reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnej mamy

Dołączył(a)
30 Styczeń 2011
Postów
4
Witam. Jestem bezrobotną mamą 9miesięcznego dziecka. Niestety na obecną chwilę nie mogę iść do pracy, gdyż nie mam z kim zostawić dziecka, w żłobkach państwowych brak miejsc a na prywatny mnie nie stać. Z ojcem dziecka żyjemy i mieszkamy razem, ale nie jesteśmy małżeństwem. On pracuje także dziecko do ubezpieczenia jest zgłoszone przez niego. Niestety ja pozostaje bez ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż on nie może mnie zgłosić bo nie jesteśmy małżeństwem. Byłam już zarejestrowana w Urzędzie Pracy, ale również tam straciłam ubezpieczenie bo nie mogłam podjąć żadnej pracy. Co mam zrobić? Skąd mogę mieć ubezpieczenie zdrowotne? Czy jak zapiszę się do szkoły uzyskam je? A może jest jakaś inna możliwość? Bardzo proszę o poradę bo jestem w podbramkowej sytuacji. Z góry dziękuję.
 
reklama
Witam. Jestem bezrobotną mamą 9miesięcznego dziecka. Niestety na obecną chwilę nie mogę iść do pracy, gdyż nie mam z kim zostawić dziecka, w żłobkach państwowych brak miejsc a na prywatny mnie nie stać. Z ojcem dziecka żyjemy i mieszkamy razem, ale nie jesteśmy małżeństwem. On pracuje także dziecko do ubezpieczenia jest zgłoszone przez niego. Niestety ja pozostaje bez ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż on nie może mnie zgłosić bo nie jesteśmy małżeństwem. Byłam już zarejestrowana w Urzędzie Pracy, ale również tam straciłam ubezpieczenie bo nie mogłam podjąć żadnej pracy. Co mam zrobić? Skąd mogę mieć ubezpieczenie zdrowotne? Czy jak zapiszę się do szkoły uzyskam je? A może jest jakaś inna możliwość? Bardzo proszę o poradę bo jestem w podbramkowej sytuacji. Z góry dziękuję.

Opcje są trzy:
1. ślub z partnerem - objęcie jego ubezpieczeniem
2. rejestracja w UP jako bezrobotna, ale musi pani wtedy podjąć ofertę pracy złożoną przez UP
3. samodzielne opłacanie składki zdrowotnej w ZUS - ok. 250 zł/m-c
 
Do góry