reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
reklama
ja tak odnosnie kontroli ZUSu ... kolezanka pracuje w takim wlasnie dziale w ZUSie i powiedziala ze dwoch typow L4 sie nie kontroluje - L4 od psychiatry/psychologa oraz L4 typu B w ciazy :) ponoc jest w jakis wewnetrznych rozporzadzeniach zusowskich napisane ze kobiety ciezarne po pierwsze musza przebywac "w obeznosci osob trzecich zwlaszcza po 6 miesiacu ciazy" ... chodzi o bezpieczenstwo zeby w razie czego mil kto takiej kobiecie pomoc itp ... po drugie kobiety ciezarne maja zalecane czesto i o ile to mozliwe RUCH !! /oczywiscie nie te ktore maja wpisane L4 lezace/ wiec to obliguje kobiete do opuszczanie chwilowo miejsca zamieszkania :)

tak wiec troche spokoju i bez paniki :) naszym maluszkom to nie sluzy :)
a ja jestem na L4 od poczatku 4 miesiaca i pewnie tak juz zostanie ... mam ciezka prace i lekarz dla mojego bezpieczenstwa dal mi zwolnienie :)
 
ja tak odnosnie kontroli ZUSu ... kolezanka pracuje w takim wlasnie dziale w ZUSie i powiedziala ze dwoch typow L4 sie nie kontroluje - L4 od psychiatry/psychologa oraz L4 typu B w ciazy :) :)

To chyba zależy od placówki ZUS.:tak:;-) Bo niestety nie we wszystkich miastach tak jest jak piszesz.... :no:
L4 od lekarzy psychologów/psychiatrów ZUS kontroluje mniej więcej raz na 2-3 miesiące. :-) A L4 na ciążę typu LEŻEĆ są w stanie w przeciągu tygodnia zweryfikować czy oby na pewno kobieta nie pojechała sobie np. na wakacje czy do rodziny. :happy2::confused:
 
To chyba zależy od placówki ZUS.:tak:;-) Bo niestety nie we wszystkich miastach tak jest jak piszesz.... :no:
L4 od lekarzy psychologów/psychiatrów ZUS kontroluje mniej więcej raz na 2-3 miesiące. :-) A L4 na ciążę typu LEŻEĆ są w stanie w przeciągu tygodnia zweryfikować czy oby na pewno kobieta nie pojechała sobie np. na wakacje czy do rodziny. :happy2::confused:

a ja takie wersje slyszalam juz z kilku miast ... min z krakowa no i u mnie na slasku ... ciekawe czy to faktycznie zalezy od placowki ..
 
Ja słyszałam, że na L4 w ciąży ZUS nie kontroluje.A przynajmniej jak na druku jest napisane, że można chodzić, to raczej kontroli nie trzeba się obawiać. Ja jestem w 8 m-cu i od 3 m-ca przebywam na L4 i kontroli nie miałam.
 
dzieki dziewczyny za odpowiedz!!a ja mam jeszcze jedno pytanko jako ze dostalam wlasie l4 lezace to czy nie orientujecie sie w jakich godz zus moze kontrolowac takie zwolnienia??i czy w weekendy tez kontroluja??bede wdzieczna za odpowiedz!!
 
W weekendy Zusy nie pracują to pewnie marne szanse na kontrole. A godziny?? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to może wyglądać??!!

Ale w sumie dobrze żebyś się gdzieś "na lewo" dowiedziała czy w waszych oddziałach Zusu są kontrole czy ich w ogóle nie praktykują. Tak żebyś nie miała stresiku:)::):):
 
reklama
W weekendy Zusy nie pracują to pewnie marne szanse na kontrole. A godziny?? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to może wyglądać??!!

Ale w sumie dobrze żebyś się gdzieś "na lewo" dowiedziała czy w waszych oddziałach Zusu są kontrole czy ich w ogóle nie praktykują. Tak żebyś nie miała stresiku:)::):):

nom stresik jest hehe..zamiast odpoczywac musze sie denerwowac jak chce wyjsc z domku na chwile:-)
aha przy tyl lezacych chyba moge udac sie na badania do przychodniu lub do lekarza czy tez mi nie wolna??
 
Do góry