reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy alergiczne

reklama
Na przykładzie córki, serki, jogurty nic się nie działo, odstawilismy jedynie śmietane, jogurty naturalne i mleko, od serkow nic się nie działo, po mleku lekka wysypka
Bo może mieć słabszą alergię, a mleko nieprzetworzone jest silniejszym alergenem. Co nie znaczy, że przetworzone nie uczula. Poza tym, dziwne dla mnie jest to co piszesz. Że jogurty dawałaś, ale naturalne nie. Przecież jogurt naturalny, a jogurt truskawkowy to to samo tylko truskawkowy zawiera cukier i truskawki. Ale mleko ma tą samą postać.

To samo śmietana, to też produkt mleczny przetworzony.
 
Bo może mieć słabszą alergię, a mleko nieprzetworzone jest silniejszym alergenem. Co nie znaczy, że przetworzone nie uczula. Poza tym, dziwne dla mnie jest to co piszesz. Że jogurty dawałaś, ale naturalne nie. Przecież jogurt naturalny, a jogurt truskawkowy to to samo tylko truskawkowy zawiera cukier i truskawki. Ale mleko ma tą samą postać.

To samo śmietana, to też produkt mleczny przetworzony.
Ja to wszystko wiem, poprostu nie chciałam przesadzać z ilością mlecznych produktów, pewnie śmietana czy jogurt naturalnny nie zrobiły by krzywdy ale wolałam ograniczyć. W tym wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o to że to mleko jest zagadką skoro po uprzednich produktach nic się nie działo a po mleku wywaliło.. Tym bardziej że na testach nic nie wyszło mimo spożywania przez dziecko np serkow..🤷‍♀️
 
Ja to wszystko wiem, poprostu nie chciałam przesadzać z ilością mlecznych produktów, pewnie śmietana czy jogurt naturalnny nie zrobiły by krzywdy ale wolałam ograniczyć. W tym wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o to że to mleko jest zagadką skoro po uprzednich produktach nic się nie działo a po mleku wywaliło.. Tym bardziej że na testach nic nie wyszło mimo spożywania przez dziecko np serkow..🤷‍♀️
No to faktycznie dziwna sprawa, a zawsze ja wysypuje po mleku czy to jednorazowe? 🤔
 
Ja to wszystko wiem, poprostu nie chciałam przesadzać z ilością mlecznych produktów, pewnie śmietana czy jogurt naturalnny nie zrobiły by krzywdy ale wolałam ograniczyć. W tym wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o to że to mleko jest zagadką skoro po uprzednich produktach nic się nie działo a po mleku wywaliło.. Tym bardziej że na testach nic nie wyszło mimo spożywania przez dziecko np serkow..🤷‍♀️
Bo świeże mleko jest silniejszym alergenem. I daje mocniejszą reakcję. Ale to nie jest tak, że przetworzone mleko nie uczula. Bo uczula, tylko w mniejszym stopniu (nie daje objawów skórnych). Jak jest alergia na bmk to jest na każdy rodzaj. A nie że na mleko jest a na śmietanę już nie.
Co do testów to mogą być w tym wieku niewiarygodne. No i jak mówiłam, jest jeszcze kwestia czy to na pewno mleko. Bo może być zupełnie co innego, a ty po prostu nie kojarzysz faktów.
Z resztą nie zawsze alergia daje znać o sobie w ten sposób, że dzisiaj jesz i dziś jutro masz objawy. Może wywalić alergen nawet po tygodniu od spożycia.
 
Do góry