reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Hej dziewczyny tez myslelismy o kupieniu tutaj mieszkania na takich warunkach ze przez parenascie lat sie splaca itd ale jeszcze nic nie bylismy i w sumie to nic nie wiemy poza tym ze cos takiego jest.wiec b bym byla wdzieczna jak ktoras mamuska by napisala dokladnie co i jak i jakie trzeba spelniac kryteria.i czy to prawda ze panstwo splaca polowe bo cos takiego tez slyszalam.bede b wdzieczna za kazda odp z gory dziekuje i pozdrawiam[/quote]
Marianeczka podala nam strone na temat kupna domu :FrankFahey.ie ale w roznych county sa rozne warunki np w co. Dublin mortgage jest na 95% moze po nowym roku cos sie zmieni...
 
Z MC to jest bardzo indywidualna sprawa. Naprawde. Znajomi pracują na pełnym etacie (2 osoby) mają dziecko, które chodzi do dość taniego żłobka i mają MC.

Tu nie chodzi tylko o sam dochód. Tam są informacje o kosztach wynajmu domu, dojazdach do pracy, chorobach przewlekłych, kredytach itp itd....

Najlepiej jeśli macie taką możliwość - iść osobiście. Wtedy 'oficer' sprawdzi podanie, ew. coś uzupełni i decyzja będzie szybko. Ja wysłałam małżona.
Ja czekałam na decyzje 1,5 tygodnia.
 
Co do FIS to tam jest dokładnie określone ILE się kwalifikuje. Przy jednym dziecku faktycznie biola się nie łapiesz - z tego, co pamiętam. Ale ja bym już się łapała z dwójeczką i dochodem Twojego męża.

Ale czy ktoś z Was już dostał?
 
Ja szczepienia robie w Irlandii. 5w1? Jak się nazywa? Ja w Polsce szczepiłam płatnym Infavrixem, tu jest za darmo (kontynuuje szczepienia tu), szczepienia są całkiem darmowe (Meningokoki i HIB też dla dwulatki, która dostała po jednej dawce), tylko za WZWB trzeba zapłacić, u nas było to 25 euro.
 
A co do wizyty w Polsce. Mój lekarz rodzinny powiedział, ze mam się nie wypisywać. I bez problemu mnie przyjmie jak przyjedziemy do moich rodziców. Ale jesli jestes wypisana to nie wiem... pewnie przyjdzie zapłacić. Więc ja tego nie rozumiem?
 
reklama
Rosania nie jestescie ubezpieczeni juz w Polsce ale Wasza karta moze byc nadal aktywna. Najlepiej zapytac jakiejs milej pani rejestratorki czy masz aktywna karte. Ja mam :-) Chodze do lekarzy w Polsce za darmo.
 
Do góry