reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy zrobiony z powodu objawów ciążowych przy używaniu implantu antykoncepcyjnego.

Był u nas temat wazektomi i nawet się zdecydowałem po ogólnym opisie zabiegu. Ale jak przeczytałem najczęstsze powikłania to jednak pojawiły się u mnie wątpliwości. Także trochę mnie przeraża by ktoś mi coś majstrował, taka mała obawa by z moją "męskością" nic się nie stało. Jak to mówią w małżeństwie seks nie jest najważniejszy ale jak jest udane współżycie nagle zmienia się na gorsze (np. z powodu skutków ubocznych zabiegu) może mieć to wpływ na całość związku a nawet rozpad w dalszej perspektywie czasowej.
 
reklama
Był u nas temat wazektomi i nawet się zdecydowałem po ogólnym opisie zabiegu. Ale jak przeczytałem najczęstsze powikłania to jednak pojawiły się u mnie wątpliwości. Także trochę mnie przeraża by ktoś mi coś majstrował, taka mała obawa by z moją "męskością" nic się nie stało. Jak to mówią w małżeństwie seks nie jest najważniejszy ale jak jest udane współżycie nagle zmienia się na gorsze (np. z powodu skutków ubocznych zabiegu) może mieć to wpływ na całość związku a nawet rozpad w dalszej perspektywie czasowej.
A skutki uboczne implantu tez przeczytaleś?
 
Był u nas temat wazektomi i nawet się zdecydowałem po ogólnym opisie zabiegu. Ale jak przeczytałem najczęstsze powikłania to jednak pojawiły się u mnie wątpliwości. Także trochę mnie przeraża by ktoś mi coś majstrował, taka mała obawa by z moją "męskością" nic się nie stało. Jak to mówią w małżeństwie seks nie jest najważniejszy ale jak jest udane współżycie nagle zmienia się na gorsze (np. z powodu skutków ubocznych zabiegu) może mieć to wpływ na całość związku a nawet rozpad w dalszej perspektywie czasowej.
A skutki uboczne terapii hormonalnej, która przyjmuje żona, czytałeś? Bo są o niebo gorsze.
Znam wielu mężczyzn, którzy poddali się wazektomii (to wcale nie takie rzadkie i całkiem modne!) i żaden nie miał żadnych powikłań. Powikłania są baaaardzo rzadkie. Mój mąż w wakacje też będzie robił. Najważniejsze to wybrać dobrą klinikę.
 
Rozumiem Panie i wasze poświęcenia dla dobra rodziny/związku. Ale antykoncepcję hormonalną można przerwać i z czasem wrócić do zdrowia, wazektomia rzadko kiedy jest odwracalna. Płodność wraca w 30-85% przypadków.
 
Rozumiem Panie i wasze poświęcenia dla dobra rodziny/związku. Ale antykoncepcję hormonalną można przerwać i z czasem wrócić do zdrowia, wazektomia rzadko kiedy jest odwracalna. Płodność wraca w 30-85% przypadków.
A czemu chcesz odwrócić wazektomie, jeśli kategorycznie nie chcesz więcej dzieci? 🤔
 
A czemu chcesz odwrócić wazektomie, jeśli kategorycznie nie chcesz więcej dzieci? 🤔
A czy ty wiesz co będzie za 5 lub 10 lat. Moje życie już nauczyło mnie że życie pisze różne scenariusze. Kiedyś za kogoś powiedziałem że dałbym sobie ręce i nogi odciąć tak ufałem i wierzyłem kobiecie - psycholog mi zripostował wypowiedź: " no teraz by Pan był kaleką" po czym zaczęliśmy się śmiać, chociaż wtedy nie było mi do śmiechu....
 
Do góry