reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze siedmiomiesięczne dzieci.Co u nich słychać ??

Super!!! Brawo dla SONI!!! :) HiHi
Oki skoro żadna z Was się nie ruszyła to ja założe wątek październikowy :D
Zapraszam na "Październikowe skarby:)"
A tak w ogóle Ania nam gdzieś uciekła??
Bo SIABA na urlopie.. :)
 
reklama
Kubuś właśnie skończył 7 miesięcy :) jest bardzo kochanym i słodziutkim dzieckiem:)
W dzień śpi 1 raz po 2-3 godzinki a czasem nawet dłużej. Noc przesypia całą choć czasem budzi się aby się napić. Jedzonko:
- 5.00 - 6.00 - mleczko
- 9.00 - 10.00 - kaszka
- 13.00 - 14.00 - obiadek ze słoiczka
- 16.00 - 17.00 - deserek ze słoiczka lub owoc
- 20.00 - ostatni posiłek - mleczko
U Kubusia pojawiają się już ząbki, potrafi już sam siedzieć, rozróżnia obcych, potrafi wyraźić sprzeciw ( płaczem oczywiście ). jego ukochana zabawka to miś, który towarzyszy mu od narodzin :)
 
1. Julka śpi 2-3 x dziennie , raz około 1,5 godz. i 2 x po pół godz.
2.Julka zasypia dopiero po 22(trzeba ją usypiać :(są z tym spore problemy, zeby zasneła) , przesypia całą noc, śpi do 8-9 godz, zdarza sie tez do 10:)
3.Ma apetycik, je wszystko co jej daje:kaszki, owoce, zupki i mleczko. \Wszystko bardzo jej smakuje, z tym nie mam problemu:)
4.Jak napisałam wyżej Julka je kaszki, owoce ze słoiczków, zupki ugotowane przeze mnie, te kupne również lubi :) Piersią jej nie karmie juz od 2-och m-cy
5.Jeszcze nie ma ząbków
6.Julka lubi duuuze, niekoniecznie zabawki, po prostu jakiekolwiek duze przedmioty , lubi tez bawic sie poduszkami i zabawy w akuku:)
7.Julka jeszcze sama nie siedzi
8.Potrafi sie sama zabawic, czasami nawet z godzionke, ale tylko kiedy jestem w pobliżu
9.Odróżnia, z poczatku boi sie obcych, ale za chwile juz sie do nich smieje:)
10.Juleczka jest niesamowita smieszka, uśmiech prawie nie znika z jej buźki, płacze tylko kiedy jest śpiąca, no i teraz już zaczyna np. kiedy cos sie jej zabierze:)
 
1. Antos spi 3- 4 razy dziennie, raz okolo 1-1,5 godziny, pozostale drzemki okolo 40 minut
2. zasypia o okolo 19.30, nie przesypia nocy, wrecz przeciwnie budzi sie "na cyca" co 2 godziny przez cala noc, wstaje okolo 5.30, od paru dni dosypia do 7 (liczymy ze juz tak zostanie)
3. Zajada glownie mleko (karmie piersia), w srodku dnia obiadek (gotuje mu zupki) okolo 13, po poludniu (17) deserek ze sloiczka, od tygodnia daje mu na noc kaszke bananowa na lepszy sen jego i nasz (i tak budzi sie przez cala noc co 2 godziny, ale mniej ssie i szybciej znow usypia, no i zaczal spac do 7!)
4. karmie piersia
5. nie ma zabkow
6. lubi zabawy na lozku- turlanie, skakanie, podskakiwanie na moim brzuchu, podrzucanie, poza tym turlanie pileczki, zabawe z nakrywaniem pieluszka glowki i a-kuku, ulubiona zabawka- pilot, komorka, tygrysek-grzechotka
7. nie siedzi sam
8. nie lubi zajmowac sie sam soba, choc jak musi to potrafi wytrzymac max 15 minut, potem zaczyna marudzic
9. poznaje bliskich, ale nie boi sie nieznajomych. zaczepiany np. w sklepie czy na ulicy smieje sie i jest bardzo ufny
10. duzo sie smieje, ale potrafi sie bardzo wkurzyc, jak zrobi sie cos nie po jego mysli, np. odlozy z raczek do lozeczka lub nudzi sie
 
