reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy negatywny po 6 dniach a kiedy iść na betę z krwi?

reklama
Autorka napisała "nie było ciałka żółtego to znaczy, że można wykluczyć ciążę"
No to co najmniej dziwne. Zatoka wolna i brak ciałka a twierdzi,że owulacja była. Może jednak z tego pęcherzyka właśnie utworzyła się torbiel.
Co do kaszlu to możesz brać wiele syropów. Robić inhalacje. Nie wiem czemu się męczysz. Nie musisz czekać.
No właśnie później tez mnie to zdziwiło. Inhalacje robiłam ale tylko solą fizjologiczna ale teraz już wezmę coś mocniejszego.
 
No właśnie później tez mnie to zdziwiło. Inhalacje robiłam ale tylko solą fizjologiczna ale teraz już wezmę coś mocniejszego.

Ja w dwóch ciążach, które udało mi się zdrowo urodzić byłam na samym początku chora. Miałam i opryszczki i przeziebienie i gorączki i leki bralam z konsultacja z moim lekarzem. Najgorzej to właśnie nie leczyc choroby. Nawet w 26 tygodniu wylądowałam w szpitalu z powodu duzej gorączki i antybiotykiem dozylnie, takze na swoim przykladzie napisze, że trzeba każda infekcję leczyć koniecznie, a ciąża mimo to ma prawo rozwijać się zdrowo.
 
Ja w dwóch ciążach, które udało mi się zdrowo urodzić byłam na samym początku chora. Miałam i opryszczki i przeziebienie i gorączki i leki bralam z konsultacja z moim lekarzem. Najgorzej to właśnie nie leczyc choroby. Nawet w 26 tygodniu wylądowałam w szpitalu z powodu duzej gorączki i antybiotykiem dozylnie, takze na swoim przykladzie napisze, że trzeba każda infekcję leczyć koniecznie, a ciąża mimo to ma prawo rozwijać się zdrowo.
Dzięki, ja ciagle się leczyłam tylko łagodnymi lekami, które są bezpieczne. Byłam tez u lekarza i jak powiedziałam ze się staram o dziecko i karmie to tez nic takiego nie dostałam, tylko syrop na kaszel 🤷🏻‍♀️
Teraz już robię inhalacje nebbudem i jest duża poprawa.
 
Autorka napisała "nie było ciałka żółtego to znaczy, że można wykluczyć ciążę" 🙋‍♀️
Wiesz, można to tłumaczyć tak,że skoro nie było ciałka żółtego i płynu w zatoce to nie było owulacji. A co za tym idzie nie ma ciąży. Chociaż wykluczyć w 100 % nie można.
 
Dokładniej co?

To że przy KP są te same leki co w ciąży. W ciąży generalne większość leków jest zakazana, a branie powinno odbywać się na zasadzie - że matka jest w danym momencie ważniejsza niż ewentualne skutki dla płodu. Wynika to z tego, że dziecko nie ma swojego obiegu, jest z Tobą połączone po przez pępowinę, a jego wątroba nie jest wstanie filtrować. Po porodzie dziecko przestaje być wspólnym bytem z Tobą oraz ma już swój filtr - oczywiście nie taki jak dorosły. Dodatkowo lek, do mleka przedostaje się w mniejszej ilości.

Przykład pierwszy z brzegu - leki przeciwhistaminowe na bazie klemastyny są w ciąży zakazane określane jako kategoria C, przy KP całkowicie bezpieczne

Każdej karmiącej mamie polecam sprawdzać substancje czynne tutaj: Link do: Tú puedes salvar lactancias i nie dawać się wkręcić, że jak karmienie to zero leczenia
 
To że przy KP są te same leki co w ciąży. W ciąży generalne większość leków jest zakazana, a branie powinno odbywać się na zasadzie - że matka jest w danym momencie ważniejsza niż ewentualne skutki dla płodu. Wynika to z tego, że dziecko nie ma swojego obiegu, jest z Tobą połączone po przez pępowinę, a jego wątroba nie jest wstanie filtrować. Po porodzie dziecko przestaje być wspólnym bytem z Tobą oraz ma już swój filtr - oczywiście nie taki jak dorosły. Dodatkowo lek, do mleka przedostaje się w mniejszej ilości.

Przykład pierwszy z brzegu - leki przeciwhistaminowe na bazie klemastyny są w ciąży zakazane określane jako kategoria C, przy KP całkowicie bezpieczne

Każdej karmiącej mamie polecam sprawdzać substancje czynne tutaj: Link do: Tú puedes salvar lactancias i nie dawać się wkręcić, że jak karmienie to zero leczenia
No tak, tak racja. Jednak miałam to na myśli bardziej w kontekście przeziębienia typu np. paracetamol na gorączkę, czy odpowiedni syrop na kaszel. Odnośnie poważniejszych dolegliwości, to wiadomo trzeba uważać na każdy składnik.

Starania w przypadku autorki, to jeszcze nie ciąża, a kp nie wyklucza leczenia.
 
reklama
Do góry