reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szyjka macicy- po porodzie a starania o drugie dziecko

szamankaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Maj 2021
Postów
15
Hej, jestem kilka dni przed okresem, staram się z mężem o drugie dziecko, i właśnie zauważyłam jakby trochę otwartą szyjke, kilka dni byłam chora także nie zwróciłam wcześniej uwagi, ale jakby to ująć w środku sporo jest śluzu, jakby może delikatnie zakorkowane śluzem wejście szyjki macicy? Sama nie wiem, oczywiście nie pytam czy jestem w ciąży, bo tego nikt mi nie powie. Chodzi mi o to, czy któraś z was po porodzie jednego dziecka a potem gdy była w drugiej ciąży miała trochę otwartą szyjke? Czy to wogole możliwe? Czytałam, że po porodzie szyjka już zazwyczaj pozostaje cały czas trochę otwarta i teraz sama nie wiem, czy za każdym takim razem, jeśli przed okresem zauważę to, mam uznać, ze jak jest otwarta to ciąży nie ma i czy mam już po owulacji nie patrzeć na szyjke wcale..
 
reklama
Wydawało mi się że przed okresem zawsze się szyjka trochę otwiera, nie ważne czy dziewczyna rodziła czy nie 🤔
po porodzie szyjka jest inna, rozciągnięta, może jest otwarta, tego już nie wiem. Mogę tylko powiedzieć że bardzo łatwo zaszłam w ciążę po porodzie, a o pierwsze dziecko dlugo się staraliśmy :)
 
Dziękuję i przepraszam jeśli coś nie zrozumiałe napisałam, ale wiem że u każdej kobiety się otwiera szyjka, bo jakoś okres musi że tak powiem wylecieć 😅.. chodziło mi o to czy ktoś u siebie sprawdzał szyjke macicy starając się o drugie dziecko i mógłby się wypowiedzieć w tym konkretnym temacie
 
Dziękuję i przepraszam jeśli coś nie zrozumiałe napisałam, ale wiem że u każdej kobiety się otwiera szyjka, bo jakoś okres musi że tak powiem wylecieć 😅.. chodziło mi o to czy ktoś u siebie sprawdzał szyjke macicy starając się o drugie dziecko i mógłby się wypowiedzieć w tym konkretnym temacie
Gdyby po szyjce dało się wyłapać ciąze, nie potrzebowałybyśmy testów i bety :p
 
Wiem i mówiłam nie o to chodzi 😂 jak widzę nikt nie rozumie pytania, także zamykam temat 🤣... ludzie chodzi o samą szyjke po pierwszym porodzie o to jak się zachowuje a nie czy jestem w Ciąży
 
Wiem i mówiłam nie o to chodzi 😂 jak widzę nikt nie rozumie pytania, także zamykam temat 🤣... ludzie chodzi o samą szyjke po pierwszym porodzie o to jak się zachowuje a nie czy jestem w Ciąży
Alez dokladnie o to zapytałaś. Czy jak szyjka jest otwarta to znaczy, ze się nie udało. Gdyby po samej szyjce dało się wyczuć to nie uważasz, że byłaby to wiedza powszechna?
 
Przede wszystkim bardzo nieroztropnym jest gmerać sobie po porodzie.
Zaraz się pojawi temat "czym leczyć się po porodzie"
 
Dlaczego lepiej nie grzebać?? to jest to samo jak przed pierwszym dzieckiem, jak się sprawdza szyjke, i dlaczego zaraz leczyć się po porodzie???Po porodzie jestem półtorej roku.. Rzadko używam forum, właśnie przez takie coś.. I nie, moje pytanie tak nie brzmiało, otóż u niektórych kobiet z tego co czytałam szyjka po porodzie może utworzyć lejek i się nie zamyka jakby, czuć ją otwartą, ale tak naprawdę dalej jest zamknięta, na innym forum znalazłam kilka wypowiedzi tylko na ten temat, i po prostu chciałam się wyedukować w tym temacie, jeśli ktoś wcześniej to sprawdzał.. ale jak widać po mnie może tak być, zrobiłam test jestem w ciąży, dziękuję i do widzenia
 
Dziękuję i przepraszam jeśli coś nie zrozumiałe napisałam, ale wiem że u każdej kobiety się otwiera szyjka, bo jakoś okres musi że tak powiem wylecieć 😅.. chodziło mi o to czy ktoś u siebie sprawdzał szyjke macicy starając się o drugie dziecko i mógłby się wypowiedzieć w tym konkretnym temacie
Wiesz co, sprawdzałam jak byłam w ciąży ale jeszcze tego nie wiedziałam i szczerze nie wyczułam żadnej różnicy. Jedynie to że była wyżej przed okresem, a zawsze mi się obniża, ale czy była otwarta, zamkneta itp to nie wiem.
 
reklama
Hej :) jestem po naturalnym porodzie bez komplikacji. Na wizycie kontrolnej okazało się, ze mam peknieta szyjkę a lekarze tego nie zauważyli i nie zszyli , chcemy się starać o drugie dziecko - ginekolog powiedział, ze jak zajdę w ciąże to w 15 tyg trzeba obserwować szyjkę bo może być nie wydolność . Moje pytanie brzmi.. czy jest ktoś kto miał pęknięta szyjkę po pierwszym porodzie i nie zszyta a później zaszedł w kolejna ciąże ..? i jak przebiegała cała ciaza ?
 
Do góry