reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel jajnika

Potworniak, nazwa straszna ale jest to łagodny torbiel. Ja miałam dwukrotnie i to duże bo 20 cm i 11 cm. To rodzaj torbieli która się nie wchłonie. Musiałam usunąć operacyjnie. Tyle że w tym czasie nie starałam się o ciążę. Lekarz na pewno będzie wiedzieć co robic. Zobacz za miesiąc czy nie zginie. A ewentualnie usuń bo jak mały to robią to laparoskopowo. Przesunie ci się tylko transfer, a chyba lepiej w spokoju do niego podchodzić. Powodzenia🐞🍀
no właśnie masz racje... chyba usune żeby mieć spokojna głowę , dzięki za odpowiedz :)
 
reklama
Poczekaj, na spokojnie niech to zbadają, bo nie wiesz do końca co to. Ja jeden raz przy staraniu miałam coś przy jajniku, kolejny miesiąc już tego nie było🤷‍♀️
strach mnie obleciał serio jak powiedziała ze może to być potworniak😞 jakby wszystkie moje plany na niedługi czas popsuł , dokładnie nie wiem co to , doktor powiedziała tylko ze pewnie to ten potworniak , w poeniedzialek mam to pobranie komórek a później kontrole 8.08 i zastanawiam się czy wcześniej nie pójść do innego gina i zobaczyć co on powie . 🤔
 
Myślę, że nie trzeba. Może już przy pobraniu tego nie będzie. Chyba że masz się lepiej poczuć to idź 🙂 może drugi powie coś wiecej
 
Hej :)
Przede wszystkim to głowa do góry!
Dwa cykle starań to tak na prawdę bardzo krótko, musisz trochę wyluzować bo zwariujesz. Najlepszym się nie udaje tak szybko....
To może być torbiel czynnościowa, czyli miałaś owulację, nie doszło do pęknięcia pęcherzyka Graffa i powstała torbiel, która oczywiście może się wchłonąć. Czyli jest to cykl bezowulacyjny i zdarza się wielu kobietom nawet kilka razy w roku. Ja miewałam takie torbiele w trakcie starań. Dostawałam wtedy czopki Distreptaza i nie rezygnowałam ze starań.
Musisz chodzić regularnie do gina i robić USG żeby sprawdzać jak się sprawy mają. Ewentualnie jak dziewczyny mówią, torbiel do usunięcia. Ale to też nie koniec świata :)
Masz jeszcze drugi jajnik, a i z tego może być owulacja.
Starania o dziecko to cierpliwość i pokora.
Zażywaj kwas foliowy, pij inofem lub ovarin na ładną owulację i starajcie się nie tracąc nadziei. Powodzenia :)
Hej, czy miałaś jakieś objawy tych torbieli czynnosciowyvh? Bóle brzucha, kłucia jajników czy coś?
 
Jako młoda 18 letnia dziewczyna miałam ok 5 cm torbiel. Ginekolog przepisał coś i torbiel się wchłonęła. Oczywiście miałam też skierowanie na oddział w razie czego. Nie wpłynęło to na późniejsze zajście w ciążę.
 
reklama
Do góry