reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki pomagające zajęcie

C

CzarnaOwca123

Gość
Kobitki jakie tabletki brałyście przy próbach zajęcia w ciaze? Bo w aptece jest tego bardzo dużo.
Mam na myśli Femibion itp
A drugie moje pytanie ile się je bierze czy codziennie po 1 tabl. Przez cały miesiąc czy np tylko do dnia owulacji (dnia w której powinna ona byc)
 
reklama
Pytam bo nigdy nie brałam. I proszę odpowiedzi tylko dotyczące pytania. Chodzi mi o jakieś witaminowe tabletki których np może brakować w organizmie itd.
 
A i czy któraś z Was brała coś na podniesienie Progesteronu czy to tylko lekarz może coś dać.
 
Pytam bo nigdy nie brałam. I proszę odpowiedzi tylko dotyczące pytania. Chodzi mi o jakieś witaminowe tabletki których np może brakować w organizmie itd.
Żeby uzupełnić niedobory najpierw musisz zrobić badania żeby wiedzieć czego Ci brakuje.
Ja przed ciążą brałam Wit D, jod i kwas foliowy. W ciąży przeszłam na Mama Dha Premium Plus. Femibion bierze bardzo dużo kobiet i poleca. Dawkowanie znajduje się na ulotce i bierze się je przez cały cykl.

Co do progesteronu to tak samo
Badałaś, że wiesz, że masz za niski? Jednorazowe oznaczenie progesteronu nic Ci nie da. I jak podejrzewasz, że jest on za niski to na jakiej podstawie? Tzn, masz jakieś niepokojące Cię objawy? No i jeśli masz problemy z progesteronem to równie dobrze możesz nie mieć owulacji. Chodzisz na monitoring?
 
Kobitki jakie tabletki brałyście przy próbach zajęcia w ciaze? Bo w aptece jest tego bardzo dużo.
Mam na myśli Femibion itp
A drugie moje pytanie ile się je bierze czy codziennie po 1 tabl. Przez cały miesiąc czy np tylko do dnia owulacji (dnia w której powinna ona byc)
Folian powinno się brać przez około 3 miesiące przed zajściem w ciążę, codziennie, bez względu na dzień cyklu. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka rozszczepu kręgosłupa u dziecka. Poza tym generalnie dorosłym poleca się brać witaminę D3, także codziennie przez dłuższy okres. Chyba wszystkie preparaty wielowitaminowe, na których napisane jest, że są dla kobiet planujących ciążę, mają folian. Nie wiem, czy wszystkie mają D3. Nie myśl o tym, że te preparaty pomagają zajść w ciążę. One nie wpływają na cykl. Jeśli masz problem z cyklem, to potrzebna jest diagnostyka i ewentualne rozważenie, czy trzeba brać leki, czy można stosowac sposoby zielarskie lub dietetyczne.
 
reklama
Kobitki jakie tabletki brałyście przy próbach zajęcia w ciaze? Bo w aptece jest tego bardzo dużo.
Mam na myśli Femibion itp
A drugie moje pytanie ile się je bierze czy codziennie po 1 tabl. Przez cały miesiąc czy np tylko do dnia owulacji (dnia w której powinna ona byc)
Obowiązkowo kwas foliowy 3-6 miesięcy przed rozpoczęciem starań. Dodatkowe witaminy też nie zaszkodzą 3.
Ja brałam kwas foliowy przed planowaniem i zestaw witamin bo to zawsze biorę a gdy zaszłam w ciążę to lekarz zalecił kontynuację kwasu foliowego i witaminy dla kobiet w ciąży 😉
 
Do góry