reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

reklama
nie wiem niestety jak jest z rodzinnymi ja będę miała 3x cc planowe więc odpadają takie rozryki:) A Tomaszczyk jest ordynatorem na I pietrze, taki wielki, starszy pan (przy kości). Sisianna a kiedy ty rodzisz?
 
hej, jestem nowa na tym forum, moje maleństwo pojawi się na świecie w listopadzie i planuje poród właśnie na Kopernika i mam kilka pytań do mam które tam rodziły niedawno:
1)czy nawet po porodzie naturalnym mogę oddać dziecko na dobę do pielęgniarek?, mam sama o to poprosić czy ktoś się mnie o to zapyta?
2) w następnej dobie rozumiem że sama przewijam i karmię jak się da naturalnie a pielęgniarki tylko zabierają na kąpiel i przebranie?
3) i jak będę mieć problem z karmieniem piersią to ktoś pomoże ? ewent dostanę butelkę z mlekiem dla maleństwa?
4) i zabiera się tylko rzeczy dla siebie, resztę dostane na miejscu
będę wdzięczna jak któraś mama w wolnej chwili mi odpisze,
jak coś to będę jeszcze pytać bo to moje pierwsze dziecko i w ogóle jestem zielona...
 
Monisia - ja tez w listopadzie rodze i na Kopernika - ja już 3 dziecię - ale starsze to było bardzo dawno i ja będe miała cesarkę.
 
też jestem zielona w tych tematach ale dowiedziałam się juz tyle że wszystko sie dostaje do dziecka, ewentualnie moze zabraknąć kremu i chusteczek więc trzeba mieć swoje i podkłady na łóżko też lepiej mieć swoje
 
monisa - ja maiłam cesarkę więc dziecko dostałam na drugi dzień po porodzie nie wiem jak to jest z naturalnym.
co do karmienia -to są panie od karmienia, bardzo pomocne wszystko ci wytłumaczą ,i pomogą przystawić ci dzidziusia do piersi tylko musisz poprosić bo nie każda potrzebuje ich pomocy ja rodziłam drugie dziecko więc nie korzystałam z ich pomocy.
jeśli chodzi o mleko dla dziecka też niema z tym problemu ja nie miałam od razu pokarmu i karmiłam córkę z butelki są takie fajne jednorazowe buteleczki jak ja leżałam w kwietniu to dawali bebilon.
zabierasz rzeczy dla siebie,kosmetyki koszule itd.
wszystko masz na stronie szpitala co trzeba zabrać.
pozdrawiam i powodzenia.
 
reklama
[h=2]Zasady przyjęć[/h] Pacjentki przyjmowane do porodu powinny posiadać dowód osobisty, aktualną legitymację ubezpieczeniową, oryginalny wynik grupy krwi, oznaczenia HbSAg, przeciwciał anty-HCV, VDRL oraz wszystkie wyniki badań i konsultacji przeprowadzanych w czasie ciąży. Nie są wymagane rzeczy dla noworodka w czasie pobytu w szpitalu a jedynie w dniu wypisu do domu. Kobiety ciężarne powinny zabrać do szpitala rzeczy osobiste. Do porodu nie jest wymagane skierowanie – każda kobieta rodząca może zgłosić się do naszej placówki bez wcześniejszego rezerwowania miejsca.
Do Poradni Patologii Ciąży i Oddziałów Kliniki pacjentki zgłaszają się ze specjalnym skierowaniem w ustalonych wcześniej terminach.
 
Do góry