozdrawiam.
 
A ja mam inne pytanko, jak mój synek był w wieku może do 3 miesięcy to chodził spać po 12 w nocy i spał mi trochę w dzień. Od 3 do 11 miesiąca nie dało rady w ogóle go uspać w dzień, ale za to chodził spać o 19 i wstawał o 7. A teraz mój synuś ma ponad rok i śpi od 20 do 6 rano, a potem jeszcze 2 razy od godziny do 3 godzin. Więc czasem wychodzi, że moje dziecko śpi nawet 15 godzin w ciągu doby. Czy to jest normalne?

A druga sprawa, mam rodzinę za granicą i od czasu do czasu latam samolotem z dzieckiem. Tyle, że on mi wyje np. przez cały lot i nie da się go niczym zająć. Po prostu mój maluch nie lubi monotonii. Czy jest jakiś środek dla dzieci, żeby mi przespało ten lot? Bo strasznie mnie to irytuje, jak robie wszystko, a dziecko nadal płacze i ludzie się gapią jak na idiotke. No i do tego jeszcze maluch po takim locie jestr wykończony jakby lecial co najwyżej z Warszawy do Nowego Jorku, a leci tylko 2 godizny...
 
Dziewczyny wybaczcie, wiem, że jestem troszkę przewrażliwiona- dlatego się tak dopytuję. Po prostu trochę mnie frustruje ta walka z AZSem. Ale opinie mam i atest instytutu matki i dziecka mnie przekonały ;) Spróbuję tej innowacji feretti. Trzymajcie kciuki, żeby i dla mojego maleństwa to było wybawienie... Napiszę za jakiś czas- podzielić się wrażeniami! :)
 
NatteX, może akurat Twoje dziecko potrzebuje tyle snu. Ogólnie dzieci jak mają więcej wrażeń w dzień to szybciej się męczą i potrzebują więcej snu. Na razie chyba nie powinnaś się tym przejmować,ale próbowałabym ograniczyć kładzenie maluszka do 2 razy w ciągu doby. A co do zajęcia czymś dziecka to najlepsze są albo jakaś bajka, albo gra komputerowa,coś na czym mógłby skupić uwagę. Albo wymyślcie jakąś wspólną zabawę słowną/układanie wyrazów czy tym podobne,może pomoże.. Polecam tylko to co się sprawdzało w przypadku mojego żywego siostrzeńca,3mam kciuki za Ciebie:)
No powodzenia Gaaabi. Dla pocieszenia powiem,że moja przyjaciółka niedawno urodziła i też kupiła sobie zestaw feretti. Używa z powodzeniem,więc mam nadzieję,że tak samo będzie w Twoim przypadku:)
 
Uważam, że nie powinniśmy dawać dzieciom środków na sen. Wiem, jak frustrująca jest sytuacja, gdy przez godzinę nasze dziecko robi wszystko zamiast spać, szczególnie gdy jesteśmy po ciężkim dniu. Ale bez przesady. Przy okazji, ostatnio napisałem poradę na podobny temat na Zaradni.pl, jeżeli możecie to przeczytajcie i oceńcie:
Jak pomóc maluchowi zasnąć? - Porady na każdy temat

Pozdrawiam!
 
reklama
Uważam, że nie powinniśmy dawać dzieciom środków na sen. Wiem, jak frustrująca jest sytuacja, gdy przez godzinę nasze dziecko robi wszystko zamiast spać, szczególnie gdy jesteśmy po ciężkim dniu. Ale bez przesady. Przy okazji, ostatnio napisałem poradę na podobny temat na Zaradni.pl, jeżeli możecie to przeczytajcie i oceńcie:
Jak pomóc maluchowi zasnąć? - Porady na każdy temat

Pozdrawiam!

Ale to chodziło o lot samolotem, czy młody tata leciał kiedyś z niemowlęciem???
 
Do góry