reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje z Majówiątkami!

annte

Ninkowa Mama
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2011
Postów
2 317
Miasto
zach-pom
Witajcie, zakładam ten wątek ponieważ zbliża się sezon wakacyjny i zapewne będziemy się wybierać z naszymi maluchami w różne miejsca. Tutaj będziemy mogły podzielić się opiniami, doświadczeniami, obawami i dobrymi radami jak przygotować się do wspólnego wypoczynku i go przetrwać.

I stąd moje pierwsze pytanie, jak ubrać dziecko na plażę, czy zakładać dziecku koszulkę na ramiączkach, czy może biegać np w majteczkach posmarowane sunblocerem? Bo ja ososbisćie nie jestem za wystawianiem pitoszek i siuraczków na pokaz..
 
reklama
Annte - ja mysle, ze ubranie na plażę bedzie rózne, w zaleznosci od plaży i pogody:)) My jedziemy nad Baltyk, więc na super mega upaly nie smiem liczyc - tak jak Wy w Chorwacji:))

Z mojego ubieglorocznego doswiadczenia - bylismy z Amelia i 2-miesiecznym Hubim:

Nad polskie morze cieplych ubran nigdy za dużo sie nie weźmie.

Wczasy z dziećmi - tylko i wylacznie z co najmniej snadaniem w hotelu - nie wyobrazam sobie jeszcze szykowania jedzenia dla dzieciakow i czekania az raczą zjeść w pokoju.

Jak polskie morze - to wybierajcie miejsce gdzie da sie z dziecmi cos robić, nie tylko plaża. Odpadaja moim zdaniem takie Dziwnowy i inne wioski, gdzie jedyna atrakcja jest morze i bary - wymeczycie sie. Mi sie podoba Swiniujście - w poblizu Niemcy, port, wycieczki statkiem; Trojmiasto - no jest co zwiedzać w kazdą stronę.

W góry z maluchem bym sie nie pchala jeszcze, choć nasz Hubi w Pieninach robiony:))) Ale za rok juz moze sie na gory zdecydujemy, jak dalej bedzie taka miloscia do chodzenia pałał:)

No i ja osobiście nie pojechalabym do ciepłych krajów - ale ja i bez dzieci nie chcialam nigdy na plaży w 40 stopniach lezeć, i zagraniczne moje urlopy to Eurodisneyland albo Szwecja;)))
 
Annte - ja planuje Małego puszczać w majteczkach/pieluszcze do wody i posmarowanego blokerem. To głównie koło domku gdzie jest też basen. Na plaży pewnie jakąś koszulinke bede mu zakładała bo my jedziemy po wiatr, wiec pomimo pełnego słońca potrafi być chłodnawo. I oczywiście bezwzglednie czapeczka na głowe przykrywająca kark i uszy. Dodatkowo mam zamiar kupić taki półnamiocik - i dla cienia, i dla osłony przed wiatrem w razie, gdyby Mały postanowił np. pospać.
Z rzeczy przydatnych w ciepłych krajach, nie tylko pod kątem dziecka ale teraz tym bardziej, zabieram lodówke turystyczną. Strasznie dużo miejsca zajmuje skubana ale jedzonko dla malucha można zabrać na plaże.
 
annte - my pewnie dopiero we wrzesniu albo pazdzierniku zawitamy nad morze (albo i wcale, eh...) ale, gdybym jechala latem - obowiazkowo wysoki filtr, majteczki/spodenki i koszulka na ramiaczkach na plaze. I oczywiscie czapka. Ja tez nie powazam biegania z ptaszkiem na wierzchu - siadanie gola pupa na piachu - no szczyt przyjemnosci... Warto miec jakis parasol plazowy, zeby malucha oslonic w razie czego od slonca czy wiatru.
 
Pewnie każda z nas myśli - to mi się nie przydarzy, ale co drugi dzień w Polsce ginie małe dziecko które nie skończyło 7 lat. Dziś otrzymałam z Fundacji Itaka broszury informacyjne. Może nie wszystkie majówiątka wyjadą w tym roku na wakacje, ale te zasady warto znać i pozostając w domu. Przeczytajcie!
Zaginieni.pl - Opiekuj się dzieckiem
 
ja jak zawsze planuje urlop w rodzinnym domu- tym razem chce sama trzy tygodnie przed urlopem meza poleciec do polski- jak macie jakies sprawdzone pomysly jak zajac malca w samolocie zeby sie nie zestresowalo startem i ladowanie to chetnie poslucham-
na plaze tez pewnie pojedziemy i zamierzam wlasnie tak chronic malego jak to robi katherine 2909:-)
 
reklama
Dzięki,
na Ziajkę Nina jest uczulona niestety. A szkoda, bo ja osobiście bardzo lubię kosmetyki zaijkowe.
Cienia wypróbuję.
 
Do góry