1. 2 drzemki pierwsza 1godz ok.10tej; druga 0,5-1godz ok.15tej
2. noc przesypia zasypia 20 budzi sie o 6
3. apetyt ma, choc ostatnio ciutke mniejszy-chyzby zeby?
4. kaszki (wszystkie bebilonu-uwielbia je), ibiadki, zupki, deserki-sloiczki, nie gotuje
5. zabkow brak
6. ksiazeczke rymowanke pewnej znanej firmy ;-) pozytywke przypieta do lozeczka-sama ciagnie za koleczko i jej gra oraz misia z ktorym zasypia
7. siedzi, siada, raczkuje
8. tak, ale coraz czesciej przychodzi do mnie i chce na raczki lub chce bym jej spiewala-a ona swoje aaaaaaaaaa
9. odroznia
10.raczej powazna, malo placze, usmiecha sie tylko do znajomych, nowe osoby obserwuje z powazna mina, usmiecha sie tylko jak kogos polubi, ale za to smieje sie od ucha do ucha a nawet na glos :-D
 
Widzę ,że wątek odżył:-)
Tylko nasze siedmiomiesięczne dzieci skończyły już 5 LAT :-D:-)
Za to rośnie kolejne !!

Jako założycielka wątku pozdrawiam wszystkie mamy siedmiomiesięczniaków i życzę wszystkiego najlepszego !
Dużo cierpliwości i wytrwałości!.:-)
I WESOŁYCH ŚWIĄT!:happy:
 
Witam, mój Piotrek 6,5 mies. usypia o 20, rano budzi sie między 7-8. W nocy kilka razy podjada cyca .
W ciagu dnia śpi zwylke ok 10-11, potem 14-15 i czasami ok 17 jeśli nie dośpi o 14, ale staram się do przytrzymac do 20 i wtedy smacznie śpi do rana, śpi ze mną.
Apetyt ma ogromny, ale tylko na cycka...Podaje mu kaszke-nie smakuje, mleko mod. nie smakuje, deserek nie, jedynie obiadek i piętka chleba.
Dziąsła go bolą od ok 2 mies ale zęby jeszcze nie wyszły choć ma spychnięte dziąsła.
Piotrek lubi się bawić i ma swoje ulubione zabawki, ale czesto jest tak że jak mnie nie widzi przez 10min to zaczyna wołać a potem płakać.
Siedzi samodzielnie i trzymany za ręce wstaje, zaczął się dźwigać gdy miał 3 mies a na 3,5 siedział na kilka munut z podparniem, kiedy go kładłam to płakał rozpaczliwie.
Tate widzi raz na miesiąc a mimo to go poznaje, gdy widzi obce osoby zachowuje dystans.
Jest raczej zaczepialskim śmieszkiem czasami marudą.
Uwielbia przeszczoty, przytulanie, całowanie, dotykamie po policzkach i za uszkiem. Kręci główką raz w jedną to w drugą stronę żeby go dotykać. Bardzo dużo gawoży np. tatataa, buba itp.
Dla mnie jest największym skarbem, a córeczka niespełna 5-cio letnia cały czas mi pomaga, bardzo kocha brata i codziennie zadziwa mnie swoją "dojrzałością" jak na swoje 5 lat.
 
witam a moja Majunia wydaie mi się że mało je. Ok.8 90mleczka z kaszką ok12-13 kaszka - 100ml ,16 mleczko - 90, 17 jabłko lub banan 18 zowu mleczko i ok20 spanieiwtedy ipiero dojada 150 mleczka z kaszką . Zupek nie chce jeść ani moich ani słoiczków czasem biskopcik no inie chce pić ani herbatki ani soczków. No i ze spaneim w nocy też nieciekawie trzy razy je i do smocka się budzii i wstaje już po 6
 
reklama
nasz Macius ma prawie 8 miesiecy.teraz zasypia okolo 22 i spi do 9 lub 10.czasem sie obudzi ,to szybko smoka podaje i zasypia.szybko wypluwa smoka,nie spi z nim. jak wstaje to dostaje okolo 190 ml mleka. potem zabawy i okolo 12 13 kaszka owocowa 100ml. wtedy spac idzie na 30 min.nieraz godzinke. okolo 15- 16 200ml mleka. zabawy, i tak po 30 minutach zasypia. 17 godz.dostaje zupke mojej roboty, po jakiejsc godzince owoce, okolo 19-20 mleko tez ok.200 ml. zabawy,kapiel i przed spaniem okolo 200 ml mleka.22 spanko nocne.
jest wesoly,energiczny ,nie usidzi spokojnie ani chwili,bawi sie wszystkim, uwielbia skoczka z fp, siedzie w swoim siedzonku ale max 15 min, czasem bawi sie w kojcu swoim laptopikiem,pilotem,telefonem i innymi zabawkami. uwielbia ludzi,czasem sie ich wstydzi,taki okres,ale po chwili jest ok.zaczyna zaczepiac nasza psine,alaskan malamut,wyrywa jej wlosy,i smieje sie zawsze jak ja zobaczy.siedzi juz ale nie podniesie sie jeszcze sam do siedzacej pozycji, ma 3 zabki, uwielbia jesc. :)
 
Do góry