reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TOXOPLAZMOZA u ciężarnej ,interpretacja wynikow

Dołączył(a)
26 Luty 2023
Postów
9
Dzień Dobry
Proszę o interpretację wyników ,może ktoś miał podobne wyniki lub ma dobrą wiedzę na ten temat.Córka 38l,
10tc /termin porodu 11wrzesien
Wyniki z dnia 20 lutego
IgG 348UI/ml
IgM 14,080 UI/ml
Czekamy na awidność
Wygląda na czynne zakażenie ,w jakim okresie
mogło dojść do zakażenia ,w którym momencie mogło być największe zagrożenie płodu,jakie może być tutaj ryzyko zakażenia plodu .Czekamy na wizyte ale ta niepewność jest najgorsza,myślę ,że powinna już dostać antybiotyk żeby nie dopuścić tego pierwotniaka do wniknięcia przez łożysko do płodu,dziś to już 10+6
 
reklama
Awidnosc
Przeciwciała IgG 3,594,00 IU/ml reakt
Avidnosc przeciwciał IgG 76,90% szara strefa
Od trzech dni Rovamycinum
Co to wszystko oznacza ,proszę o interpretację 😒

I jeszcze pytanie czy można w ciąży Enterol, w ulotce pisze ,że nie wskazane a lekarz zalecił
Co do enterolu to się nie wypowiem. Co do awiadności toxoplasmozy no nie znam się za bardzo. To nie wygląda na świeże zaskarżenie, więc jest szansa, że doszło do niego przed ciążą i dziecko będzie bezpieczne. Musisz brać leki. Enterol masz jako probiotyk? Myślę, że lekarz wie, co robi. Zawsze możesz go zapytać giną, czy lekarza pierwszego kontaktu
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź.Enterol przepisała lekarka ,dzwoniłam zdziwiła się że jest takie przeciwwskazanie pozwoliła brac ,mam nadzieję ,że wie co robi.
Avidnosc muszę powtórzyć ale metodą VIDAS.Szukamy gdzie jest takie labolatorium diagnostyczne .Ale u nas w okolicy nie robią ta metoda , chyba jedynie w Łodzi .Do Łodzi od rana nie można się dodzwonić.Dwa telefony ,dzwonie od rana i nikt nie podnosi słuchawki.Jutro jedziemy na ślepo 150 km😔
Najgorsze gdy kobieta w ciąży nie ma poczucia bezpieczeństwa,lek i niepewność i taka niemoc człowieka ogarnia
 
Dziękuję za odpowiedź.Enterol przepisała lekarka ,dzwoniłam zdziwiła się że jest takie przeciwwskazanie pozwoliła brac ,mam nadzieję ,że wie co robi.
Avidnosc muszę powtórzyć ale metodą VIDAS.Szukamy gdzie jest takie labolatorium diagnostyczne .Ale u nas w okolicy nie robią ta metoda , chyba jedynie w Łodzi .Do Łodzi od rana nie można się dodzwonić.Dwa telefony ,dzwonie od rana i nikt nie podnosi słuchawki.Jutro jedziemy na ślepo 150 km😔
Najgorsze gdy kobieta w ciąży nie ma poczucia bezpieczeństwa,lek i niepewność i taka niemoc człowieka ogarnia
Z całą pewnością tych emocji się nie pozbędziesz i trudno w takim momencie o spokój. Cokolwiek się wydarzy trzeba myśleć pozytywnie. To będzie trudne, ale sproboj. Znam jedną mamę, która w ciąży miała Świeże zaskarżenie. Dziewczynka miała problemy z oczkami, ale ogólnie dobrze to przeszła.
Osobiście, nie miałam toxo, ale mam dziecko po zamartwicy i drugie urodzone w 26tc po wylewie. Wszystko da się ogarnąć. To nas kosztuje, zwłaszcza emocjonalnie, ale emocje są do ogarnięcia. Jesteś mamą i obawa o malucha, a potem starszaka i dorosłego będzie ci towarzyszyć przez całe życie.
Przed tobą trochę trudnych momentów, to nowe badanie awiadności, potem prenatalne. Te badania może już odrobinę spokoju przyniosą. Taka mam ogromną nadzieję i tego co życzę. Trzymaj się ciepło i daj znać co z wami. Pamiętaj, że każda twoja decyzja będzie dobra, bo to twoje zycie
 
reklama
Do góry