reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Witajcie,
Ja z synkiem dopiero wybieram się do Irlandii, wiec będę wdzięczna za informacje. Przede wszystkim interesuje mnie czy szczepionki przeciwko pneumokokom także są za darmo? doczytałam ze przeciwko meningokokom są. W listopadzie synek ma jeszcze Polsce szczepionkę pierwsza dawkę przeciwko pneumokokom, która kosztuje aż 320 zł. Co dla mnie, gdzie dostaje z wychowawczego 448 zł z rodzinnym, jest to suma ogromna. Chciałabym kontynuować szczepionki w Irlandii, stąd moje pytanie.

Pozdrawiam i ściska wszystkie maluszki !
 
Witajcie, interesuje mnie czy dla matki, która zostaje z dzieckiem w domu i opiekuje się nim w Irlandii można się starać o jakieś dodatki? Np mąż pracy, albo jakimś urzędzie? Gdzieś ktoś mi powiedział, że tak, dlatego chciałabym dowiedzieć się na ile to jest prawdą. Wiem ze przysługuje mi child benefit i dodatek na dziecko do lat 6.

Pozdrawiam
 
ja nie, ale moja koleżanka tak łożyła dokumenty w styczniu, dostała miesiąc temu, oczywiscie wyrównali od momenty zgłoszenia, poprostu pewnego dnia znalazla 4 tysiaki na koncie, z wrazenia wrocila do domu bez zakupów :))) warto sie upominać w kazdym razie
 
hej Asia szym! pneumokoki w dublinie kosztują ok 100e i dostępne tylko na receptę, ale powiem ci ze moj pediatra, fantastyczny zreszta lekarz, odradził mi szpikowanie dziecka (kuba ma rok) tyloma dawkami szczepionek, ma ich w pierwszym i drugim rok tyle, że poradził dać sobie spokoj z pneumokokami na pare lat, do czasu az dziecko nie pojdzie do przedszkola, decyzja oczywiscie twoja, zaszczpilam go tylko przeciw wzw (40e razy trzy wizyty) i reszta wg kalendarza tutejszego pozdrawiam
 
reklama
do FIS pisać, albo dzwonić, jak znaję numer to napiszę, czasem poprostu to trwa, a czasem skasują procedurę z braku np. jakiegos dokumentu a "zapomną" o tym zainteresowanego poinformować, powodzonka i rychłego miłego zaskoczenia na koncie :)))
 
Do góry