reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Dominique, rzeczywiscie - z tymi powiekszonymi sutkami to normalka. Zasluga naszych hormonow. Moja ma dalej lekko powiekszone, ale ani pediatra ani polozna nie zalecila zadnych okladow itd. - samo powinno ustapic w przeciagu kilku tygodni.
 
reklama
Dominque- nam na powiększone cycuszki pani doktor kazała robić okłady z ciepłego Rivanolu- pomaga!
 
Frutisek pisze:
aga31 pisze:
nie pomyliła sie frutisku.3060 jest dobrze,1000 dag = 1 kg.

Aga31 chyba pomyliła.W załączeniu foto wagi.Położyłam herbatkę która waży 350g i wg wagi to właśnie 35dag waży(niecałe pół kilo).To samo zrobiłam  z makaronem!500g=1/2 kg..czyli 50dag=500gr=1/2 kg.Proste...chyba nie....Ma dwa odwazniki..jeden to kg....a drugim(górny) cyrkluje dag( czyli tzw:deko - tak jak w sklepie) ,które po dodaniu zera to gramy...czyli jeśli odwaznik górny był na 65dag..a dolny na 3kg...to znaczy że waży 3650g,lub jak kto woli 3,65 kg! Chyna się nie mylę..ale żal mi pielęgniarki środowiskowej,świadczy to o jej znajomości...wagi!Jesli się mylę to ....poprawcie mnie!bo już sama siebie zakręciłam.Zresztą widać..po małej.Pucek jak się patrzy!


i czy ktoś w tej sprawie ma coś do powiedzenia.Czy mam rację z tą wagą czy nie mam?

kula0001eb8.jpg


kula0002rr7.jpg

a to mój "pucek" czy nie wygląda na 4 kilo prawie????dziś ważyłam w ubraniu 3900g
kula0005et4.jpg
 
Frutisku masz racje. Na wadze jest skala w dag a nie gramach, więc 100 dag = 1 kg, a 10 gramów = 1 dag, więc jeśli na wadze masz 60 dag= 600 gram :)
 
a ja bylam u pediatry i wazylam Mala. jak wychodzilam ze szpitala (14 sierpnia) to wazyla 2420 a w czwartek 3200....powiedziala ze Mala dobrze przybiera na wadze. przypisala widaminki dla niej i dostalam skierowanie do ortopedy zeby boioderka sprawdzic
wychodzi na to ze z tymi moimi cyckami nie jest tak zle ;)
 
asmodis pisze:
a ja bylam u pediatry i wazylam Mala. jak wychodzilam ze szpitala (14 sierpnia) to wazyla 2420 a w czwartek 3200....powiedziala ze Mala dobrze przybiera na wadze. przypisala widaminki dla niej i dostalam skierowanie do  ortopedy zeby boioderka sprawdzic
wychodzi na to ze z tymi moimi cyckami nie jest tak zle ;)

Asmodis...a widzisz.Nasze maleństwa rosną...moja wazyła 2470 jak wychodziliśmy 12 sierpnia...a dziś stan z wieczora 3730.Też nieźle....mam nadzieję iż umię posługiwać się tą wagą.
 
My czekamy z wazeniem do wtorku..ale az mnie zrzera z ciekawosci ....mysle , ze bedzie w okolicy 5 kilosow ...no moze ciut mniej ....choc tak jakostatnio moja Zuzu moze mnie zaskoczy ;D
 
reklama
Ja waże moją małą, na zwykłej wadze elektronicznej, mając ją na rękach a później waże siebie i biorę różnicę tych wag :) Nie jest to pewnie zbyt dokładne, ale dzięki temu widzę że mała przybiera, bo do lekarza idziemy dopiero za miesiąc na drugie szczepienie. A teraz w środę na usg bioder. Ale w szpitalu juz jej jedno robili i było wszystko w porządku, więc mam nadzieję, że dobrze o nia dbałam i nic sie nie zepsuło :) No a według mojego ważenia, Kinga ma ok. 5100 :)
 
Do góry