reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Styczniaka na talerzu, czyli wszystko o rozszerzaniu diety

Wszędzie pisze ze dziecko powinno siedzieć żeby jeść a ja mam wrażenie że mojej do siedzenia jeszcze daleko. Probuje się podnosić ale żeby ją do krzesełka do karmienia włożyć to nie ma szans. Nawet nie mam jeszcze takiego.
Według tych poradników to zacznę ją dokarmiac za miesiąc albo i dwa....
 
reklama
Beti, żadne już, ja tam też nie jestem gotowa ;-)

Inis musi, lub nie musi. Ja nie przepadam jeść na leżąco i mojemu dziecku też nie każe. Poza tym proces odksztussania w takiej pozycji połleżącej też jest zaburzony.
 
No właśnie to mam na myśli, że na leżąco to nawet ja bym nie chciała. Tylko ciekawe jak się mialy stare zalecenia, żeby dokarmiac w 4 miesiącu, do tego siadania dziecka ;) może wtedy były wybitne dzieci [emoji2]
 
No ja jak pisalam wczesniej dalam mojemu sprobowac troche jablka, ale krzywil sie i wzdrygal i z pol lyzeczki moze zjadl i sie tak zastanawiam czy dawac np raz dziennie te pol lyzeczki czy probowac po kilka razy dziennie zeby cos tknal?
 
Ilo ale na tym właśnie polega rozszerzanie diety. Żeby dziecko próbowało nowych smaków, a nie się najadało od razu. Raz Dziennie jest ok.
To Ty Decydujesz co dasz i kiedy, a Twoje Dziecko ma zdecydować Czy zje i ile.
Dzisiaj to jest pół Łyżeczki, jutro będą trzy a pojutrze może być wcale. No i trudno. Dziecko ma próbować, poznawać smaki, ale mleko do roku pozostaje podstawą diety
 
Hmm no dobrze.. a jak moj maly na piersi robi kupki co kilka dni i to przy pomocy rumianku to teraz bedzie musial robic regularnie tak? tylko ze jak zje te pol lyzeczki jablka np to go raczej po tym nie przeczysci ;) i klops :)
 
reklama
Do góry