reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy a przejscie na L4,

Witam,
chciałabym się tylko upewnić co do aktualności przepisów w związku z w/w sprawą.

W chwili obecnej przebywam na urlopie wychowawczym, który kończy się 04.11.2011. Od 07.11.2011 powinnam iść do pracy, ale jestem w ciąży w 19 tygodniu. Czy mogę od 7.11 przejść na L4 czy muszę powrócić do pracy na jakiś okres, i dopiero przejść na L4 (płatne w 100%)??

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż do tej pory czytam sprzeczne informacje i nie wiem co zrobić w danej sytuacji.

Nie ma wymogu przepracowania jakiegoś minimalnego okresu. Jeśli lekarz decyduje o niezdolnosci do pracy (L4) nie ma problemu.
 
reklama
Witam,

w marcu b.r. urodziłam córeczkę. od 06.10.2011 r. przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym (do 06.10.2012 r.). właśnie dowiedziałam się, że jestem ponownie w ciąży.
z wcześniejszych Pani odpowiedzi wnioskuję, że żeby przejsc na L4 i otrzymywac wynagrodzenie, powinnam złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego, tak?
mam jeszcze kilka pytań:
1) czy zwolnienie może rozpoczynać się przed przerwaniem urlopu (tzn. czy lekarz może je wystawić z datą wcześniejszą, bo rozumiem, że formalnie na L4 będę najwczesniej następnego dnia po teoretycznym powrocie do pracy)
2) jeżeli jest możliwa wyżej opisana sytuacja to kiedy powinnam poinformować pracodawcę o L4?
3) jeszcze raz się upewnię - w mojej sytuacji nie ma możliwości przekazania pracodawcy L4 i tym samym automatycznego przejścia z urlopu wychowawczego na zwolnienie (płatne)?

z góry dziękuję za odpowiedż
 
Witam,

w marcu b.r. urodziłam córeczkę. od 06.10.2011 r. przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym (do 06.10.2012 r.). właśnie dowiedziałam się, że jestem ponownie w ciąży.
z wcześniejszych Pani odpowiedzi wnioskuję, że żeby przejsc na L4 i otrzymywac wynagrodzenie, powinnam złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego, tak?
mam jeszcze kilka pytań:
1) czy zwolnienie może rozpoczynać się przed przerwaniem urlopu (tzn. czy lekarz może je wystawić z datą wcześniejszą, bo rozumiem, że formalnie na L4 będę najwczesniej następnego dnia po teoretycznym powrocie do pracy)
2) jeżeli jest możliwa wyżej opisana sytuacja to kiedy powinnam poinformować pracodawcę o L4?
3) jeszcze raz się upewnię - w mojej sytuacji nie ma możliwości przekazania pracodawcy L4 i tym samym automatycznego przejścia z urlopu wychowawczego na zwolnienie (płatne)?

z góry dziękuję za odpowiedż

Jaką ma Pani umowę?
 
Witam mam takie pytanie zlozylam rezygnację z urlopu wychowawczego gdyż zaszła w ciążę od 1.11 po rozmowie z pracodawcą łowi nam wrócić do pracy czy jak lekarz mi wy pisze l4 od 31.10 to nie będzie żadnego problemy??
 
Do góry