reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

reklama
Aniam pisze:
NO - wlasnie sie okazalo, ze to nie potowki. Skaza albo lojotokowe zapalenie skory. Okaze sie za 2-3 dni po zmianie mojej diety (buuu, jak ja przezyje kilka miesiecy bez serka, mleczka, jajek i masla ??? Przeciez to podstawa mojej codziennej diety :( Orzechow i czekolady i tak nie wolno... :( :( :( )


Aniu, widzę, że mamy podobny problem z pociechami. Ja dzisiaj dowiedziałam się, że ze swojej diety mam wykluczyć przepiórcze jaja i wywar z mięska. Nam powiedzieli, że mamy łojotokowe zapalenie skóry, dali nam Alantan do smarowania i jakąś papkę z cynkiem robioną w aptece, za tydzień mamy kolejną wizytę. Dermatolog powiedział nam, że zapalenie łojotokowe może być razem ze skazą, więc może u Ciebie jest podobnie.

Aniu, do diety można się przywyczaić, chociaż na początku jest ciężko.
 
Aniam pisze:
NO - wlasnie sie okazalo, ze to nie potowki. Skaza albo lojotokowe zapalenie skory. Okaze sie za 2-3 dni po zmianie mojej diety (buuu, jak ja przezyje kilka miesiecy bez serka, mleczka, jajek i masla ??? Przeciez to podstawa mojej codziennej diety :( Orzechow i czekolady i tak nie wolno... :( :( :( )

Sylwia- wlasnie lekarz przepisal mi te masc na odparzenie. Jutro odbieram ja z apteki.

Wiecie co, kupilam sobie dzis gazetke dzieciowa i tam przeczytalam artykul o problemach z napieciem miesniowym- i oczywiscie od razu sie przestraszylam i teraz sie nie moge przestac denerwowac. Bo Ola czesto mi sie prezy. CO prawda mysle, ze to z powodu bolacego brzuszka, ale i tak nie moge sie uspokoic. Wiecie jak to jest. Poradzcie cos dziewczyny !
mój też się preży zwłaszcza jak się załatwia ale z tego co pamiątam to Mirka siostry dzidzi robił to samo i moejej kumpeli też

za to zastanawiam się czemu po 3-4 w nocy dzoidziol zawsze strasznie stęka i huczy
 
agao pisze:
Aniam pisze:
NO -  wlasnie sie okazalo, ze to nie potowki. Skaza albo lojotokowe zapalenie skory. Okaze sie za 2-3 dni po zmianie mojej diety (buuu, jak ja przezyje kilka miesiecy bez serka, mleczka, jajek i masla ??? Przeciez to podstawa mojej codziennej diety  :( Orzechow i czekolady i tak nie wolno... :( :( :( )

Sylwia- wlasnie lekarz przepisal mi te masc na odparzenie. Jutro odbieram ja z apteki.

Wiecie co, kupilam sobie dzis gazetke dzieciowa i tam przeczytalam artykul o problemach z napieciem miesniowym- i oczywiscie od razu sie przestraszylam i teraz sie nie moge przestac denerwowac. Bo Ola czesto mi sie prezy. CO prawda mysle, ze to z powodu bolacego brzuszka, ale i tak nie moge sie uspokoic. Wiecie jak to jest.  Poradzcie cos dziewczyny !
mój też się preży zwłaszcza jak się załatwia ale z tego co pamiątam to Mirka siostry dzidzi robił to samo i moejej kumpeli też

za to zastanawiam się czemu po 3-4 w nocy dzoidziol zawsze strasznie stęka i huczy

Moj zaczyna koncert o 5. Biore go wtedy do lozka i mam cisze do 8-9 ( z przerwa na karmienie ok 7). Przy tym stekaniu, cherlaniu i okrzykach nie da sie spac ::) Patryk budzi sie w nocy na karmienie o 2 i 5 i zaraz zasypia. Karmie go na spiaco, tzn on spi a ja podsypiam ;D Odkad zaczal robic 1 kupke dziennie nie przewijam go w nocy zeby go nie budzic. haha wlasciwie przewijam go o 5 rano-kiedys dla mnie to byl to srodek nocy teraz juz ranek.
 
catherinka - ja przy każdym przewijaniu myję pupę chusteczkami nawilżanymi i smaruję sudocremem a w pachwinach bepanthenem - dość grubo - bo my raczej rzadko przewijamy :) bo mały tego nie znosi no i nie daje znać jak ma mokro - więc zgadujemy ;)
 
witam juz sie rozdwoilismy Igorek przyszedl na swiat droga natury mierzyl 53cm i wazył 3120 porod trwał 10.5 godziny i urodziłam 15 marca 5 dni przed czasem pozdrawiamy
 
My myjemy pupkę chusteczkami i smarujemy albo oliwką albo sudokremem.

Mała potrafi jednego dnia budzić się co 1-2godz innego dnia budzi się co 5godz, potrafi tez 2godz i więcej nie spac tylko lezy i wpatruje sie w otoczenie.

Wczoraj rano obudzila się o czwartej i zasnęla dopiero o 7.

Potrafi tez juz od pierwszego dnia jak ją wezme do odbicia sztywno unieść główkę i ją tak trzymać przez chwilę - ciekawa jest otoczenia, natomiast jak ją tak wezmę gdy śpi to tak słodziutko się przytuli że aż szkoda ją kłaść do łóżeczka.


Nie wiem kiedy ja nadążę za tym co napisałyscie żeby to przeczytać.
 
O Bacia - witamy ! :D

NNasz Filip zawsze jak go nosimy do odbicia to większkość czasu głowa w pionie ;D

My zaczęliśmy smarować teraz Sudocremem, na zmianę z oliwką - bałam się, że źle robię, że on jest tylko na odparzenia anie również profilaktycznie. Dzieki za info dziewczyny.

 
mój też w pionie przy bekaniu

właśnie niedawno wrócilliśy z 2godz spaceru mały jest happy więc chyba nie robię obiadu tylko idzemy spać tj on spać ja odespać ;D
 
reklama
A jak dlugo w jednym kawalku potrafia spac Wasze maluchy?
Bo u Jaśka 4 godziny to największy sukces jaki udało nam się osiągnąć!
 
Do góry