reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - co do niej spakować?

Mam pytanie techniczne odnośnie Tantum Rosa - w ulotce jest napisane żeby saszetkę rozpuścić w 500ml wody ale to w jakiejś miseczce, butelce czy jak? nie używałam wcześniej tego i pierwszy raz do porodu zakupiłam. Jedną taka saszetkę na raz się wykorzystuje czy jak? A jak zostanie to mam to zużyć przy następnym podmywaniu czy rozrobić nowe?
Jakaś zielona jestem i na żadne konstruktywne rozwiązanie wpaść nie mogę ;/
 
reklama
Madzioolka ja to używałam na dwa razy, rozpuszczałam pół opakowania tak mniej więcej i to w sumie tak było ok, a nawet trochę za dużo jak na raz...bo tantum rosa to juz tylko tak przemyć na koniec można wiec ile tego też schodzi, niewiele
 
Ja wczoraj spakowałam torbe - nareszcie, dzisiaj jeszcze maz wode dokupi.
Zmiesciłam sie do jednej - średniej i jeszcze miejsca troche zostało ale ja dziwna jestem i w pakowaniu.
U mnie na stronie szpitala podali
Prosimy zabrać ze sobą:

Wziełam jeszcze kubek i sztucce i pomimo, ze nie trzeba 2 pajacyki, 5 pieluszek (jedno.), 2 piel. tetrowe, smoczek, chusteczki mokre i pieluche flanelowa zamiast kocyka, ładowarke i coś na zab., wlkadki laktacyjne, stanik, skarpetki, podpaski (na wyjscie) i opakowanie podkładów bella.

Tylko 5 pieluszek??? rany co tak mało, to na jeden dzień nie starczy!!! 2 tetrowe?? chyba też mało, dziśbyłam u kumpeli to mówiła, ze miała 15 tetr w szpitalu i ciągle były w obiegu, bo to do wykąpania, a to do karmienia, non stop do czegoś, a to do inkubatora...ja chyba poprzednio miałam 10 i też było tak na styk
 
mysia to zależy od szpitala, bo u nas np szpital daje swoje tetry. Ja wzięłam dodatkowo 3 swoje żeby mieć jakby co, ale ogólnie nie trzeba. Pampersów wpakowałam do głównej torby ok 10 a resztę mam w drugiej torbie, którą M. dowiezie razem z rożkiem itp.
 
Madziolka ja rozrabialam po połowie opakowania, ale tak na oko oczywiscie. Roztwor robilam sobie w miseczce, własnie na koniec myciia do przepłukania, ale jak mnie strasznie bolało w pewnym czasie krocze to robilam sobie tez okłady
 
mysia23
Bo u nas nie trzeba miec nic dla dziecka dopiero na wyjscie, ale wole miec te 5 na wszelki wypadek, Jak byłam z Amela to starczylam mi 1 jak raz ja w nocy przewijałam. A tetry też daja szpitalne, ja biore 2 tak na wszelki . . . wtedy tez mi starczyło.
Do kapania i innych zabiegów sa szpitalne, jak byłam zwiedzac to o wszystko wypytałam. Ubranek tez nie trzeba. Tylko o chusteczki prosili by miec te mokre.
 
no, w szpitalu niby pampków nie trzeba mieć, ale te ichniejsze były takie wielkie, że wolałam swoje:)

Madziolka, ja rozrabiałam całą w butelce i potem przy każdym siku z tej butelki sobie polewałam...
 
reklama
Do góry