reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, połozne , lekarze TRÓJMIASTO

mala - oczywiscie ze NIE TRZEBA miec swojej poloznej na Zaspie. Chyab zreszta w zadnym szpitalu nei ma takeigo wymogu. Przeciez sa polozne na dyzurze i przeciez po to sa zeby byc przy rodzacych kobietach. Ja wprawdzie mialam, ale to naprawde nie jest konieczne.

Co do wyprawki to generalnie jak sie nic nie ma to tez sie da przezyc.
Ja mialam:
- 3 koszule nocne (ale w razie czego maja tez szpitalne)
-szlafrok
-kapce
-klapki pod prysznic
- recznik
-papier toaletowy (tak, tak...)
- recznik papierowy (do osuszania krocza)
- wode minerana i jakies batoniki (oczywiscie to drugie nie jest konieczne :-D)
- przydaje sie kolko do siedzenia po porodzie
- jednorazowe majtki (choc lepsze sa moi mzdaniem te wielorazowe firmy Hartman)

podklady poporodowe nie sa potrzebne bo sa w szafkach szpitalnych

jesli chodzi o dziecko to przydaja sie wlasciwie tylko i wylacznie pieluchy (najlepiej Pampersy, ale oczywiscie mozna miec inne.
Daja ubranka (kaftanik i pieluche tetrowa i kocyk do zawiniecia) ale oczywiscie mozna miec wlasne.
myja swoimi kosmetykami, do pupy daja krem wiec nie trzeba. Ty kapac nie bedziesz, ale tak do wycierania to raczej zmocozne woda gaziki bardziej niz te chusteczki nawilzane (mi tak radzily) chco jak wolisz chusteczki i dziecko nie ma uczulenia to Ci nei zabronia..

Teoretycznie nie powinno sie meic smoczka, ale moj syn lezal 3 doby na oddziale wczesniakow i zapytaly czy mam smoczek - no i przynioslam.
nie mialam pokarmu wiec karmilam mlekiem Bebiko (maja w szpitalu takei porcje w lodowce) - strzykawka, chco jzu pod koniec przeszlam na butelke...
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was ma kontakt do położnej z Klinicznej- niejakiej Pani Jadzi? Będę wdzięczna za podanie nr telefonu.
Z góry dziękuję!
 
Ja chciałam dzisiaj się zapisać do szkoły rodzenia na Zaspie, ale niestety muszę tego dokonać między 26 a 28 tygodniem ciąży. Jestem obecnie w 10 tygodniu. Mam nadzieję że będzie dla mnie miejsce
 
etna36 na pewno będzie miejsce ja poszam zapisać sie w 25 tyg., poczekałam na rozpoczecie nowej tury zajęć chyba 2 tyg. - musisz mieć skierowanie od ginekologa
 
etna36 na pewno będzie miejsce ja poszam zapisać sie w 25 tyg., poczekałam na rozpoczecie nowej tury zajęć chyba 2 tyg. - musisz mieć skierowanie od ginekologa


Dzięki wielkie o skierowaniu pamiętam. To pójdę za Twoim przykładem i postaram się tam wybrać i zapisać w 25 tygodniu. Gdybyś mogła mi coś jeszcze powiedzieć o tej szkole rodzenia, jak to wygląda, czy od razu są ćwiczenia, co muszę przynieść to moja pierwsza ciąża i już się nie mogę doczekać. :rofl2:
 
Witam,

Na Zaspie mialam oplacona polozna i porod rodzinny, pod tym wzgledem wszystko idealnie. Polozna tylko dla mnie, swietna zreszta i bardzo doswiadczona a dzieki temu lekarz (nie wiem jak sie nazywal) tez caly czas byl z nami.



Chciałam się zapytać kiedy i gdzie opłaca się położna i poród rodzinny. Z góry dziękuję za odpowiedz :-)
 
Dzięki wielkie o skierowaniu pamiętam. To pójdę za Twoim przykładem i postaram się tam wybrać i zapisać w 25 tygodniu. Gdybyś mogła mi coś jeszcze powiedzieć o tej szkole rodzenia, jak to wygląda, czy od razu są ćwiczenia, co muszę przynieść to moja pierwsza ciąża i już się nie mogę doczekać. :rofl2:

Zajęcia są 3 razy w tygodniu w poniedziałki wykłady na 17.00, w środy i piątki ćwiczenia godz.różne 16.00, 17.00 zdarzyło się i na 18.00.
Wykłady trwają godzinę a ćwiczenia różnie czasami są 2-godzinne.
Ja zaczęłam od wykładów na ćwiczenia czekałam 2 tyg aż rozpocznie zajęcia świeża grupa.Przy zapisie dostaniesz karteczkę z dokładnym rozpisem kiedy i na którą godzinę. Zabierasz ze sobą coś do notowania, na ćwiczenia wygodne spodnie, bluzeczka, bez butów w samych skarpetkach. Na wykłady chodzą wszystkie dziewczyny więc w sali wykładowej bywało łącznie z tatusiami spokojnie ponad 70 osób (strasznie duszno) ćwiczenia są w małych grupach moja liczyła 12 osób, nie we wszystkich ćwiczeniach biorą udział partnerzy. Położna wcześniej mówi kiedy są zajęcia dla par.
Tzw. ćwiczenia to nie gimnastyka chociaż położna pokazuje zestaw gimnastycznych ćwiczeń. Ja byłam bardzo zadowolona wiele dowiedziałam się o porodzie, położna bardzo psychologicznie do nas podeszła i dzięki temu nie boje się porodu. Wykłady czasami były dla mnie strata czasu ale to dlatego ze czasami dojazd w jedna stronę zajmował mi więcej niż sam wykład
.
 
Wielkie dzięki *AgA* to już wiem, że zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu i mogę być z mężem zastanawiam się tylko ile tygodni trwają te zajęcia? Ja mieszkam z 26km od Zaspy, mam nadzieję, że dam radę dojeżdzać, bo nie chcę rodzić nigdzie indziej, a mówią, że najlepiej wybierać szkoły rodzenia przy szpitalach gdzie się chce rodzić.
 
reklama
Wielkie dzięki *AgA* to już wiem, że zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu i mogę być z mężem zastanawiam się tylko ile tygodni trwają te zajęcia? Ja mieszkam z 26km od Zaspy, mam nadzieję, że dam radę dojeżdzać, bo nie chcę rodzić nigdzie indziej, a mówią, że najlepiej wybierać szkoły rodzenia przy szpitalach gdzie się chce rodzić.
ok 1,5 m-ca do 2 m-cy zależy czy będą przerwy w zajęciach itp. dokładnie nie pamiętam chyba 8 wykładów i 12 ćwiczeń
 
Do góry