reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 W lipcu staraczki upałom się nie dają i dwie kreski na testach mają 🤰

reklama
Cześć.. powiedzcie mi ...wyczytałam że ten duphaston może zablokować owulke .mam to wziąść od 16 dc .Z tego co zrozumiałam to jeśli np pecherzyk do 16 tv nie pęknie A miał by zamiar pęknąć 17dc A ja już 16 tv wezmę 2x1 duphaston to pecherzyk co?Nie pęknie wogole,może zrobić się z niego torbiel?
Bo tak teraz o tym myślę i zastanawiam się czy nie robić testów owulki .tylko nie miałam nigdy z nimi nic wspólnego i nie orientuje się czy mozna im ufać...może podpowiecie coś na ten temat...

Ogólnie są różne wersje na ten temat. Nie którzy mówią, że może zablokować, niektórzy że nie.
Mój lekarz mówi, że to za mała dawka, ale ja nie chcę ryzykować i biorę 2-3 dni po owulacji, którą sobie wyliczam po przez temperaturę. Możesz spróbować testów owulacyjnych lub monitoringu.
Możesz też oczywiście stosować się do słów lekarza, może nie zablokuje, a nawet jak zablokuje to niby też o to chodzi, bo ma to "zmusić" organizm do przyspieszania owulacji tak by była w tym 14dc

Niestety monitoring odpada jak narazie...muszę poszukać innego gina któremu zaufam i który naprawdę będzie chciał mi pomóc, a nie bez badania ,sprawdzania po @ czy coś drgnęło od razu skierowanie na operacje

Jeżeli to jest ginekolog na NFZ to będzie ciężko. Najlepiej szukać poradni leczenia niepłodności bo i tak się długo czeka na termin, a tam jest szansa że przynajmniej jakieś badania zrobią Ci na NFZ

Mam wyniki

TSH 1,53
Progesteron 11,42
Beta <0,1

Progesteron do bani.. prawda?

Ogólnie moża z takim progiem utrzymać ciąże, beta może urosną jeżeli jesteś faktycznie te 7-8 dni po owulacji. Ale ja 9 dpo miałam proga 12 i betę <0.2 i wiedziałam, że nic z tego 🤷‍♀️
 
Ogólnie moża z takim progiem utrzymać ciąże, beta może urosną jeżeli jesteś faktycznie te 7-8 dni po owulacji. Ale ja 9 dpo miałam proga 12 i betę <0.2 i wiedziałam, że nic z tego 🤷‍♀️
hmmm no a ja 10 dpo prog i beta 12, a 12 dpo prog urosł juz do 23, zobsczymy co bedzie dalej, ale tez myslalam ze prog 12 to dramat 😜
 
Hej. Dziewczyny dzisiaj jest 4 dzien od kiedy biore duphaston. Doszedł ból piersi i nudności (ale to przez lek). Mimo brania dupka nadal plamię i nadal boli dół brzucha. Bhcg jeszcze nie robiłam bo czuję, że jest to nie potrzebne dziś albo jutro powinnam dostać według lekarza @ po dupku. Do jutra mam brac 2x1 dupka i powinna przyjść@ i powinnam go odstawić. Jak nie przyjdzie to zrobię test.
No i lipa. Test robilam wczoraj wyszedl negatywny. Dzis juz mialam nie brac dupka i tak zrobilam. Bardzo bola mnie piersi. Z tego co lekarz powiedzial to w 4 bądz 5 dniu brania dupka powinnam dostac @ ale jej nie dostalam. Dzis tak samo ale juz nie testowalam. Plamienia mam nadal lekko brązowe ale bardzo delikatne. Dzis jest moj 28 dc przy cyklach 30 dniowych. Jutro planuje zrobic kolejny test.
 
No i lipa. Test robilam wczoraj wyszedl negatywny. Dzis juz mialam nie brac dupka i tak zrobilam. Bardzo bola mnie piersi. Z tego co lekarz powiedzial to w 4 bądz 5 dniu brania dupka powinnam dostac @ ale jej nie dostalam. Dzis tak samo ale juz nie testowalam. Plamienia mam nadal lekko brązowe ale bardzo delikatne. Dzis jest moj 28 dc przy cyklach 30 dniowych. Jutro planuje zrobic kolejny test.
a w jakim celu bierzesz duphaston? Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał zalecienie brania 4dni tylko
 
No i lipa. Test robilam wczoraj wyszedl negatywny. Dzis juz mialam nie brac dupka i tak zrobilam. Bardzo bola mnie piersi. Z tego co lekarz powiedzial to w 4 bądz 5 dniu brania dupka powinnam dostac @ ale jej nie dostalam. Dzis tak samo ale juz nie testowalam. Plamienia mam nadal lekko brązowe ale bardzo delikatne. Dzis jest moj 28 dc przy cyklach 30 dniowych. Jutro planuje zrobic kolejny test.
Ja biorę duphaston na wywołanie miesiączki i zawsze biorę go 10 dni, odstawiam i po 4-5 dostaję
 
Ja biorę duphaston na wywołanie miesiączki i zawsze biorę go 10 dni, odstawiam i po 4-5 dostaję
No wlasnie wszedzie czytam takie opinnie i nie wiem dlaczego tak u mnie zastosowal branie dupka. Stwierdzajac ze owu nie bylo a kilka dni wczesniej inna ginka powiedziala ze widzi duza szanse na ciąze ponieważ sluzowka jest sliczna.
 
Ja już swiruje z tym wszytskim. Na bete nie poszlam bo u nas ona kosztuje 60 zl. Plus to ze musze jeszcze dojechac na nia 30 km. Troche to klopotliwe dla mnie jak narazie.
 
reklama
Do góry