reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlopy, świadczenia

dziecko automatycznie jest meldowane przy matce, ale mżesz to zmienić. Trzeba sie stawić w urzędzie złożyć dokumencik i tyle, z tego co pamiętam ja nie musialam być przy tym, wystarczył mój podpis i dowód osobisty i moj M załatwił wszystko.
 
reklama
Madzik dzięki. Bardzo konkretne informacje.
Muszę się tylko dowiedzieć o co chodzi z trybem obowiązkowym ubezpieczenia i dobrowolnym.
 
hej dziewczynki
Kolezanka zastrzelila mnie przyd chwila pewnym stwierdzeniem, ze jesli jestem na zwolnieniu w 9miesiącu ciąży to to zwolnienie jest juz liczone na poczet mojego macierzynskiego czyli bede go miala skrocony o ten czas ktory teraz siedze w domu po porodzie- czy to prawda?
I jeszcze cos dodala ze jesli zwolnienie wystawia gin. to napewno w ostatnim miesiacu bedzie mi to liczone jako macierzynski a nie zwolnienie.
Ja mam zwolnienie od rodzinnego, ale czy na zwolnieniu jest napisane /zaznaczone jakos ze ten lekarz jest rodzinny czy tez gin, bo napewno wiem ze mam zaznaczone ze jestem w ciazy
 
bigU ja też tak myslałam,ze na dwa tyg. przed terminem nie moze zwolnienia wystawić ginekolog,tylko trzeba iść do lekarza rodzinnego,ale moja ginka mnie uswiadomiła,ze to nie prawda i normalnie wystawiła zwolnienie do terminu porodu,a to,ze ginekolodzy nie chcą wsytawiać zwolnień,to chyba wynika z lenistwa,bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć:dry:
 
bigU tez o tym slyszalam, ze niektorzy ginekolodzy przy koncu ciazy robia taki numer, ze wystawiaja zwolnienie macierzynskie zamiast L-4, ale nie maja prawa tego robic, tylko od nas zalezy kiedy zaczniemy macierzynski, mysle ze to sie da wyczytac na zwolnieniu.

Czytalam tez gdzies, ze zwykly lekarz nie moze wypisac zwolnienia macierzynskiego.
 
Moj gin nie chciał mi dac zwolnienia, odesłał mnie do internisty, który dał mi zwolnienie na razie na tydzień. Zadałam pytanie internistce dlaczego: ona potwierdziła, że później ginekolog może byc ciągany po zusie, bo takie wytyczne dostali.
Sama już nie wiem. Ale ze zwolnieniem od internisty nie było żadnego problemu.
bigU nikt nie ma prawa wymusic od Tobie, abyś poszła na macierzyński przed terminem porodu. Jest to Twoje prawo ale nie obowiązek.
 
BigU to, co mówi Twoja znajoma to na 100% nieprawda, dostałaś od lekarza zwolnienie i jesteś na zwolnieniu, nikt nie ma prawa Ci tego uznać za macierzyński.
 
reklama
Do góry