reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek dla macoch: Jak Wam się układa z Waszymi pasierbami?

reklama
No to faktycznie lipa, to mężowi należy się tylko póki młodsza córka nie osiągnie pełnoletności.



lipa lipa.... , dlatego skoro mamy z nimi takie problemy teraz, to ja nie zamierzam dzielić się kiedyś z nimi swoim mieszkaniem tzn, moje dzieci żeby nie musiały im oddawać w spadku poprzez ojca. Ina pewno nie zamierzam utrzymywać dwóch mieszkan tylko dlatego, ze nauczone są tylko brać. Póki co miszkamy w ich mieszkaniu i płacimy za nie nie mówiąc o remoncie za który marnej pomocy ani dziekuję nie dostaliśmy. Już powiedziałam ,ze wyprowadzając się, nie zostawię złamanego widelca kupionego przez siebie.... Tylko jak wybrąć po wykupie mojego mieszkania z prawa dziedziczenia ich do niego.
 
ojciec moze je wydziedziczyc a z pewnocia starsza, mlodsza tego nie wiem bo piszesz ze ma w miare dobre kontakty z wami, nie mozna od tak wydzimisie wydziedziczyc dziecka, ale jesli ta pozostaje niewdzieczna, celowo szkodzi i uprzykrza zycie jest to mozliwe, jednym slowem jesli zalazla za skore to mozna wydziedziczyc, kiedys czytalam dokladnie ale to moze po prostu poszukajcie lub poradzcie sie prawnika blizej wydziedziczenia, generalnie intercyza jeszcze wchodzi w gre, wtedy kiedy mieszkanie jest na Ciebie po wykupie, jest tylko Twoje i nikt poza Toba i Twoimi dziecmi nie ma do niego prawa.
 
Hej :-)
Tak czytam i czytam i pomyślałam, że się przyłączę...
To trochę o nas...
Mam 5,5 miesięcznego synka i narzeczonego, który ma 5cio letnią córeczkę. I układa się mi z Nią dobrze, choć były momenty tragiczne :sorry2: ale to pewnie jak w każdej takiej rodzinie ;-)
Widzę, że tu kilka mamuś ma dzieciaczki podobne wiekiem do mojego syneczka :-)
 
Cesc dziewczynki.Nadrobilam zaleglosci wiec moge sie udzielac :-)
SLONKO Swoje mieszkanie przepisz na syna i je wykup.Nikt nie bedzie mial do niego prawa.Nawet Ty ;-) Notarialnie mozecie zastrzec ze macie prawo jego uzytkowania do smierci.A potem jest tylko Twojego syna.:tak:
Pisalas ze Twoj maz wykupil mieszkanie.Ale na czyje nazwisko?? Czy je kupil corkom,czy on jest wlascicielem mieszkania??
Gdy po rozwodzie zostawil mieszknie ex to nic do niego nie ma.Nie ma tez prawa do dziedziczenia.Gdy po smierci ex wykupil to mieszaknie na siebie,jest jego wlascicielem,to mieszkanie jest jego Twoje i dzieci jego i twoich.ALE czy to mieszkanie bylo wykupione przed czy po waszym slubie?? Czy macie intercyze?? To wszystko jest bardzo wazne.Starsza mozna wydziedziczyc gdy ;
  • wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego,
  • dopuścił się względem spadkodawcy albo jednej z najbliższych mu osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci,
  • uporczywie nie dopełnia względem spadkodawcy obowiązków rodzinnych.
Żadne inne przyczyny nie mogą stanowić podstawy wydziedziczenia.
 
NETGIRL nie zdazylam Ci odpowiedziec.Moj maz jest holendrem :tak:
Ja tez jestem obecnie zainteresowana testamentami itp.Planujemy sprzedac dom i wybudowac nowy.Wiaze sie to z tym ze musial bym sprzedac mieszkanie w PL.
.......Wiec gdy dom bedzie gotowy,ja bede go oplacala utrzymywala plus liczac moje mieszaknie jako wklad w budowe to wcale mi sie nie usmiecha zeby potem zwierzyna roscila sobie do niego prawo.Poza tym tu jest tak ze co moje przed slubem to po slubie nasze.Domy,dzialki samochody,ale i kredyty dlugi itp.Wiec w tym momencie gowniary wg prawa holenderskiego maja tez prawo do mojego mieszkania w PL :szok::szok:! Ale one o nim nie wiedza.;-) Poza tym,gdy kiedys dostane dom z ogrodem (na pol z moim bratem) po rodzicach i np go sprzedamy a za kase wybuduje sobie domek nad morzem to gadzian tez ma do tego prawo.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Z jakiej racji maja siegac po krwawice moich rodzicow,ktorzy na to pracowlai cale zycie.A teraz przyjda jakies dwie i beda chcialy podzialu???? :wściekła/y:
Nich im stara da.Bo wychodz na to ze moga ciagnac na dwa fronty.Od starej(g mnie to obchodzi) i od nas.Dlatego bede stawac na glowie zeby jakos to zalatwic.Przepisanie na naszego dzidziusia nic nie da bo......nie dostanie hipoteki :dry::baffled:
 
reklama
Do góry