reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na lepsze samopoczucie w ciąży

Dołączył(a)
19 Luty 2024
Postów
1
Cześć :)
Macie jakieś sposoby na lepsze samopoczucie w ciąży? Jestem w 7 tygodniu i przez całe dnie mam mdłości. Nie jestem w stanie normalnie wstać więc ostatni tydzień spędziłam w łóżku. Większość jedzenia zaczęło mnie obrzydzać, szczególnie mięso. Na samą myśl chce mi się wymiotować. Do tego ból głowy oraz wrażliwość na większość zapachów. Chciałabym chociaż wstać i cokolwiek zrobic, jednak od razu pojawiają się zawroty głowy i mdłości.
Byłam u ginekologa, z ciążą wszystko ok. To moja pierwsza ciąża.
 
reklama
Na mdłości polecam cukierki z imbirem, verbena. Pomagają na chwilę, ale dają radę.


U mnie mdłości również od samego rana. Ale idąc za radą jednej z dziewczyn, zaczęłam jeść i jedzenie jednak stabilizuje ten poziom mdłości. Ciężko się zmusić, bo podobnie jak Ty mam odrzut na masę zapachów, ale no działa.

Jeżeli mdłości i wymioty są uciążliwe, lekarz może przepisać tabletki.
 
Miałam to samo - mdłości do połowy piątego miesiąca. Tabletki początkowo pomagały ale po 2 tygodniach przestały działać i przestałam je brać. Poza tym lekarze sami w pewnym momencie je odstawiają bo bywa, że potem kobieta do końca ciąży na nich leci … ale spróbuj chociaż na chwile będziesz miała ulgę. Tak jak dziewczyny piszą - jedzenie, chociaż po trochu. Jeśli masz coś co sprawdza się np podczas jelitowek to teraz też powinnaś dać radę to jeść - u mnie to były kajzerki z masłem i serem, przez kilka tygodni nic innego nie jadłam. Pomagała mi cola w puszce, potem fanta - mąż tylko latał do żabki 😅 ale ogólnie całe lato spędziłam na kanapie w pozycji leżącej niestety. Trzeba to przetrwać.
 
Na mdłości (niezwiązane z ciążą) piłam zawsze miętę. Wymiotowanie jak i mdłości w ciąży mnie na szczęście ominęły, ale ból pleców i twardnienie brzucha męczą 😩 jestem w 19tc
 
Jak nie ma innych dzieci to poprostu bym cierpiała w spokoju;) a tak no to jakieś małe jedzenie czekające na zaraz po przebudzeniu z rana,te tabletki może (choć mi nie bardzo pomagały) i siatka w torbie na wszelki wypadek dla spokoju ducha (wiem może to głupie ale ja nosiłam bo miałam silne wymioty i stresowałam się w miejscach publicznych,nigdy w końcu nie użyłam;). I może czasowe zwolnienie z pracy? Lub praca zdalna? I czekać te kilka tygodni jeszcze i powinno być ok. Jeśli ktoś miał takie mdłości słabość etc typowa dla początku ciąży (wiem że potem dochodzą inne rzeczy) to tylko współczuję :(
 
Jeżeli domowe sposoby nie pomogą to polecam tabletki xonvea. Nie szkodzą w ciąży i można brać tak długo jak tego potrzebujesz :) Na prawdę działają cuda :)
 
Jeżeli domowe sposoby nie pomogą to polecam tabletki xonvea. Nie szkodzą w ciąży i można brać tak długo jak tego potrzebujesz :) Na prawdę działają cuda :)
Dokładnie polecam te tabletki, szkoda tylko że nie wiedziałam o ich istnieniu w poprzednich ciążach ☺️. Bralam je teraz, bo nie mogłam funkcjonować, a w domu dzieci plus jeszcze karmiłam najmłodszego synka.
Wytrwałości życzę i nudnej ciąży 😘
 
reklama
Jak masz możliwość to leż ile odpoczywaj i próbuj co Ci powolutku wchodzi. Ja jadłam wafelki ryżowe i piłam sok pomarańczowy 🫣 później zauważyłam, że bardzo smakują mi pomidory. Na mdłości pomagało mi jedzenie malutkich porcji ale często.
Jejku ja jestem w 26tc i dziś wstałam i mega mdłości 🤢O początku nie wspomnę bo męczyły mnie całe dnie do 18tc. Ale dziś wstałam zjadłam śniadanie i czuję jakbym mi wszystko stało w żołądku tak ciężko:( a mam synka przeziębionego w domku to wiadomo jak z odpoczywaniem 🙄
 
Do góry